Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  Samoloty

Samoloty

Monitoring GPS w samolotach rejsowych to oczywistość, jednak coraz częściej także niewielkie samoloty prywatne są wyposażane w lokalizator GPS. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu można monitorować trasy przelotów samolotu. Funkcja ta jest bardzo przydatna we wszystkich szkołach lotniczych, w których początkowo nauka odbywa się pod okiem instruktora, jednak po pewnym czasie młody pilot wyrusza w samotną podróż samolotem. Dzięki nadajnikowi GPS zamontowanemu w maszynie, jego instruktor ma możliwość sprawdzania na żywo trasy pokonywanej przez swojego ucznia, a także wysokości n.p.m., na których samolot się znajduje. Dzięki takim informacjom jest w stanie na bieżąco wyłapywać błędy swojego podopiecznego i korygować je gdy samolot jest nadal w powietrzu. Takie działanie daje poczucie pewności i bezpieczeństwa zarówno samodzielnemu pilotowi, jak i jego nauczycielowi.

Historia trasy przelotów, pozycja samolotu na żywo i śledzenie trasy przelotu, a także raport wysokości n.p.m. to bardzo przydatne funkcje podczas nauki młodych pilotów. Dzięki statystykom i klarownym mapom tras są oni lepiej zaznajomieni z błędami, które popełniają i w bardziej efektywny sposób uczą się prawidłowych zachowań w powietrzu.

Lokalizator GPS IKOL AERO sprawdza się znakomicie w popularnych w Polsce samolotach, takich jak Cessna, Zlin, Pipistrel, Antonow, Liberty.

Dzięki monitoringowi GPS IKOL w samolotach możesz:

Sugerowane funkcje:

Poproś o ofertę

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne rozwiązania IKOL