Aplikacja ikol X 

Dzięki naszej nowej aplikacji możesz zmienić swój telefon w lokalizator GPS. To dziecinnie proste! Wystarczy zainstalować aplikację i już po chwili możesz monitorować położenie dowolnego smartfona. I to wszystko za darmo.

Lokalizacja GPS telefonu nigdy nie była tak prosta!

 

 

Aplikacja ikol X – co to takiego?

Instalując aplikację ikol X na swoim telefonie z Androidem zamieniasz go w lokalizator GPS.  Innymi słowy – ikol X pozwala Ci śledzić trasę podróży swojego (i nie tylko swojego) telefonu. Monitoring telefonu dzięki ikol X jest naprawdę prosty.

W jaki sposób zacząć korzystać z naszej aplikacji? Poniżej przedstawiamy całą instrukcję krok po kroku.

 

Chcesz zlokalizować telefon po numerze telefonu? To niestety niemożliwe. Sprawdź dlaczego.

 

Masz już inny lokalizator od ikol?

To świetnie! A więc masz już swoje konto na stronie system.ikol.pl
Aby móc korzystać z aplikacji ikol X wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim telefonie (patrz poniżej - punkty 1 i 2). Podczas logowania wybierz opcję "Mam już konto i chcę śledzić ten smartfon", a następnie zaloguj się swoim mailem i hasłem.
Nie musisz dodawać dodatkowego lokalizatora w Aplikacji ikol Online - zostanie on dodany automatycznie.

 

Instalacja aplikacji ikol X po raz pierwszy

W celu zainstalowania aplikacji ikol X na telefonie z systemem Android, należy wyszukać aplikację w Sklepie Play.

 

 

Lokalizuj telefon za darmo dzięki ikol X

 

1. Po wyszukaniu należy poprzez kliknięcie wybrać aplikację z listy, a następnie należy zainstalować ją na telefonie. W tym celu należy kliknąć przycisk "Instaluj".

2. Aplikacja zażąda dostępu do lokalizacji oraz informacji o telefonie. Należy zaakceptować tę prośbę. Poprawna instalacja aplikacji na telefonie oznacza zamienienie telefonu w lokalizator GPS.

3. W celu lokalizacji telefonu należy zarejestrować się w serwisie system.ikol.pl Dane podane w formularzu podczas instalacji aplikacji ikol X posłużą do logowania się na konto, z którego będzie możliwa lokalizacja telefonu. Aby stworzyć nowe konto należy kliknąć przycisk "To jest mój smartfon i chcę założyć nowe konto". 
Jeśli masz już konto w serwisie system.ikol.pl - kliknij przycisk "Mam już konto i chcę śledzić ten smartfon" i zaloguj się używając loginu i hasła.

4. Aplikacja poprosi o podanie numeru telefonu, na który przyjdzie SMS aktywacyjny. Standardowo SMS przychodzi w przeciągu kilkunastu sekund.

5. Po otrzymaniu SMSa aktywacyjnego, wpisz otrzymany numer w odpowiednie miejsce w aplikacji. Po poprawnej weryfikacji hasła SMS aplikacja jest gotowa do użycia. Aby móc zlokalizować telefon, należy zalogować się na stronie system.ikol.pl Możliwe jest to z każdego urządzenia.  Można także przejść na tę stronę z aplikacji ikol X - wystarczy kliknąć przycisk "Naciśnij, aby się zalogować". 

6. Po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do panelu użytkownika. Aby zobaczyć aktualną pozycję telefonu na mapie należy kliknąć ikonę „Aplikacja ikol” (jest to pierwsza ikona na samej górze). Wyświetli się domyślnie mapa Polski. Aby zobaczyć aktualne położenie monitorowanego telefonu, należy zaznaczyć go w zakładce „Lokalizatory”.

 

7. NOWOŚĆ! Udostępniliśmy nową funkcję - Położenie lokalizatora n.p.m. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie, na jakiej wysokości znajduje się obecnie nasz telefon. Jest to bardzo przydatna funkcja przede wszystkim dla podróżników - można bez problemu sprawdzić wysokość n.p.m. w górach, czy też podczas lotu samolotem. Aby korzystać z tej funkcji należy zaznaczyć ją wchodząc kolejno: Konfiguracja aplikacji -> Wybór właściwego lokalizatora -> Zaznaczenie opcji "Wyświetlanie wysokości n.p.m." -> Zapisz ustawienia.

