Home -  Wszystkie artykuły -  Bezpieczni podczas wakacji z lokalizatorem GPS!

Bezpieczni podczas wakacji z lokalizatorem GPS!

3 lipca 2023
lokalizator GPS na wakacje

Czas wakacji kojarzy się z beztroskimi, wolnymi i ciepłymi dniami. Niestety według statystyki jest to czas wielu wypadków i zaginięć, których można by uniknąć. W jaki sposób? Wystarczy lokalizator GPS – przenośny lub zamontowany w aucie. W poniższym artykule skupimy się na wykorzystaniu różnych modułów GPS podczas wyjazdów wakacyjnych. Jak usprawnią podróże? Jak zabezpieczą podróżników? Sprawdź sam – zapraszamy do lektury!

Przenośny lokalizator GPS – najlepszy przyjaciel podróżnika

Pierwsza myśl, gdy ktoś wspomni o wakacjach to wyjazd. Nic dziwnego, po solidnie przepracowanym roku każdy z nas chce się wybrać, żeby odpocząć od zgiełku miasta lub wręcz przeciwnie – aby zobaczyć wielkie drapacze chmur. Każdy wyjazd, szczególnie samotny, wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Nie mamy tu na myśli tak drastycznych przypadków, jak porwania czy zaginięcia, jednak nawet zwykłe pomylenie trasy czy zgubienie się w lesie, może przysporzyć nie lada zmartwień.

Właśnie na takie okazje warto wyposażyć się w przenośny lokalizator GPS, który będzie podawał bieżącą pozycję nie tylko podróżującemu, ale tez każdemu, komu postanowi ją udostępnić. Jeśli więc rodzina martwi się, gdy wyruszasz samotnie by badać najdziksze zakątki Puszczy Białowiejskiej,  możesz im  na bieżąco przekazywać swoją lokalizację. Warto dodać, że każdy przenośny lokalizator GPS od IKOL jest zintegrowany z aplikacją mobilną, tak więc Twoje obecne położenie można odczytać, nie wstając z fotela.

W moduł GPS warto wyposażyć się także podczas wycieczki górskiej. Nie raz, nie dwa TOPR błądził po omacku, próbując odszukać zaginionego lub zaginionych. Lokalizator GPS poda nie tylko dokładną  pozycję, ale może także ustalić wysokość, na jakiej się znajduje. Dzięki temu czas poszukiwań skróci się kilkukrotnie, co może oszczędzić nerwów, ale też uratować życie.

Sprawdź podróże swojego dziecka

Dla dzieci czas wakacji jest jeszcze lepszy niż dla dorosłych – w końcu kilka tygodni urlopu nie może się równać z dwoma miesiącami bez szkoły. Jest to również czas wielu wyjazdów. Pociechy wyjeżdżają z rodzicami, ale też chętnie biorą udział w koloniach, półkoloniach czy różnego rodzaju obozach. Poza zasięgiem rodzica często ich decyzje nie są zbyt przemyślane, co stwarza dodatkowe ryzyko.

Wysyłając dziecko na zorganizowane wycieczki, warto wyposażyć się w lokalizator GPS. Patrząc realnie, nie ma sensu wręczać go do ręki – dziecko potraktuje jako mało atrakcyjną zabawkę, której zapomni ze sobą zabierać. Jednak dobrym pomysłem będzie ukrycie go w plecaku – niewielki rozmiar powinien pozwolić na ukrycie go tak, aby spełnia swoją funkcję.

Ochroń swój bagaż przed złodziejem i… liniami lotniczymi!

Jeszcze jedną sytuacją, w której zdecydowanie przyda się lokalizator GPS, jest szeroko pojęta ochrona bagażu. Jedną z najbardziej przykrych niespodzianek, jaka może się wydarzyć gdy wysiadasz z pociągu, autokaru czy samolotu, jest brak walizki. W obcym miejscu, bez rzeczy osobistych wakacje zdają się przeistaczać w koszmar.

Wystarczy jednak włożyć lokalizator GPS do walizki, aby pozbyć się tego zmartwienia. Jeśli zostanie ona przez pomyłkę wysłana z innym lotem lub ktoś pomyli ją ze swoją, od razu poznasz jej położenie. Oszczędzi Ci to długiej procedury odzyskiwania, ponieważ będziesz mógł przekazać informację o lokalizacji swojego bagażu bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za jej odzyskanie.

E-Toll – płać sprawnie za przejazdy przez autostrady i płatne odcinki dróg

Wakacje to czas większych i mniejszych podróży. Aby przyspieszyć przebieg samej trasy, część kierowców decyduje się na płatne odcinki dróg krajowych i autostrad. Właśnie tutaj przyda się opcja, którą oferują lokalizatory GPS do samochodów i innych pojazdów – E-Toll. Jest to rządowy system automatycznych płatności drogowych, który jest kompatybilny nie tylko z lokalizatorem GPS od IKOL, ale też z dedykowaną aplikacją IKOL Tracker.

Jak to działa? Na początek trzeba wybrać moduł GPS, który najbardziej odpowiada potrzebom kierowcy. Wśród modułów od IKOL, E-TOLL jest obsługiwany przez QUICK, GO, CAN i OBD. Każdy z nich posiada inny stopień monitoringu oraz sposób montażu, więc w zależności od potrzeb i pojazdu, każdy może wybrać coś dla siebie. Po instalacji lokalizatora GPS trzeba jeszcze zainstalować aplikację IKOL Tracker, a następnie odpalić usługę E-Toll przed wjazdem na drogę płatną. Potem pozostaje już tylko przelew środków na swoje konto przedpłacone i można ruszać w trasę!

Zlokalizuj pojazd lub osobę w kraju i zagranicą!

Mówiąc o lokalizatorach GPS od IKOL, trzeba wspomnieć o bardzo ważnej usłudze – możliwości lokalizacji w kraju i za granicą, na terenie Europy. W związku z tym tylko zyskują na wartości – zarówno na ochronie dziecka, jak i bagażu czy lokalizacji pojazdu. Większy zasięg to ujednolicony system monitoringu. Nie trzeba przełączać się między różnymi urządzeniami czy systemami, aby zlokalizować zgubę.

Sprawdź lokalizatory GPS od IKOL – zagwarantuj sobie udane wakacje!

W każdej z wyżej wymienionych kwestii lokalizatory GPS od IKOL sprawdzą się najlepiej. Funkcja lokalizacji obejmuję Europę, moduły obsługują E-Toll, a dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi, świetnie sprawdzą się w lokalizacji dzieci podczas wyjazdów na kolonie czy obozy. Już dziś sprawdź ofertę i wybierz system dopasowany do Twoich potrzeb!

Sprawdź ofertę na GPS!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

odzyskanie-renault-scenic-w-warszawie

Odzyskany Renault Scenic

 6 listopada 2008

W pierwszy weekend listopada samochody były kradzione w Warszawie dosłownie co chwilę. Wśród nich niestety…

Czytaj więcej
pług z monitoringiem GPS

Porządek na drogach a monitoring GPS

 24 października 2017

Monitoring GPS doskonale sprawdza się w firmach świadczących usługi oczyszczania miasta, utrzymania porządku i odśnieżania…

Czytaj więcej