Home -  Baza wiedzy -  FAQ -  Czy GPS zabezpieczy moje auto przed kradzieżą?

Czy GPS zabezpieczy moje auto przed kradzieżą?

IKOL udostępnia dwa systemy: IKOL SVR (Stolen Vehicle Recovery – radiowy system lokalizacji skradzionych pojazdów) oraz IKOL GPS monitoring. Zastosowanie tych systemów jest inne – IKOL SVR służy właśnie do odzyskiwania skradzionych samochodów, ponieważ jest niezagłuszalny. Natomiast IKOL GPS monitoring służy do bieżącego monitoringu samochodu, wykorzystującego technologie GPS/GSM, które są stosunkowo łatwe do zagłuszenia. W celu skutecznego zabezpieczenia pojazdu na wypadek kradzieży warto zaopatrzyć go w system radiowy IKOL SVR, którego nie można zagłuszyć. Zaginiony pojazd jest odzyskiwany często w przeciągu tylko kilku godzin.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne FAQ

Przeczytaj także inne pytania z działu FAQ

  • Jak korzystać z usług IKOL na urządzeniach mobilnych typu smartfon?

    Dostępna jest aplikacja IKOL Tracker na urządzenia z iOS i Android, a strona system.ikol.pl jest w pełni przystosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet).

  • Co to jest Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów?

    Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów – EEPP – kilometrówka – to automatyczny system służący ewidencjonowaniu wszystkich przejazdów samochodów służbowych, który wykorzystuje do tego celu lokalizator GPS. Dzięki EEPP firmy mogą odpisywać 100% VAT za wszystkie wydatki związane z pojazdem: przede wszystkim za zakup paliwa oraz różnego rodzaju opłaty eksploatacyjne.

  • Co to jest IKOL SVR?

    IKOL SVR (Stolen Vehicle Recovery System) to radiowy system najnowszej generacji, służący do lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów. Jego powstanie zawdzięczamy ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu LOJACK w Polsce i na świecie. W pojeździe umieszczany jest moduł radiowy IKOL SVR. W momencie, gdy Klient orientuje się, że doszło do kradzieży, zgłasza ten fakt do Centrum Operacyjnego IKOL, wykorzystując przy tym Sekretny Kod (który dostał gdy zdecydował się na zakup IKOL SVR). Załogi poszukiwawcze rozpoczynają procedurę poszukiwania pojazdu.