Home -  Baza wiedzy -  Nasze rozwiązania -  Telematyka

Telematyka

Telematyka to połączenie technologii telekomunikacyjnych z informatyką.  Systemy telematyczne zajmują się operowaniem informacją – z jej pozyskiwaniem, przetwarzaniem, dystrybucją oraz transmisją. Następnie ta informacja może być wykorzystana w różny sposób. W transporcie systemem telematycznym jest  monitoring GPS. 
Lokalizatory GPS zamontowane w pojazdach pobierają i przetwarzają m.in. takie informacje, jak:

Na podstawie zebranych informacji, system monitoringu GPS pozwala użytkownikowi na wygenerowanie raportów i przesyłanie powiadomień w postaci alertów SMS lub e-mail.

To, jakie informacje Użytkownik odczyta w systemie, zależy od tego, jakie wybrał funkcje dodatkowe, a także od tego, jaki posiada lokalizator.

Rozwiązanie telematyczne, jakim jest monitoring GPS, usprawnia pracę zarządzającego flotą poprzez ciągły dostęp do wszystkich informacji dotyczących kierowcy, pojazdu, czy pracownika wyposażonego w lokalizator przenośny. Dzięki monitoringowi GPS można sprawnie rozliczać kierowców, kontrolować stan i wydatki na paliwo, prowadzić ewidencję pojazdów, odliczać VAT na koszty związane z flota, zaoszczędzić na kosztach paliwa dzięki kontroli stylu jazdy kierowców. Alerty pomagają zareagować w niepożądanych sytuacjach, a wygenerowane raporty usprawniają zarządzanie flotą.

Dane, które są pobierane przez lokalizator i przetworzone w systemie, Użytkownik odczytuje na platformie system.ikol.pl.

Poproś o ofertę

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Inne rozwiązania IKOL