Home -  Przenośne lokalizatory -  Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas wakacji

Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas wakacji

9 lipca 2021

Obóz, kolonie, a może pierwszy samodzielny wyjazd? Dzięki naszym darmowym aplikacjom będziesz znać dokładne miejsce pobytu Twojego dziecka.

Teraz, gdy nadszedł tak upragniony przez uczniów czas wakacji, a ograniczenia związane z pandemią zelżały, wielu rodziców myśli o wysłaniu dziecka na obóz. Jest to w końcu jeden z nielicznych ostatnio okresów gdy syn lub córka może cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i spędzać miłe chwile z rówieśnikami. Nie oszukujmy się – doświadczenie lockdownu bardzo mocno dało się we znaki także (a może nawet – przede wszystkim) naszym najmłodszym.

Jeżeli i Ty chcesz zapewnić swojemu dziecku pełne przygód wakacje z dala od domu – warto pomyśleć o jego bezpieczeństwie podczas letnich kolonii. Umożliwi Ci to darmowa aplikacja IKOL X.

Jak zacząć monitorowanie lokalizacji dziecka za pomocą aplikacji?

Czy do tej pory niepokoiłeś się stale o dziecko, gdy posyłałeś je na wakacyjny obóz? Zainstalowanie IKOL X na jego telefonie pozwoli Ci spać spokojnie. IKOL X sprawia, że telefon zyskuje funkcję przenośnego GPS-a, umożliwiając tym samym monitorowanie miejsca pobytu Twojego dziecka w czasie rzeczywistym.

Po ściągnięciu na swój smartfon aplikacji IKOL Tracker, umożliwiającej śledzenie osób, pojazdów i przedmiotów, zyskasz dostęp do informacji o miejscu pobytu Twojej pociechy i stanie baterii jej telefonu. Co więcej, będziesz mógł sprawdzać lokalizację dziecka także na komputerze – wystarczy zalogować się na przeznaczonej do tego stronie www.system.ikol.pl.

Telefon z aplikacją IKOL Tracker

Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości, które dają Ci te wyjątkowe aplikacje, wystarczy  że:

  1. ściągniesz na smartfon dziecka aplikację IKOL X, podasz swój adres e-mail i hasło i włączysz dane lokalizacyjne GPS,
  2. zainstalujesz na swoim telefonie aplikację IKOL Tracker i zalogujesz się danymi podanymi przy instalacji IKOL X.

Monitoring rozpocznie się mniej więcej w ciągu 5 minut od wykonania powyższych czynności.

Jedynym wymogiem, jaki musi być spełniony przez telefon dziecka, jest system operacyjny Android z dostępem do sklepu Google Play. Aplikacja IKOL Tracker, z której będziesz korzystać Ty, jest dostępna także w sklepie App Store (dla iPhone’a) i służy wyłącznie do wyświetlania położenia lokalizatorów.

Instalacja obu aplikacji jest bardzo prosta. Musisz jedynie postępować zgodnie z informacjami, które pojawią się na ekranie smartfona, i wpisać dane, o które zostaniesz poproszony (między innymi kod aktywacyjny, który dostaniesz w SMS-ie) oraz zaznaczyć potrzebne zgody. Gotowe!

 

Gdy nastolatek wyrusza na festiwal

Aplikacje IKOL X i IKOL Tracker sprawdzą się jednak nie tylko w przypadku małych dzieci – korzystać z nich mogą także rodzice nastolatków. Nie od dziś wiadomo, że młodzież pragnie jak największej swobody, a lato jest czasem, gdy organizowane są liczne imprezy masowe, jak choćby festiwale czy konwenty dla fanów fantastyki i anime.

bezpieczeństwo dziecka na festiwalu dzięki ikol x

Twój syn lub córka wyrusza ze znajomymi na ważne dla niego wydarzenie i chcesz wiedzieć, gdzie przebywa w danym momencie? Dzięki IKOL X w każdej chwili możesz sprawdzić czy młody człowiek rzeczywiście dotarł na miejsce, czy może postanowił zmienić swoje plany. Dowiesz się też, jaką trasę wybrał.

Jest jeszcze jedna zaleta zainstalowania aplikacji IKOL X na smartfonie nastolatka. Jeśli podczas pierwszej samodzielnej podróży z przyjaciółmi przytrafi mu się jakaś nieoczekiwana sytuacja i będzie potrzebować Twojej interwencji – z łatwością namierzysz jego lokalizację i pośpieszysz na pomoc.

IKOL X – ułatwienie dla opiekunów podczas letnich kolonii

Jesteś organizatorem letnich kolonii i ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo każdego z uczestników? Biorąc na siebie tak dużą odpowiedzialność trzeba umieć przewidywać najróżniejsze problemy, które mogą mieć miejsce podczas grupowych wyjazdów dziecięcych i młodzieżowych. Zapewne jesteś więc świadomy tego, że nawet wykwalifikowana kadra może czasem nie zauważyć oddalenia się jednego z dzieci poza teren obozu.

Dobrym sposobem na uniknięcie tego rodzaju sytuacji jest wykorzystanie aplikacji IKOL X, która może stanowić nieocenioną pomoc także dla wychowawców kolonijnych. Zainstalowanie jej przez dzieci i choćby jednego ze sprawujących nad nimi nadzór dorosłych (oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodziców) ułatwi kadrze codzienną opiekę nad obozowiczami.

Warto także zauważyć, że dziecięca nieostrożność może czasem doprowadzić do zgubienia smartfona podczas wyjazdu. IKOL X pozwoli Ci na szybkie namierzenie urządzenia – nie trzeba już będzie tracić czasu, nerwów i energii na jego gorączkowe poszukiwania. Aby znaleźć zaginiony telefon, musi on być włączony i mieć uruchomioną transmisję danych sieci komórkowej (czyli po prostu Internet w telefonie).

Płatne funkcje

Jeżeli chcesz skorzystać z takich opcji IKOL X, jak alert przekroczenia danego obszaru geograficznego czy częsta wysyłka lokalizacji dziecka (dzięki której , mogą je dokupić na witrynie https://system.ikol.pl. Wystarczy wejść w zakładkę Wybór usług (widoczną po rozwinięciu znajdującego się w lewym górnym rogu przycisku Menu) i wybrać opcję Zarządzaj usługami.

Zainteresowały Cię możliwości, jakie oferować Ci mogą darmowe aplikacje IKOL X i IKOL Tracker? Już dziś pobierz je ze sklepu Google Play i bądź spokojny o swoich bliskich.

Ściągnij aplikację IKOL X

Ściągnij aplikację IKOL Tracker

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

fuel

Jak sprawdzić koszt paliwa spalonego na danym odcinku?

 18 września 2017

Zastanawiasz się, jak szybko oszacować koszty paliwa spalanego na danym odcinku, np. z domu do…

Czytaj więcej
coins

Jak oszczędzać dzięki lokalizacji GPS?

 17 lutego 2016

Lokalizacja i monitoring GPS to narzędzia zyskujące coraz większą popularność wśród firm posiadających flotę pojazdów.…

Czytaj więcej