Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Monitoring GPS dla firm -  Alerty monitoringu GPS – co to takiego?

Alerty monitoringu GPS – co to takiego?

8 lipca 2016
alerty w monitoringu GPS

Monitoring GPS kojarzy nam się przede wszystkim z patrzeniem na mapę i śledzeniem lokalizatorów. Skojarzenie jest całkiem słuszne, to jest właśnie podstawowa funkcjonalność systemu. Ale lokalizacja GPS to coś o wiele więcej. Użytkownicy z dużą ilością pojazdów pod swoim nadzorem często przestają w ogóle patrzeć na mapę, a zaczynają polegać na… alertach właśnie. Czym są? Jak usprawniają zarządzanie flotą? Przeczytaj i sprawdź!

Alerty w monitoringu GPS

Alert to najogólniej ujmując powiadomienia, które docierają cyfrowo do właściciela lub zarządcy floty. Informują i wszystkich ważnych wydarzeniach w czasie rzeczywistym. Dzięki nim można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, ale też zapobiec próbie kradzieży, zoptymalizować koszty utrzymania i eksploatacji floty, czy też usprawnić jej działanie. Alerty w IKOL informują o takich wydarzeniach jak:

  • długi postój
  • długa podróż
  • próba zagłuszenia sygnału GPS
  • przekroczenie wyznaczonego obszaru
  • przekroczenie prędkości
  • nieautoryzowany ruch pojazdu
  • włączenie alarmu samochodowego
  • otwarte drzwi i okna
  • brak prawidłowej pozycji GPS
  • niskie napięcie głównego zasilania lub jego brak
  • odholowanie
  • nieprawidłowe użytkowanie pojazdu
  • i inne

Dzięki temu zarządca floty może natychmiast reagować, jeśli dojdzie do rażącego nadużycia samochodu firmowego lub nieprawidłowego użycia przez klienta. Właśnie takie szybkie reakcje pozwalają na poprawę wydajności i optymalizację kosztów floty.

Alerty monitoringu GPS mogą dotrzeć do użytkownika za pomocą trzech dróg – SMS-em, e-mailem lub powiadomieniem w aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Prześledźmy który ze sposobów jest najlepszy dla poszczególnych sytuacji.

SMS-owy alert z monitoringu GPS

Szybki, niezawodny sposób, bo samochód z monitoringiem GPS mógł nas poinformować o nietypowej sytuacji. SMS jest jak sygnał alarmowy, gdy tylko go dostajemy, zazwyczaj od razu czytamy. Do naszych alertów załączone są od razu linki. Jedno kliknięcie wystarczy, by dowiedzieć się co i gdzie się stało.

Wiadomości e-mail z monitoringu GPS, aby kontrolować całą flotę!

Szczególnie przydatne przy większej liczbie samochodów. Nie chcemy przecież, żeby co chwile wibrował nam telefon w kieszeni i odrywał nas od pracy. E-mail można odczytać na komputerze, ale też oczywiście na smartfonie. Również zawiera niezbędne linki i trochę więcej szczegółów niż wiadomość SMS. Plusem jest możliwość przypisania wiadomości alertowych do konkretnego folderu, aby nie ginęły w tonie innych maili – dzięki temu można być na bieżąco z każdym autem we flocie.

Włącz powiadomienia push – trzecia droga alertów w monitoringu GPS

To trochę inna kategoria, alert wewnętrzny systemu. Kiedy mamy uruchomioną odpowiednią funkcję i uruchomiony system, sygnał dźwięku powiadomi nas o nowym zdarzeniu i odniesie do odpowiedniego miejsca na mapie. Powiadomienia tego typu przydają się szczególnie przy monitorowaniu flot na bieżąco, kiedy dyspozytor stale monitoruje flotę pojazdów np. podczas większych przewozów produktów w jedno miejsce.

Sprawdź alerty monitoringu GPS w IKOL!

Wszystkie wyżej wymienione alerty możesz zyskać z monitoringiem GPS od IKOL. Dzięki systemowi wczesnego ostrzegania możesz na bieżąco korygować wiele czynników, które doprowadzą do oszczędności czasu, pieniędzy oraz dadzą możliwość optymalnego prowadzenia i rozwijania przedsiębiorstwa. Już dziś skontaktuj się z nami poprzez formularz dostępny poniżej i pozwól nam przedstawić ofertę dopasowaną do Twojej floty!

Poproś o ofertę na GPS!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

truck

Zarządzanie flotą – triki, które Ci to ułatwią

 12 marca 2018

Zarządzanie flotą pojazdów to nie lada wyzwanie, dlatego systemy telematyczne oferują różne usługi, które maja…

Czytaj więcej
komputer i telefon

Nowe mapy w IKOL Tracker

 26 marca 2019

Dzięki aktualizacji w aplikacji IKOL Tracker użytkownik ma dostęp do nowych i przydatnych funkcji. Jakich?…

Czytaj więcej