Home -  Wszystkie artykuły -  5 nietypowych zastosowań lokalizacji GPS

5 nietypowych zastosowań lokalizacji GPS

17 maja 2016
lokalizacja gps dla biegacza

 

Najczęściej monitoring GPS wykorzystywany jest do namierzania samochodów – przede wszystkim firmowych. Dodatkowo nadajnik GPS stosuje się także do lokalizacji osób. To jednak nie są wszystkie możliwości, jakie oferuje nam niewielkie urządzenie lokalizujące. Sposoby wykorzystania lokalizatora GPS są właściwie nieograniczone i zależne jedynie od inwencji i niesztampowego myślenia jego właściciela.
Poniżej zebraliśmy 5 stosunkowo nietypowych zastosowań lokalizacji GPS, które, odpowiednio wykorzystane, mogą przynieść znaczne korzyści dla ich pomysłodawców.

1. Lokalizacja GPS sportowców na trasie

Biegasz, jeździsz na rowerze, ścigasz się na rolkach, a może latasz na paralotni lub podróżujesz po świecie autostopem? W każdej z tych czynności (a także w setce innych 🙂 ) z powodzeniem możesz wykorzystać przenośny mini lokalizator GPS. Jeśli bierzesz udział w zorganizowanych zawodach i chcesz zapisać swoją dokładną trasę, to nadajnik GPS doskonale spełni swoje zadanie. A to nie wszystko! Dodatkowo możesz stworzyć widget – interaktywną mapę, na której online wszyscy Twoi znajomi i kibice będą mogli śledzić Twoje wyczyny. To doskonałe rozwiązanie dla klubów sportowych, zorganizowanych grup, a także znanych (nawet lokalnie) indywidualnych sportowców, którzy chcą pokazać swoje zmagania na żywo podczas wyścigu/podróży wszystkim zainteresowanym. Lokalizator GPS dla biegacza to także świetny pomysł na prezent!

Widget IKOL pokazujący trasę biegu zawodnika podczas Półmaratonu Warszawskiego 2016

2. Lokalizacja GPS mobilnych food trucków

W ostatnim czasie food trucki zyskały ogromną popularność. Coraz częściej można je spotkać na różnego rodzaju imprezach plenerowych, jednak w ciągu tygodnia często nie jest to takie proste. A gdyby mieć mapkę pokazującą DOKŁADNE położenie mini-ciężarówki sprzedającej nasze ulubione przysmaki? Dzięki lokalizacji GPS jest to możliwe – interaktywna mapa pokazująca trasę ostatnich podróży, a także aktualną pozycję food trucka to niezwykłe ułatwienie dla potencjalnych klientów, a dla właściciela takiego biznesu – świetny sposób na promocję swojego interesu.

3. Monitoring GPS pszczelich uli

monitoring gps uli i pasiekFakt, że pszczoły są niesamowicie ważne dla naszego środowiska jest niezaprzeczalny. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z pracy, jaką wykonują te niewielkie owady aby zachować równowagę w naszym ekosystemie. Ale czy wiedzą także o tym, że kradzież uli, a nawet całych pasiek nie należy do rzadkości? Dlatego też pszczelarze poszukują nowych sposobów na ochronę swoich drogocennych przyjaciół. Dzięki lokalizatorowi GPS jest to możliwe. Niewielkie urządzenie zamontowane we wnętrzu ula to niezwykle skuteczne zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub próby zniszczenia pszczelego domu. Nadajnik GPS (np. IKOL DURO) posiada niezwykle wytrzymałą baterię, które bez ładowania wystarczy nawet na 24 miesiące monitorowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel pasieki ma kontrolę nad swoimi ulami, a w przypadku kradzieży – może odnaleźć swoje pszczoły.

4. Lokalizator GPS mobilnego parku rozrywki

Któż z nas na widok diabelskiego młyna, elektrycznych samochodzików i waty cukrowej nie wraca wspomnieniami do młodzieńczych szalonych lat? Nawet w dorosłym życiu park rozrywki to ekscytujące miejsce, które warto odwiedzać co jakiś czas. W końcu wspomnienia to piękna rzecz 🙂 Objazdowe mobilne centrum rozrywki posiada wielu stałych klientów, którzy tylko czekają, aż ich ulubione atrakcje ponownie zawitają w miejscu ich zamieszkania. Monitoring GPS IKOL może w znaczny sposób pomóc właścicielowi takiego parku rozrywki – zarówno w formie promocji (na podobnej zasadzie, jak wspomniane wyżej widgety), jak i dla ochrony przewożonych i udostępnianych klientom sprzętów. Małe samochodziki, quady czy też różnego rodzaju mobilne sprzętu są łakomym kąskiem dla złodziei. GPS monitoring IKOL zapewni im pełną ochronę i możliwość szybkiego odzyskania na wypadek kradzieży.

5. Monitorowanie trasy przelotu gołębi pocztowych

lokaliacja gps gołębiCzy wiesz, że w całej Polsce są tysiące osób profesjonalnie zajmujących się hodowlą gołębi pocztowych i braniem udziału w międzynarodowych konkursach z ich udziałem? To niezwykle ciekawa branża! Możliwości, jakie posiadają latające na setki kilometrów gołębie pocztowe są podziwiane od setek lat. Często właściciele tych podróżnych ptaków wyposażają je w przenośne mini lokalizatory GPS aby sprawdzić ich trasy przelotów. Dzięki monitoringowi GPS można lokalizować na bieżąco położenie ptaków, sprawdzać, jakie obierają trasy, aby dotrzeć do celu oraz z jaką prędkością się poruszają. To wszystko i jeszcze więcej można sprawdzić dzięki lokalizacji GPS IKOL! Sprawdzi się ona nie tylko wśród ptaków, ale także wśród innych zwierząt – psów, kotów, koni itd.

Jeśli Ty także zajmujesz się niszową branżą lub posiadasz hobby, w którym wykorzystanie GPS byłoby świetną formą reklamy, to nie czekaj! Pomyśl, w jaki kreatywny sposób możesz wykorzystać nowoczesne możliwości technologiczne i spraw, aby dzięki nim Twój biznes rozwijał się jeszcze lepiej.

Kategorie: Wszystkie artykuły, Ciekawostki o GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ile kosztuje lokalizator GPS

Ile kosztuje lokalizator GPS? Zobaczcie sami!

 17 sierpnia 2018

Szukasz lokalizatora GPS do swojego pojazdu, a może potrzebujesz modułu przenośnego, który pomoże Ci monitorować…

Czytaj więcej
zdalne-nadzorowanie-floty

Co daje szybki podgląd lokalizatora GPS w aplikacji IKOL TRACKER

 6 stycznia 2021

Potrzebujesz na bieżąco wiedzieć co się dzieje z Twoją flotą i jaki jest stan techniczny…

Czytaj więcej