Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  Pomiar wilgotności

Pomiar wilgotności

Wilgotność powietrza odgrywa istotną rolę w monitorowaniu procesu produkcji, warunków składowania, a  przede wszystkim podczas ostatniego ogniwa łańcucha dostawy – transportu.

Monitorowanie wilgotności w transporcie produktów spożywczych czy medycznych ma kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa przetworzonych produktów. W krajach należących do Unii Europejskiej istnieje wymóg stosowania urządzeń pomiarowych oraz rejestratorów i systemów monitorowania wilgotności w transporcie chłodniczym.

Dzięki czujnikowi wilgotności możliwe jest bieżące, całodobowe monitorowanie warunków, w jakich transportowane są produkty. Forma transportu powinna być właściwa do produktów, które mają być przewożone. Przedsiębiorstwa działające w obrębie branży spożywczej a także medycznej ze względu na mobilność oraz funkcjonalność, korzystają głównie z transportu drogowego. Dlatego w celu zsynchronizowania wszelkich działań związanych z transportem, zarządzaniem flotą, wyznaczaniem tras i sposobem przewożenia towarów, warto zaopatrzyć swoją flotę w pojazdy z lokalizacją GPS, a także w czujniki temperatury i wilgotności.

Wymagania w zakresie temperatury i wilgotności w transporcie są dość przejrzyste i obligują wszystkie podmioty do utrzymania właściwych wytycznych związanych z temperaturą i wilgotnością przez przewoźników na wszystkich etapach łańcucha dostaw towarów.

Obowiązujące przepisy mówią jasno, że przewoźnik ponosi pełną odpowiedzialność za spadek jakości lub uszkodzenie (zepsucie) produktów, spowodowany nieodpowiednimi temperaturami panującymi w komorze chłodniczej.

 

Dzięki czujnikom wilgotności połączonym z lokalizatorem GPS IKOL możesz:

  • Mieć pewność, że przewożone produkty są transportowane w odpowiednich warunkach
  • Kontrolować temperaturę przewożonych towarów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu
  • Przewozić produkty wrażliwe na zmiany temperatury, np. środki medyczne lub spożywcze
  • Uniknąć kar za niewłaściwe przewożenie towarów w przypadku, gdy zawinił innych z dostawców
  • Natychmiast interweniować w przypadku, gdy temperatura w pojeździe ulegnie zmianie

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne rozwiązania IKOL