Home -  Telefon -  Aktualizacja aplikacji IKOL X

Aktualizacja aplikacji IKOL X

21 października 2016
aplikacja IKOL X aktualizacja

Z przyjemnością informujemy, że aplikacja ikol X została zaktualizowana do nowej wersji, która została wzbogacona o wiele nowych rzeczy. Jakich? Zapraszamy do lektury!

 

Aplikacja umożliwia teraz, m.in.:

  • rozpoznawanie sieci Wi-Fi – możesz teraz sprawdzać pozycję lokalizatora dzięki informacjom o tym, gdzie i kiedy telefon połączył się, lub rozłączył z daną siecią Wi-Fi, lub gdzie znajduje się dany lokalizator łączący się aktualnie z Wi-Fi np. w kawiarni. To też bardzo przydatna opcja dla rodziców, którzy śledzą telefon swojego dziecka – rodzic będzie wiedział, że dziecko wyszło z domu, bo jego telefon rozłączył się z domową siecią. Opcja ta daje możliwość namierzania telefonu po Wi-Fi.
  • rozpoznawanie ruchu lokalizatora – aplikacja wykorzystuje możliwości urządzenia do rozpoznawania, czy aktualnie jest w spoczynku, czy się porusza. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy lokalizowana osoba się przemieszcza, czy nie. Możesz sprawdzić, czy dziecko wyszło już ze szkoły i wraca do domu, czy starsza osoba z rodziny jest u siebie, czy może wyszła.

ikol x ustawienia

Dla aplikacji ikol X zostały udostępnione kolejne dwie funkcje:

  • Dekodowanie adresów postoju – system automatycznie przypisuje punkt postoju do lokalizatora do najbliższego adresu. Zamiast przeszukiwać mapę, szybko dowiesz się, gdzie miał miejsce postój, np. na ulicy Wojska Polskiego 1.
  • Alert ruchu lokalizatora – dzięki niemu możesz ustawić system tak, aby informował Cię o wybranym ruchu lokalizatora. System wygeneruje alert SMS/e-mail, informujący o ruchu śledzonego telefonu. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy np. Twój pracownik wyszedł już do pracy, albo sprawdzić, czy dziecko wyszło z domu, ze szkoły, albo od kolegi.

Oprócz tego,  aplikacja ikol X pobiera o wiele mniej energii poprzez optymalizację poboru pozycji GPS – pobiera pozycję co 5 minut, kiedy lokalizator się porusza, i co 30 minut, gdy pozostaje w spoczynku. W przypadku, kiedy uruchomisz funkcję Częstej pozycji, to jest ona używana, gdy urządzenie się porusza, zaś w  momencie, kiedy telefon się nie rusza, pozycja wysyłana jest 6 razy rzadziej, np. kiedy się rusza, pozycja wysyłana jest co minutę, kiedy się nie porusza, co 6 minut.

Kategorie: Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

autostrada niemcy droga GPS

W przyszłym tygodniu rząd powoła pełnomocnika ds. bezpieczeństwa drogowego

 5 lutego 2015

Eksperci Banku Światowego ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego są zgodni, że Polska potrzebuje silnej instytucji wiodącej…

Czytaj więcej
Test systemu ikol

Na rowerze z IKOL – test naszego systemu, część 1

 2 października 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej i wyczerpującej recenzji naszego systemu monitoringu GPS, który tym…

Czytaj więcej