Home -  Baza wiedzy -  FAQ -  Chcę zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą. Czy GPS to dobry pomysł?

Chcę zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą. Czy GPS to dobry pomysł?

Może się wydawać, że możliwość lokalizowania online swojego samochodu przy pomocy sygnału GPS to dobry pomysł na wypadek kradzieży. Niestety tak nie jest. Sygnał GPS można łatwo zagłuszyć, co też nagminnie wykorzystują złodzieje samochodów. W celu skutecznego zabezpieczenia na wypadek kradzieży warto zaopatrzyć pojazd w system radiowy LoJack. Tego systemu nie można zagłuszyć, a zaginiony pojazd jest odzyskiwany często w przeciągu tylko kilku godzin. Więcej na temat systemu LoJack możesz przeczytać TUTAJ.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne FAQ

Przeczytaj także inne pytania z działu FAQ

  • Nie wiem jak obsługiwać IKOL. Co robić?

    Działanie systemu IKOL jest bardzo dokładnie, krok po kroku wytłumaczone w dziale pomoc dostępnym w menu głównym po zalogowaniu na system.ikol.pl

  • System informuje mnie, że spadło napięcie w akumulatorze. Czy to coś poważnego?

    Bardzo często zdarza się, że podczas uruchamiania pojazdu spada napięcie i informacja o tym zostaje przesłana do Klienta poprzez Aplikację. Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju- przy następnym pomiarze nie powinien już być wykryty spadek napięcia. Jeżeli jednak po kilkudziesięciu minutach będzie widoczna ikona spadku napięcia, może to oznaczać, że rzeczywiście należy zwrócić uwagę na działanie akumulatora.

  • W jaki sposób system ikol powiadamia o przekroczeniu granicy obszaru, prędkości lub uruchomieniu pojazdu?

    SMSem i emailem oraz poprzez aplikację ikol Tracker. Użytkownik sam wybiera kiedy, jak i o czym chce być powiadamiany. Można wybrać dowolną liczbę odbiorców SMS oraz odbiorców emaili i aplikacji ikol Tracker.