Home -  Baza wiedzy -  FAQ -  Czy sygnał GPS i GSM można zagłuszyć?

Czy sygnał GPS i GSM można zagłuszyć?

Jak najbardziej, sygnały GPS i GSM są stosunkowo łatwe do zagłuszenia. Systemy GPS nie zostały stworzone w celu odzyskiwania skradzionych pojazdów, więc złodzieje będą w stanie zastosować metody zagłuszenia. Dotyczy to wszystkich systemów monitoringu opartych na GPS/GSM. Jedynym sposobem ochrony przed zagłuszeniem jest radiowy system LoJack, który jest stworzony wyłącznie w celu odzyskiwania skradzionych pojazdów (www.lojack.pl). Jeśli jednak wykupisz usługę ochrony centrum operacyjnego 24/h dobę będziesz miał do dyspozycji 24h/dobę zespół specjalistów, dodatkowe środki techniczne oraz mobilne ekipy poszukiwawcze, które wraz z policją będą szukały Twojego pojazdu w przypadku kradzieży.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne FAQ

Przeczytaj także inne pytania z działu FAQ

  • Mój samochód jeździ tylko w obrębie mojego miasta. Czy mogę dostać powiadomienie, gdy wyjedzie gdzieś dalej?

    Tak. Funkcja “Alerty obszarów” pozwala na łatwe wyznaczanie granic obszarów, o przekroczeniu których zostaniesz powiadomiony.

  • Nie wiem jak obsługiwać IKOL. Co robić?

    Działanie systemu IKOL jest bardzo dokładnie, krok po kroku wytłumaczone w dziale pomoc dostępnym w menu głównym po zalogowaniu na system.ikol.pl

  • Czy mogę zaznaczać punkty na mapie IKOL?

    Tak. Funkcja “Geograficzna baza danych klientów/punktów” pozwala na dodawanie nielimitowanej ilości punktów na mapie. Punkty można grupować w dowolnych kategoriach. Geograficzna baza punktów pozwala na personalizację map o niespotykanym zasięgu i stworzenie kompletnej geograficznej bazy danych klientów wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat: adresami, telefonami, opisami i wieloma innymi.