8. NOWOŚĆ! Udostępniliśmy kolejną nową funkcję - Link szybkiego dostępu do pozycji lokalizatora. W zakładce "Konfiguracja -> Konfiguracja aplikacji" można pobrać indywidualny link dostępu (jest ważny przez 7 dni), który pozwala dowolnej osobie na sprawdzenie położenia naszego lokalizatora bez konieczności logowania się do systemu ikol Online. Jest to ciekawe udogodnienie dla osób, które chcą poinformować innych, gdzie się obecnie znajdują (np. na egzotycznej wyciecze, bądź też na maratonie).

Poniżej przedstawiamy sposób instalacji ikol X na telefonie. W zakładce "Demo" również znajdują się printscreeny aplikacji.

 

Instalacja aplikacji ikol X

Porównanie ikol X i Menedżera Urządzeń Android od Google

Prócz możliwości darmowego monitorowania telefonu, aplikacja ikol X posiada również wiele dodatkowych funkcji. W jednym z naszych wpisów na blogu dokonaliśmy porównania aplikacji ikol X oraz Menedżera Urządzeń Android Google. Obie aplikacje mogą służyć do zabezpieczenia telefonu w przypadku kradzieży. Sprawdź, która z tych aplikacji wypadła lepiej w naszym porównaniu!

Dodatkowe (płatne) funkcje

Prócz możliwości darmowego monitorowania telefonu, aplikacja ikol X posiada również wiele dodatkowych funkcji.

Są to:

- historia – możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 3 miesięcy wstecz
- przedłużona historia - możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 12 miesięcy wstecz
- alert SOS przyciskiem – możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o niebezpiecznej sytuacji. Wiadomość wraz z dokładnym położeniem na mapie w przeciągu minuty trafia do zdefiniowanych wcześniej osób.
- alert dowolnego obszaru - możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o wkroczeniu lub opuszczeniu określonego terytorium (osiedle, dzielnica, gmina, województwo, kraj)
- zmiana częstotliwości pobierania pozycji - domyślnie aplikacja pobiera pozycję co ok. 5 min. Można zmienić częstotliwość pobierania nawet co 1 min. Dzięki temu zapis trasy podróży będzie o wiele dokładniejszy.

Kilka ważnych uwag:

1. Aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android.
2. Monitorowanie trasy podróży urządzenia z aplikacją ikol X w czasie rzeczywistym jest darmowe. Opcja historii przebytych tras jest dostępna za opłatą (szczegółowy cennik dodatkowych funkcji dostępny jest TUTAJ)
3. Aby telefon mógł być śledzony na bieżąco, powinien mieć włączoną opcję lokalizacji, a także powinien mieć połączenie z siecią (możliwość przesyłania danych). Jeśli lokalizacja w telefonie jest włączona, ale urządzenie nie ma dostępu do sieci, to jego trasa podróży zostanie zapamiętana i wyświetli się w chwili, gdy urządzenie zostanie ponownie połączone z siecią.
4. Strona system.ikol.pl, na której można lokalizować telefony działa na wszystkich przeglądarkach, jednak zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.
5. Bezpłatnie można monitorować 2 telefony. Dodanie każdego kolejnego telefonu wiąże się z dodatkową opłatą.
6. Aplikacja ikol X rejestruje położenie smartfona domyślnie co 5 minut. Dodatkowo płatna jest możliwość rejestrowania położenia lokalizatora co 1 lub 3 minuty (dokładność i częstotliwość pomiaru lokalizacji może zależeć od wersji systemu Android).
7. Aplikacja ikol X wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu.
8. Aplikacja ikol X przesyła bardzo małe ilości danych (nie więcej niż 2MB miesięcznie)
9. W każdej chwili można zrezygnować z użytkowania aplikacji ikol X. Wystarczy odinstalować ją z telefonu.
10. Regulamin i warunki umowy dostępne są TUTAJ.

Ściągnij ikol X ze Sklepu Play

Przeczytaj recenzję naszej aplikacji ikol X na stronie gryaplikacje.pl