Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  Pomiar wilgotności

Pomiar wilgotności

Wilgotność powietrza odgrywa istotną rolę w monitorowaniu procesu produkcji, warunków składowania, a  przede wszystkim podczas ostatniego ogniwa łańcucha dostawy – transportu.

Monitorowanie wilgotności w transporcie produktów spożywczych czy medycznych ma kluczowe znaczenie dla zachowania ich bezpieczeństwa. W krajach należących do Unii Europejskiej istnieje wymóg stosowania urządzeń pomiarowych oraz rejestratorów i systemów monitorowania wilgotności w transporcie chłodniczym.

Dzięki czujnikowi wilgotności możliwe jest bieżące, całodobowe monitorowanie warunków, w jakich transportowane są produkty. Forma transportu powinna być właściwa do produktów, które mają być przewożone. Przedsiębiorstwa działające w obrębie branży spożywczej czy medycznej, ze względu na mobilność oraz funkcjonalność, korzystają głównie z transportu drogowego. Dlatego, w celu zsynchronizowania wszelkich działań związanych z transportem, zarządzaniem flotą, wyznaczaniem tras i sposobem przewożenia towarów, warto zaopatrzyć swoją flotę w pojazdy z lokalizacją GPS, a także w czujniki temperatury i wilgotności.

Wymagania w zakresie temperatury i wilgotności w transporcie są dość przejrzyste i obligują wszystkie podmioty do utrzymania właściwych wytycznych związanych z temperaturą i wilgotnością przez przewoźników na wszystkich etapach łańcucha dostaw towarów.

Obowiązujące przepisy mówią jasno, że przewoźnik ponosi pełną odpowiedzialność za spadek jakości i uszkodzenie (zepsucie) produktów, spowodowane nieodpowiednimi temperaturami panującymi w komorze chłodniczej.

Dzięki czujnikom wilgotności połączonym z lokalizatorem GPS IKOL możesz:

Poproś o ofertę

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne rozwiązania IKOL