Home -  Baza wiedzy -  FAQ -  Czy sygnał GPS i GSM można zagłuszyć?

Czy sygnał GPS i GSM można zagłuszyć?

Jak najbardziej, sygnały GPS i GSM są stosunkowo łatwe do zagłuszenia. Systemy GPS nie zostały stworzone w celu odzyskiwania skradzionych pojazdów, więc złodzieje będą w stanie zastosować metody zagłuszenia. Dotyczy to wszystkich systemów monitoringu opartych na GPS/GSM. Jedynym sposobem ochrony przed zagłuszeniem jest radiowy system LoJack, który jest stworzony wyłącznie w celu odzyskiwania skradzionych pojazdów (www.lojack.pl). Jeśli jednak wykupisz usługę ochrony centrum operacyjnego 24/h dobę będziesz miał do dyspozycji 24h/dobę zespół specjalistów, dodatkowe środki techniczne oraz mobilne ekipy poszukiwawcze, które wraz z policją będą szukały Twojego pojazdu w przypadku kradzieży.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne FAQ

Przeczytaj także inne pytania z działu FAQ

  • System informuje mnie, że spadło napięcie w akumulatorze. Czy to coś poważnego?

    Bardzo często zdarza się, że podczas uruchamiania pojazdu spada napięcie i informacja o tym zostaje przesłana do Klienta poprzez Aplikację. Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju- przy następnym pomiarze nie powinien już być wykryty spadek napięcia. Jeżeli jednak po kilkudziesięciu minutach będzie widoczna ikona spadku napięcia, może to oznaczać, że rzeczywiście należy zwrócić uwagę na działanie akumulatora.

  • Jak założyć konto IKOL?

    Aby założyć konto IKOL, należy wejść na stronę system.ikol.pl i kliknąć na opcję zakładania nowego konta. Następnie należy wypełnić wszystkie pola i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie.

  • Czy mogę zaznaczać punkty na mapie IKOL?

    Tak. Funkcja “Geograficzna baza danych klientów/punktów” pozwala na dodawanie nielimitowanej ilości punktów na mapie. Punkty można grupować w dowolnych kategoriach. Geograficzna baza punktów pozwala na personalizację map o niespotykanym zasięgu i stworzenie kompletnej geograficznej bazy danych klientów wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat: adresami, telefonami, opisami i wieloma innymi.