Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  POJAZDY ZABYTKOWE

POJAZDY ZABYTKOWE

Lokalizator GPS służy jako skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą i uszkodzeniem auta zabytkowego. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie pojazdu np. w przypadku udostępnienia go na ślub lub plan filmowy.

Jesteś posiadaczem auta zabytkowego lub planujesz jego zakup? Oprócz miejsca w garażu zadbaj o zapewnienie mu odpowiedniego stopnia ochrony poprzez Monitoring GPS. Jego funkcjonalności powinny przekonać nawet największych tradycjonalistów.

PO CO MONTOWAĆ LOKALIZATOR GPS W AUCIE ZABYTKOWYM?

Samochód z żółtymi tablicami prawie zawsze wywołuje zainteresowanie na ulicy. Oldtimery to wciąż rzadkość  – najłatwiej zobaczyć je podczas zlotów, przy bramach kościelnych lub na planach filmowych. Mimo tego zainwestowanie w tego typu pojazd nie jest przywilejem zamożnych i potrafi być naprawdę opłacalne.

OTO JAK LUDZIE KORZYSTAJĄ Z SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH:

  1. Wykorzystanie jako auto ślubne
  2. Wypożyczenie do sesji zdjęciowej, teledysku lub planu filmowego
  3. Udostępnienie dziennikarzom lub pasjonatom motoryzacji
  4. Używanie jako pojazd osobisty do okazjonalnych wypadów
  5. Jako atrakcja na urodziny/atrakcja dla dziecka
  6. Jako inwestycja kapitału

W wielu z tych sytuacji posiadanie lokalizatora GPS to wręcz konieczność – uszkodzenie lub zawłaszczenie samochodu zabytkowego to wielki problem dla jego właściciela. Naprawa pojazdu musi odbyć się przy użyciu oryginalnych części, co często jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Mały moduł GPS pozwala jednak na szybką reakcję w przypadku nieodpowiedzialnego zachowania klienta.

JAKIE SĄ PLUSY LOKALIZATORÓW W OLDTIMERACH?

Samochody zabytkowe rzadko posiadają własny, skuteczny system zabezpieczenia przed złym użytkowaniem lub kradzieżą. Co więcej, taki pojazd musi pozostać w stanie niezmienionym, co wyklucza zastosowanie większości nowoczesnych rozwiązań. Moduł GPS na szczęście można zamontować w bardzo prosty i nieinwazyjny sposób.

Oto niektóre funkcjonalności systemu GPS dla aut zabytkowych:

ALERT ZAGŁUSZANIA

Gdy ktoś spróbuje zagłuszyć lokalizator GPS, najczęściej w trakcie przeprowadzania kradzieży lub próby oszustwa, alert zagłuszania poinformuje nas o tym poprzez SMS, e-mail lub aplikację mobilną.

ZDALNE ODCIĘCIE ROZRUSZNIKA

Dzięki tej funkcji uzyskujemy namacalną kontrolę nad naszym samochodem. Poprzez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej uniemożliwiamy ponowne uruchomienie samochodu. Jest to szczególnie przydatne jako sposób na powstrzymanie klienta, który przywłaszczył sobie pojazd lub użytkuje go w niewłaściwy sposób. Zainstalowanie przełącznika odcięcia zapłonu to nieinwazyjne rozwiązanie, wymagające tylko jednego dodatkowego kabla.

ALERT DOWOLNEGO OBSZARU

Możliwe jest ustalenie obszarów o bardzo precyzyjnych kształtach np. dokładnych granicach kraju, województwa, czy nawet konkretnych ulic. Ta funkcja pozwala na otrzymanie powiadomienia, gdy tylko pojazd wjedzie lub wyjedzie z ustalonego obszaru.

ALERT RUCHU I ODHOLOWANIA POJAZDU

Jeśli samochód został tymczasowo zaparkowany poza garażem, alert ruchu, a także alert odholowania pozwalają na otrzymanie powiadomienia, gdy tylko odnotowany zostanie nieautoryzowany ruch auta.

ALERT DŁUGIEJ PODRÓŻY

Ten alert to zabezpieczenie przed zbyt długimi podróżami, które mogłyby negatywnie wpływać na stan silnika pojazdu (np. jego przegrzanie). Jeśli nasza maszyna wymaga szczególnej troski w tej kwestii, włączenie alertu długiej podróży będzie bardzo przydatne.

OCHRONA PRZED NIEODPOWIEDZIALNĄ JAZDĄ

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z funkcji kontroli sposobu jazdy kierowcy. Kwestie takie, jak przekraczanie ustalonej prędkości, gwałtowne przyspieszenia i hamowania, szybkie branie zakrętów są od razu wyłapywane przez nadajnik GPS, a informacja o przewinieniu wysłana jest wprost na naszą komórkę.

Jeśli chcemy, istnieje możliwość zamontowania prostego dzwonka w pojeździe, który błyskawicznie poinformuje kierowcę o przekroczeniu prędkości.

KONTROLA NAPIĘCIA AKUMULATORA

Alert niskiego napięcia głównego zasilania to również bardzo przydatna funkcja, dostarczająca informacje o stanie akumulatora, aby umożliwić sobie szybką reakcję w przypadku problemu i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu.

PODSUMOWANIE

Mimo że jednym z największych plusów auta zabytkowego jest możliwość powrotu do przeszłości, nie powinniśmy zapominać o zagrożeniach, jakie czekają na nie tu i teraz. Montaż lokalizatora to niedrogi i bardzo skuteczny sposób na problemy związane z wypożyczaniem auta, a także z jego prywatnym użytkowaniem i przechowywaniem. Jeśli chcemy, możemy wykorzystać to rozwiązanie również do dokumentowania przebytych tras czy ograniczenia zużycia paliwa. Możliwości jest bardzo wiele — warto więc pamiętać o systemie GPS przy dokonywaniu następnej inwestycji w nasz pojazd.

 

Poproś o ofertę

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu?

Wybierz IKOL SVR!

Sprawdź ofertę

Inne funkcjonalności