Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Alerty monitoringu GPS pomagają w kontroli pojazdów

Alerty monitoringu GPS pomagają w kontroli pojazdów

30 września 2016
beautiful

Bez patrzenia na mapę wiesz, co dzieje się z Twoim pojazdem – to wszystko dzięki alertom monitoringu GPS. Jeśli zależy Ci na kontroli Twojego samochodu, albo zarządzasz flotą pojazdów, alerty to idealne rozwiązanie. Nie musisz ciągle śledzić mapy, ponieważ o wszystkich zdarzeniach związanych z samochodem poinformuje Cię SMS lub mail. Prezentujemy drugą część zestawienia alertów monitoringu GPS.

Alert zagłuszania

Posiadaczy monitoringu zawsze niepokoi fakt, że sygnał GPS może zostać zagłuszony. Zagłuszenie sygnału GPS nie jest niczym trudnym, na rynku istnieje wiele łatwo dostępnych zagłuszarek. Ułatwia to sprawę złodziejom samochodów – wystarczy, że zagłuszą sygnał GPS, a właściciel nie wie, co dzieje się z jego samochodem i nie może namierzyć jego pozycji. Z zagłuszarek niejednokrotnie korzystają też nieuczciwi kierowcy flotowi, którzy nie chcą być monitorowani przez pracodawcę, ponieważ wykorzystują służbowy samochód do prywatnych celów. Można temu zapobiec dzięki alertowi zagłuszania, który poinformuję Cię od razu, jeśli ktoś będzie próbował zagłuszyć Twój lokalizator.

Alert odholowania

Ten alert to kolejne narzędzie, które sprawdzi się jako zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. System IKOL błyskawicznie wyśle do odpowiednich osób informację, że nastąpił niepożądany ruch pojazdu, co może związane być z jego odholowaniem. Alert informuje użytkownika o ruchu pojazdu nawet wtedy, kiedy zapłon jest wyłączony. Alert zostaje wysłany do  właściciela lub określonej grupy osób w przypadku, gdy pojazd ma wyłączony zapłon przez co najmniej 10 minut, a zostanie wykryty ruch pojazdu trwający przynajmniej 1 minutę.

Alert długiej podróży

Zbyt długa podróż wpływa negatywnie na kierowcę i może stwarzać zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu. Bardzo często, niestety, słyszy się o wypadkach spowodowanych przez kogoś, kto ze zmęczenia zasnął za „kółkiem”. To rozwiązanie dla tych, którzy udają się samochodem w wakacyjną podróż, dla tych, którzy codziennie dojeżdżają autem do pracy, a także dla zawodowych kierowców, którzy większość czasu spędzają na drodze. Można dowolnie wybrać po jakim czasie system IKOL uzna podróż za zbyt długą, po tym czasie system wygeneruje alert, który poinformuje kierowcę, że czas na odpoczynek.

ALERTY IKOL

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

workplace

Monitoring GPS pomoże Twojej firmie

 13 lutego 2017

Monitoring GPS ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach i branżach. Pomoże zmniejszyć wydatki w Twojej…

Czytaj więcej
mycie okien

Jak kontrolować pracowników terenowych?

 29 stycznia 2019

Monitoring GPS IKOL zapewnia kontrolę nad czasem pracy i obowiązkami pracowników działających w terenie. Dzięki…

Czytaj więcej