Home -  Monitoring GPS pojazdów -  5 korzyści monitoringu GPS

5 korzyści monitoringu GPS

14 sierpnia 2019
zalety wprowadzenia monitoringu GPS

IKOL przedstawia dziś 5 największych zalet monitoringu GPS. Najpierw wybierz odpowiednie funkcje, a potem naucz się z nich korzystać. Kiedy już będziesz wiedzieć, jak monitoring działa w praktyce, idź krok dalej. Komunikuj się ze swoimi pracownikami jak najlepszymi klientami, daj im wiedzę i zyskuj oszczędności, bazując na ich wiedzy i umiejętnościach.

 

1. WYBIERASZ 

Sam decydujesz, z jakich funkcji korzystasz. Pamiętaj, że dopasowujesz GPS do swojej floty. Wybierasz narzędzia do monitorowania, które pasują do Twojego biznesu.

  • Masz transport drogowy, pewnie potrzebujesz geograficznej bazy klientów i punktów, żeby dotrzymać terminów zleceń i optymalizować trasy dostawców. Kiedy kierowca podróżuje po Europie, korzystasz z alertu obszaru.
  • Prowadzisz firmę budowlaną, korzystasz z IKOL CAN i masz pewność, że pracownik fizycznie nie kradnie paliwa.
  • Zarządzasz pracownikami terenowymi, wybierasz Ecodriving i dostajesz Raport ranking użytkowania pojazdu. Dzięki temu kontrolujesz spotkania z klientami i zwiększasz wydajność pracowników. 

2. ANALIZUJESZ 

Uczysz się zarządzać, kiedy obserwujesz z bliska.

W IKOL powiadomienia otrzymujesz w czasie rzeczywistym, a wszystkie lokalizatory z których korzystasz (GO, OBD, CAN, MOTO) masz uporządkowane w jednym systemie. Alerty wysyłane są w zależności od Twojej aktualnej potrzeby, dzięki temu dostajesz dokładnie to, co chcesz. Masz nadzór nad czasem pracy kierowców i wgląd do Elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów, dzięki której odliczasz 100% VAT-u, od kosztów związanych z pojazdami. Każdy aspekt monitoringu masz pod kontrolą, również zdalną, dzięki aplikacji IKOL TRACKER. Możesz monitorować samochody osobowe, ciężarowe i maszyny budowlane.

3. KOMUNIKUJESZ SIĘ 

Sprawna komunikacja, to połowa drogi do sukcesu każdej firmy.

Nowoczesne technologie to ogromne wparcie w dobie cyfryzacji świata. Ale nawet najbardziej zaawansowane programy nie zastąpią czynnika ludzkiego. Komunikują się ludzie, nie automaty. A informacja zwrotna, to najlepsze pole do dyskusji. To umiejętność społeczna i niezwykle rozwojowa. Często dzielą nas odległości, ale na szczęście łączą platformy online, służące do sprawnej komunikacji w firmie. Tego też trzeba się nauczyć, ale zarządzając flotą, zarządzasz ludźmi. Zaloguj się na system.ikol.pl i zobacz swoją platformę do komunikacji.

4. OCENIASZ 

Kierowca to człowiek, który uczy się przez całe życie. W pracy i za kółkiem też.

Jeździ płynnie, bezpiecznie i ekonomicznie. Unika sytuacji niebezpiecznych i dba o minimalne zużycie paliwa. Taki kierowca zawsze otrzyma najwyższe noty. Dobre zachowania na drodze procentują i poprawiają wyniki finansowe firmy. Dla Ciebie oznacza to mniej szkód, lepsza eksploatacja i tańsze ubezpieczenie. Warto zadbać o ecodriving (eko-jazdę) i podnosić efektywność swojej floty. 

5. OSZCZĘDZASZ

Flota to ogromna machina z wieloma procesami. Mądre zarządzanie jest jak oszczędzanie.

Nie oszukujmy się. Kontrolujesz pracowników nie bez powodu. Raporty, które możesz wygenerować sam, analizując konkretny wycinek czasu, pokazują Ci kiedy i na czym oszczędzasz. Otrzymujesz raport poziomu paliwa i raport spalania paliwa. O szacunkowym koszcie paliwa możesz przeczytać tutaj

Zarządzanie zakupami paliwa nie musi być trudne. Możesz z łatwością oszacować koszt spalonego paliwa. Dane na temat tankowań w  aplikacji IKOL GPS online są pobierane od stacji benzynowych dzięki kartom paliwowym, poprzez zaimportowanie plików udostępnianych klientom przez dostawców paliw. Oszczędności i wydajność, to często najważniejsze powody, dla których decydujesz się na monitoring GPS.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Aribus A380 ląduje na Lotnisku Chopina

Airbus A380 wylądował w Warszawie

 10 lutego 2017

Największy pasażerski samolot świata wylądował dziś o 11.20 na warszawskim Lotnisku Chopina. Samolot należy do…

Czytaj więcej
Sprawdzanie powiadomień w smarftonie

Nowość – powiadomienia mobilne w ikol Tracker

 12 czerwca 2017

Z radością informujemy o kolejnej nowości, która pojawiła się w IKOL – o powiadomieniach mobilnych…

Czytaj więcej