Home -  Wszystkie artykuły -  Alert długiej podróży i długiego postoju – jak z niego korzystać?

Alert długiej podróży i długiego postoju – jak z niego korzystać?

22 września 2020
the-way

Każdy szef zna to z doświadczenia. Pracownik albo pracuje za dużo, albo za mało. W obu sytuacjach odstępstwa od normy są pewnego rodzaju zaniedbaniem. Zgodnie z koncepcją work-life balance, zarządzanie czasem nie jest potrzebą, a wymogiem, który zapewni równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

 

Alerty GPS monitoringu mają na celu kontrolę czasu pracy, na podstawie ilości godzin spędzonych danego dnia za kierownicą. Pracownicy terenowi wykorzystują samochód jako główne narzędzie pracy, ale to nie oznacza, że mogą uciekać od obowiązków lub się przepracowywać. 

 

Wprowadzając kolejne funkcje GPS monitoringu wiemy, że proste rozwiązania dają najlepsze rezultaty. Dlatego alerty IKOL motywują kierowców do mądrego zarządzania czasem pracy. Dzieje się to z korzyścią dla pracownika, który nie chce brać nadgodzin oraz dla pracodawcy, który czerpie z alertów jeszcze więcej korzyści:

  1. monitoruje aktywności zawodowe pracownika
  2. ma pewność, że pracownik terminowo wykonuje obowiązki
  3. widzi, że pracownik się nie spóźnia i nie naraża się na niebezpieczeństwo

Warto sobie zdać sprawę, że w efekcie końcowym każda kolizja drogowa, uszkodzenie auta lub uszczerbek na zdrowiu pracownika, nie będzie bez znaczenia dla budżetu firmy. 

JAK INTERPRETOWAĆ POSTOJE I PODRÓŻE W MONITORINGU GPS?

Możliwości wykorzystania tych alertów jest całkiem sporo, bo co to znaczy, że pracownik robi sobie zbyt długi postój i jak ubrać to w ramy czasowe? Otóż osoba zarządzająca flotą ustala czas, po którym system IKOL wysyła alert. 72h może oznaczać brak aktywności zawodowej po weekendzie. 3h może oznaczać źle zagospodarowany czas pracy w ciągu dnia. Jeśli kierowca ma odwiedzić 8 klientów, to nie może robić sobie kilka 30 minutowych przerw w trasie.

 

JAK KORZYSTAĆ Z ALERTÓW

 

Alert długiej podróży to wiadomość systemowa, która informuje o zbyt długiej pracy za kółkiem. Kierowca jedzie już 8 godzinę bez przerwy? Sama podróż może być ciekawa, ale zmęczenie negatywnie wpływa na czas reakcji kierowcy. Alert trafi do szefa w postaci wiadomości e-mail, SMS lub w aplikacji mobilnej IKOL TRACKER. Będzie pretekstem i niepodważalnym argumentem w rozmowie z pracownikiem, który oczywiście powinien angażować się w pracę, ale nie kosztem swojego zdrowia. Będąc wyraźnie przemęczonym stanowi również zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

 

zrownowazony czas pracy z monitoringiem gps

 

JAK KONFUGUROWAĆ ALERTY W SYSTEMIE IKOL?

Alerty IKOL można konfigurować w dowolnym czasie i od momentu zmiany ustawienia, działają od razu. Oczywiście pod warunkiem, że samochód jest w ruchu i zaczyna robić postój lub podróż zaczyna się wydłużać. Dużym atutem tego alertu jest możliwość ustalenia, w które dokładnie dni alert będzie aktywny. Zgodnie z koncepcją work-life balance, weekendy w większości wykonywanych zawodów, służą odpoczynkowi i regeneracji. 

DBAJ O PRACOWNIKA

Mogłoby się wydawać, że monitoring floty GPS służy jedynie jako bezwzględna kontrola pozycji pojazdu na mapie. Jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że bezpieczeństwo podróży stawiane jest na równi z optymalizacją kosztów flotowych. Ostatecznie to bezpieczeństwo i dbanie o pracownika decyduje o tym, w jakiej kondycji jest firma, jak zmotywowani są pracownicy oraz jak utrzymuje przewagę nad konkurencją. Budowanie marki to proces, który najpierw zaczyna być widoczny wewnątrz firmy. 

WYBIERZ LOKALIZATOR GPS

Urządzenie, które będzie towarzyszyło kierowcy podczas tras przejazdu będzie rejestrowało każdy parametr podróży, aby następnie można go było porównać z wynikami innych kierowców. Dopasuj lokalizator do potrzeb monitoringu. 

 

SPRAWDŹ LOKALIZATORY I ICH ZASTOSOWANIE

Kategorie: Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

zdalne odcięcie rozrusznika w aucie

Czy można zdalnie odciąć rozrusznik?

 9 października 2018

Zdalne odłączenie rozrusznika? Brzmi trochę jak science fiction. A jednak jest jak najbardziej możliwe -…

Czytaj więcej
Opinia lokalizacji telefonu

Nasze aplikacje – artykuł o IKOL X oraz IKOL Tracker

 22 stycznia 2018

Dzisiaj co nieco o naszych aplikacjach mobilnych – IKOL X oraz IKOL Tracker. Zapraszamy do przeczytania…

Czytaj więcej