Home -  Podróże -  Bezpieczeństwo dzieci w okresie prac polowych

Bezpieczeństwo dzieci w okresie prac polowych

3 lipca 2019
dzieci bezpieczne w wakacje

Dzisiejszy wpis na blogu poświęcimy bezpieczeństwu dzieci podczas wakacji. Lato w mieście i lato na wsi wygląda nieco inaczej. Oczami dorosłego mniejsza miejscowość wydaje się być bezpieczniejsza, bo jest mniejszy ruch uliczny i brak dużych odległości. Nie oznacza to jednak, że jest mniej zagrożeń.

 

Wolny czas w okresie wakacyjnym nasze dzieci spędzają głównie na zabawie, bo to ich urlop od zajęć i obowiązków szkolnych. To czas ładowania baterii i czas pięknych przygód, które wspomina się latami. Dlatego pozwalamy naszym dzieciom na swobodę i kreatywność, ale z tyłu głowy miejmy zawsze na uwadze ich bezpieczeństwo. Czas prac polowych i zbiory upraw to intensywny okres, w którym wszystkie siły zmobilizowane są właśnie w tym kierunku. W tym czasie z naszych oczu umykają inne sprawy, a czasem zrzucamy je na drugi plan, bo liczą się priorytety. Jednak oprócz priorytetów zawodowych, są także te życiowe i o nich nigdy nie możemy zapomnieć. TO NASZE DZIECI!

 

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie są w stanie zadbać o siebie same i w porę zidentyfikować zagrożenie. Nawet spontaniczna zabawa na placu zabaw może nabrać niebezpiecznego tempa. Tym bardziej swobodna zabawa na polu, często bez opieki, może być ryzykowna dla dzieci. Uczmy ponadto nasze dzieci, aby stosowały zasadę ograniczonego zaufania do zwierząt i nieznajomych, mając na uwadze, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo dzieciom spędzającym wakacje na wsi, pamiętajmy także, aby nie powierzać im ciężkich i niebezpiecznych prac. Niech będą one dostosowane do ich wieku i możliwości. Taka postawa to niezwykła lekcja odpowiedzialności za zdrowie najmłodszych.

 

O BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI WARTO MÓWIĆ. UWAŻAJMY ZATEM, ABY NASZE POCIECHY:

  • Nie bawiły się na traktorze i innych maszynach rolniczych
  • Nie chodziły same w miejsca, gdzie jeżdżą kombajny
  • Miały opiekę nawet podczas zabaw podwórkowych.
  • Spędzały dużo czasu w cieniu podczas wysokich temperatur
  • Nie pozostawały w nagrzanym samochodzie

JAK JESZCZE MOŻEMY KONTROLOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DZIECI?

Dzięki lokalizatorom GPS IKOL możemy mieć je cały czas pod kontrolą. Niewielkie urządzenie wrzucone do plecaka czy torby, lokalizuje cały czas położenie dziecka, dając nam informacje, gdzie aktualnie się znajduje. Wyposażając dziecko w przenośny lokalizator IKOL Spot, możemy wyznaczyć obszar, w którym będzie przebywała nasza pociecha i dostaniemy powiadomienie SMS jeśli go przekroczy.

Z IKOL Spot ochronimy także osoby starsze, a wyjeżdżając zabezpieczymy również nasz bagaż. Lokalizator IKOL Spot, to moduł, którego bateria działa do 180 h, a naładować możemy go tak, jak każdy telefon.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Podróże, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

odnalezienie-audi-q3-w-radomiu

Odzyskanie: Audi Q3

 28 kwietnia 2015

We wtorek 28 kwietnia bieżącego roku Klient z podwarszawskich Łomianek zgłosił kradzież swojego nowego Audi…

Czytaj więcej
Karetka

Galileo – rozwiązania w zakresie ratownictwa

 26 października 2018

Komisja Europejska  złożyła zamówienie na naziemną stację systemu poszukiwawczo-ratowniczego SAR / Galileo. W ramach zamówienia…

Czytaj więcej