Home -  Zarządzanie flotą -  Alerty monitoringu przydatne we flocie

Alerty monitoringu przydatne we flocie

26 lutego 2018
autostrada ciezarowka

W systemie telematycznym IKOL jest bardzo szeroki wybór funkcji dodatkowych, w tym alertów monitoringu GPS. Użytkownik sam decyduje, co jest mu potrzebne i wybiera interesujące go usługi z oferty. Dzisiaj podpowiemy, jakie alerty mogą być przydatne w zarządzaniu flota pojazdów.

 

Alert przekroczenia prędkości

W systemie można ustawić graniczną prędkość, po przekroczeniu której system wygeneruje i wyśle powiadomienie. Pomoże to kontrolować styl jazdy kierowców, sprawdzać, czy jeżdżą przepisowo. Warto też pamiętać, że  że zużycie paliwa rośnie wraz z prędkością.

Alert zagłuszania

Z zagłuszarek GPS/GSM często korzystają nieuczciwi kierowcy i złodzieje samochodów. Dzięki temu alertowi zarządzający flotą otrzyma powiadomienie, gdy ktoś będzie próbował zagłuszyć lokalizator.

Alert długiej podróży

Ten alert jest bardzo pomocy we flocie pojazdów, w której kierowcy wyruszają w długie trasy i są narażeni na zmęczenie. Jeśli chcemy, żeby nie stanowili zagrożenia na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu, ustawiamy czas podróży, po przekroczeniu którego system wyśle powiadomienie. Można wtedy skontaktować się z kierowcą i kazać mu odpocząć.

Alert dowolnego obszaru

Jeśli nasi kierowcy i pracownicy wykonują swoje zadania na określonym obszarze i nie chcemy, aby przekraczali ten obszar w danych godzinach, lub o danej porze, możemy w systemie stworzyć obszar, na którym pracują. Jeśli pracownik przekroczy obszar, zostaniemy powiadomieni. To także przydane narzędzie dla tych, którzy zarządzają wypożyczalnią pojazdów, czy sprzętu – jeśli pojazd opuści wyznaczony obszar, można szybo interweniować.

Alert długiego postoju

To kolejne bardzo przydatne narzędzie, jeśli chodzi o kontrolę kierowców i innych pracowników. Jeśli pracownik pozostaje w jednym miejscu zbyt długo, otrzymamy powiadomienie, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, czy z pracownikiem wszystko jest w porządku, czy nie potrzebuje pomocy itp.

 

WSZYSTKIE ALERTY

Kategorie: Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

raport z wypadków w 2022 roku

Ile wypadków było w 2022 roku? Odpowiadamy!

 5 kwietnia 2023

Na początku bieżącego roku komenda główna policji wydała raport, który podsumowuje ilość oraz skutki…

Czytaj więcej
people

Zwykła nawigacja a lokalizator GPS

 25 lipca 2014

Co to jest nawigacja, wszyscy wiedzą. Umieszcza się ją w samochodzie, np. przyklejając do szyby…

Czytaj więcej