Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  POJAZDY ZABYTKOWE

POJAZDY ZABYTKOWE

Lokalizator GPS umożliwia monitorowanie zabytkowego pojazdu np. w przypadku udostępnienia go na ślub lub plan filmowy. Urządzenie to nie jest co prawda stworzone do zabezpieczania aut, ale dzięki usłudze wysyłania alertów, informuje właściciela o nieautoryzowanym ruchu pojazdu czy otwarciu drzwi, co pozwala na podjęcie odpowiednich działań.

Jesteś posiadaczem auta zabytkowego lub planujesz jego zakup? Oprócz miejsca w garażu zadbaj o monitoring GPS za pomocą praktycznego modułu. Funkcjonalności lokalizatorów od IKOL powinny przekonać nawet największych tradycjonalistów.

Po co montować lokalizator GPS w pojeździe zabytkowym?

W wielu z tych sytuacji posiadanie lokalizatora GPS to wręcz konieczność – uszkodzenie lub zawłaszczenie samochodu zabytkowego to wielki problem dla jego właściciela. Naprawa pojazdu musi odbyć się przy użyciu oryginalnych części, co często jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Mały moduł GPS pozwala jednak na szybką reakcję w przypadku nieodpowiedzialnego zachowania klienta szczególnie, że znakomita większość pojazdów zabytkowych należy do wypożyczalni.

Jakie są plusy lokalizatorów w pojazdach zabytkowych?

Samochody zabytkowe rzadko posiadają własny, skuteczny system zabezpieczenia przed złym użytkowaniem. Co więcej, taki pojazd musi pozostać w stanie niezmienionym, co wyklucza zastosowanie większości nowoczesnych rozwiązań. Moduł GPS na szczęście można zamontować w bardzo prosty i nieinwazyjny sposób.

Oto niektóre funkcjonalności systemu GPS dla aut zabytkowych:

Alert zagłuszania dla pojazdu zabytkowego

Gdy ktoś spróbuje zagłuszyć lokalizator GPS, najczęściej w trakcie przeprowadzania kradzieży lub próby oszustwa, alert zagłuszania poinformuje nas o tym poprzez SMS, e-mail lub aplikację mobilną. Strata pojazdu zabytkowego to nie tylko kwestia pieniędzy, ale często też sentymentu, szczególnie jeśli było to auto prywatne, które przekazywano kolejnemu pokoleniu.

Zdalne odcięcie rozrusznika w pojeździe zabytkowym

Dzięki tej funkcji uzyskujemy namacalną kontrolę nad naszym samochodem. Poprzez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej uniemożliwiamy ponowne uruchomienie samochodu po postoju (ze względów bezpieczeństwa auto nie może zatrzymać się w czasie jazdy, np. na autostradzie). Jest to szczególnie przydatne jako sposób na powstrzymanie klienta, który przywłaszczył sobie pojazd zabytkowy lub użytkuje go w niewłaściwy sposób.

Uwaga – aby móc skorzystać z powyższej usługi, należy zainstalować przełącznik odcięcia zapłonu, dostępny w naszym sklepie. Montaż przełącznika  to nieinwazyjny proces, wymagający tylko jednego dodatkowego kabla.

Alert dowolnego obszaru

Możliwe jest ustalenie obszarów o bardzo precyzyjnych kształtach np. dokładnych granicach kraju, województwa, czy nawet konkretnych ulic. Ta funkcja pozwala na otrzymanie powiadomienia, gdy tylko pojazd wjedzie lub wyjedzie z ustalonego obszaru.

Alert ruchu i odholowania pojazdu zabytkowego

Jeśli samochód został tymczasowo zaparkowany poza garażem, alerty ruchu i odholowania pozwalają na otrzymanie powiadomienia, gdy tylko odnotowany zostanie nieautoryzowany ruch auta zabytkowego.

Alert długiej podróży samochodu zabytkowego

Ten alert to zabezpieczenie przed zbyt długimi podróżami, które mogłyby negatywnie wpływać na stan silnika pojazdu (np. jego przegrzanie). Jeśli nasza zabytkowa maszyna wymaga szczególnej troski w tej kwestii, włączenie alertu długiej podróży będzie bardzo przydatne.

Ochrona przed nieodpowiedzialną jazdą autem zabytkowym

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z funkcji kontroli sposobu jazdy kierowcy. Kwestie takie, jak przekraczanie ustalonej prędkości, gwałtowne przyspieszenia i hamowania, szybkie branie zakrętów są od razu wyłapywane przez nadajnik GPS, a informacja o przewinieniu wysłana jest wprost na naszą komórkę.

Jeśli chcemy, istnieje możliwość zamontowania prostego dzwonka w pojeździe, który błyskawicznie poinformuje kierowcę o przekroczeniu prędkości.

Kontrola napięcia w akumulatorze w pojeździe zabytkowym

Alert niskiego napięcia głównego zasilania to również bardzo przydatna funkcja, dostarczająca informacje o stanie akumulatora, aby umożliwić sobie szybką reakcję w przypadku problemu i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu zabytkowego.

Bezpieczeństwo pojazdu zabytkowego z systemem radiowym SVR

Aby zabytkowy pojazd nie został skradziony, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Ponieważ lokalizatory GPS zostały stworzone w innym celu niż zabezpieczanie aut na wypadek kradzieży i łatwo można je zagłuszyć, polecamy ukrycie w samochodzie dodatkowego urządzenia, które obsługuje jeden z trzech wariantów systemu radiowego IKOL SVR. Sam wybierasz, która wersja radiowego monitoringu jest odpowiednia dla Ciebie.

  • IKOL SVR Standard – niezagłuszalna radiowa ochrona pojazdu, umożliwiająca jego odzyskanie po kradzieży,
  • IKOL SVR Alarm – to samo, co wyżej + zdalne uzbrajanie czujników auta i ustawianie alertów,
  • IKOL SVR Sky – najbardziej rozbudowana propozycja systemu radiowego od IKOL. IKOL SVR Sky posiada wszystko to, co dwa powyższe warianty i jest wzbogacony dodatkowo o pełen pakiet możliwości z zakresu monitoringu GPS. To połączenie lokalizatora GPS i modułu z systemem radiowym.

Mimo że jednym z największych plusów auta zabytkowego jest możliwość powrotu do przeszłości, nie powinniśmy zapominać o zagrożeniach, jakie czekają na nie tu i teraz. Montaż lokalizatora to niedrogi i bardzo skuteczny sposób na problemy związane z wypożyczaniem auta, a także z jego prywatnym użytkowaniem i przechowywaniem. Jeśli chcemy, możemy wykorzystać to rozwiązanie również do dokumentowania przebytych tras. Możliwości jest bardzo wiele — warto więc pamiętać o systemie GPS przy dokonywaniu następnej inwestycji w nasz pojazd zabytkowy.

Z kolei w przypadku zabezpieczenia antykradzieżowego, dobrym pomysłem jest wybór modułu radiowego IKOL SVR, który skutecznie zabezpieczy zabytkowy samochód, umożliwiając jego szybkie odzyskanie.

Poproś o ofertę – monitoring GPS

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu?

Wybierz IKOL SVR!

Sprawdź ofertę

Inne funkcjonalności