Home -  Zarządzanie flotą -  Analiza stylu jazdy z monitoringiem GPS

Analiza stylu jazdy z monitoringiem GPS

5 lutego 2019
car city

Ecodriving, czyli ekonomiczna jazda, to bardzo ważna sprawa w każdej flocie. Zarządzający pojazdami firmowymi coraz częściej zwracają uwagę na to, jak jeżdżą ich kierowcy, bo Ekodriving to nie tylko oszczędność związana z paliwem i eksploatacją pojazdu, ale również nauka bezpiecznej jazdy.

 

Dzięki funkcji Ecodrivingu w systemie IKOL, można zaoszczędzić pieniądze wydawane na paliwo. To także nauka odpowiedniego obchodzenia się z pojazdem, dzięki której jego eksploatacja następuje później. Najważniejszą jednak sprawą jest bezpieczna jazda, która zmniejsza ryzyko wypadku na drodze. Dzięki tej funkcji można szybko sprawdzić, jak jeżdżą kierowcy w firmie –  jakie błędy popełniają, czy jeżdżą przepisowo, ile spalają paliwa, czy dużo czasu spędzają na biegu jałowym. Jeśli nie jeżdżą zgodnie z przepisami, można wyciągnąć wobec nich konsekwencje. Wprowadzenie Ecodrivingu pomoże też sprawdzić, który kierowca jest najlepszy ( i odpowiednio go nagrodzić), a który w ogóle nie sprawdza się za kółkiem.

Analiza stylu jazdy brana jest także pod uwagę w nowych typach ubezpieczeń, tzw. UBI. Jest to typ polisy, w którym wysokość składki nalicza się na podstawie tego, jak jeździ dany kierowca. W aucie montowany jest moduł OBD lub CAN. Przy ubezpieczeniu brane są, m.in., takie informacje, jak:

  • prędkości pojazdu
  • przebieg
  • gwałtowne hamowanie i przyspieszenia
  • pora podróży
  • czas jazdy
  • czas spędzony na biegu jałowym
  • lokalizacja pojazdu
  • wyłączenie lokalizatora

Podsumowując – Ecodriving to duże oszczędności i bezpieczeństwo!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Zarządzanie flotą, Ecodriving - styl jazdy, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kontrola spalania i zuzytego paliwa z GPS

Prosta kontrola spalania i zużycia paliwa z GPS

 13 maja 2021

Sprawdzasz faktury, paragony i widzisz, że z miesiąca na miesiąc Twoja firma wydaje więcej na…

Czytaj więcej
connect-competition-connected

Kontrola nad lokalizatorami w Twojej kieszeni

 19 marca 2018

Aplikacje mobilne bardzo ułatwiają codzienność: możemy komunikować się z innymi, sprawdzać szybko wiadomości w telefonie,…

Czytaj więcej