Home -  Wszystkie artykuły -  Alerty monitoringu GPS do komunikacji w terenie

Alerty monitoringu GPS do komunikacji w terenie

23 stycznia 2020
ALERTY MONITORINGU GPS DO KOMUNIKACJI W TERENIE

Jak na co dzień używasz GPS monitoringu i do czego jest Ci niezbędny? Na etapie wyboru lokalizatora wiesz już, czego mniej więcej potrzebujesz. Często okazuje się, że szybkie przeglądanie lokalizowanych pojazdów to trochę za mało i szukasz możliwości.

 

Przedstawiamy usługę, która pozwala na pełen zakres kontroli w terenie w sytuacji zagrożenia na drodze, dbając o bezpieczeństwo jazdy. Alerty, bo o nich mowa, informują o konkretnych zdarzeniach. Jak z nich efektywnie korzystać? Zapraszamy do lektury. 

PO CO W OGÓLE WYSYŁAĆ POWIADOMIENIA?

Natychmiastowe przesyłanie powiadomień ma związek z pojazdem i jego kierowcą. GPS IKOL oferuje aż 11 rodzajów alertów do monitorowania pojazdu i przekazywania informacji, w taki sposób, aby utrzymać samochód w dobrym stanie i mieć możliwość szybkiej reakcji na pomoc dla kierowcy. Alerty działają bowiem jak drogowe SOS, minimalizują szanse na uszkodzenie pojazdu i usprawniają komunikację z kierowcami.

JAK DOKONAĆ WYBORU ALERTÓW?

Wiele zależy od tego, z jakich powodów Twoja firma decyduje się na monitoring GPS. Dla jednego managera najważniejsza będzie lokalizacja na mapie i to, czy kierowca nie robi sobie zbędnego postoju, dla innego znaczenia nabiera przebieg i ilość tankowań.  Można powiedzieć, że różne parametry zależą od rodzaju prowadzonej działalności. Zawsze jednak, w firmach, które zajmują się handlem, dystrybucją czy usługami, kontakt z kierowcą i monitorowanie użytkowania jego pojazdu jest codziennością. Dlatego dobór alertów znacząco wpływa na sposób funkcjonowania floty. A kiedy już je wybierzesz, skonfiguruj, dopasowując indywidualnie do Twojego biznesu.

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych przykładów alertów, które oprócz zbierania informacji o lokalizatorach, najszybciej poinformują Cię o nagłym zdarzeniu.

Alert niskiego napięcia głównego zasilania

Ten alert można uznać za jeden z najważniejszych. Kiedy samochód odmawia współpracy, od razu masz informację o stanie akumulatora. Ładujesz akumulator bądź od razu eliminujesz jedną z przyczyn awarii.

Alert obszaru

Ustalasz pracownikom pracę w wyznaczonym terenie i chcesz żeby trzymali się zasad. Nie możesz być wszędzie, ale możesz wiedzieć to, na czym ci zależy. Samodzielnie konfigurujesz obszary w kształcie okręgu, czyli ustalasz środek i promień danego obszaru. Możesz określić 20 różnych obszarów i odpowiednio je ponazywać. Zobacz jak to wygląda na mapie.

Alert dowolnego obszaru

Najpierw ustalasz obszar, po którym będzie się poruszał pojazd (dzielnica, województwo, granice kraju). Dowolny obszar możesz samodzielnie narysować na mapie. Alert zadziała za każdym razem, kiedy pojazd wkroczy na dany obszar bądź go opuści. Możesz zaznaczyć do 5 dowolnych obszarów i ustalić alert, jeśli samochód będzie się zbliżał do granicy obszaru, np. 10-20 km przed granicą wyznaczonego obszaru. Zobacz jak to wygląda na mapie.

Alert ruchu pojazdu

Jeśli chcesz monitorować pojazdy ze szwajcarską dokładnością, ten alert powiadomi Cię o każdorazowym uruchomieniu pojazdu. Przyda się zarówno prywatnie jak i w firmie, jeśli chcesz kontrolować niedoświadczonego kierowcę lub pracownika.

Alert przekroczenia prędkości

Informuje o tym, który kierowca przekroczył wcześniej ustaloną prędkość, ale dodatkiem do wiadomości jest link do mapy, czyli dokładne miejsce powstania alertu.

Alert długiej podróży

Najpierw dowolnie ustawiasz czas, po którym IKOL system uzna podróż za długą i otrzymujesz powiadomienie. Pamiętaj, że dzienny czas prowadzenia pojazdu w trakcie dnia, nie powinien przekroczyć 9 godzin. Monitoring GPS pracuje cały czas i powiadamia nas o wszystkim w czasie rzeczywistym. 

Alert długiego postoju

Ten alert szczególnie przydaje się handlowcom, którzy powinni wykorzystać czas pracy w terenie na odwiedzanie klientów. Możesz dowolnie skonfigurować czas postoju, po upływie którego otrzymasz powiadomienie.

 

GPS do komunikacji w terenie

PRAKTYCZNE INFORMACJE NA TEMAT ALERTÓW IKOL

  • Alerty zostają wysłane do 1 osoby lub grupy użytkowników, to zależy od Twojej konfiguracji.
  • Alert zostaje wysłany natychmiast po zdarzeniu lub wykrytej nieprawidłowości.
  • Lokalizator GPS jest zamontowany w taki sposób, aby kierowca mógł się czuć komfortowo i nie zwracał uwagi na monitoring GPS.

SPOSOBY POWIADOMIEŃ O ALERTACH

Wiadomość SMS

pierwsza i najczęściej rekomendowana metoda. Do wiadomości SMS dołączamy link do mapy, abyś mógł sprawdzić, gdzie dokładnie doszło do zdarzenia.

Wiadomości E-MAIL

maile zawsze łatwo odnajdziesz. Możesz je także katalogować oraz archiwizować.

Aplikacja IKOL TRACKER

szybki i wygodny sposób zarządzania online. Jeśli telefon jest dla Ciebie głównym narzędziem pracy, alerty wyświetlą się w aplikacji.

Zarządzanie flotą pojazdów wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu na analizy. Alerty potraktuj jak asystenta, który niczego nie przeoczy.

Kategorie: Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

cysterna

Rząd zapowiada – monitoring GPS cystern już za kilka miesięcy

 1 września 2017

W ciągu kilku najbliższych miesięcy powinien zostać wprowadzony system monitoringu transportu paliwa za pomocą GPS…

Czytaj więcej
Trasa na mapie

Pokaż innym pokonaną trasę – dodaj widget na swoją stronę

 11 maja 2017

Chcesz pokazać czytelnikom swojego bloga swoją pozycję i trasę przejazdów na motocyklu, samochodem, lub rowerem?…

Czytaj więcej