Home -  Zarządzanie flotą -  Carpooling – dziel się, oszczędzaj i monitoruj

Carpooling – dziel się, oszczędzaj i monitoruj

20 maja 2020
carpooling

Korzyści z samochodów poolowych jest wiele. Pracownicy korzystają, przedsiębiorca oszczędza, a manager kontroluje. To wszystko przy użyciu lokalizatora GPS. Dowiedz się jak to działa i dlaczego warto monitorować flotę, która współdzieli auta.

 

Carpooling kojarzy się przede wszystkim z przejazdami grupowymi dla zmniejszenia zużycia benzyny. Takie samo znaczenie ma przy wykorzystywaniu samochodów w firmie. Ma za zadanie eliminować zbędne koszty związane z utrzymaniem mało eksploatowanych pojazdów, co w tym przypadku mniej, znaczy więcej, ponieważ wydatki flotowe to comiesięczne koszty paliwa, serwisu oraz ubezpieczenia samochodu. Ale żeby oszczędności mogły iść w parze z dobrymi praktykami, warto śledzić lokalizację GPS i poczynania kierowców.

ZALETY NAWIGACJI SATELITARNEJ W POJAZDACH POOLOWYCH

Kiedy zaczynasz korzystać z samochodów poolowych, pierwsze co rzuca się w oczy to wspólna odpowiedzialność i tutaj monitoring GPS sprawdza się idealnie. Lokalizator GPS na bieżąco zapisuje informacje o tym, gdzie znajduje się samochód oraz czy jest użytkowany zgodnie z obowiązującymi w firmie zasadami. Ecodriving IKOL udostępnia praktyczne alerty i raporty na temat użytkowania pojazdów współdzielonych. W IKOL wszystkie narzędzia do kontroli możesz wybierać dowolnie. Proponujemy kilka z nich.

alert przekroczenia prędkości

kontroluje styl jazdy każdego użytkownika, a przekroczenia prędkości sygnalizowane jest dźwiękiem brzęczyka, zamontowanym do lokalizatora GPS.

alert długiej podróży lub długiego postoju

sygnalizowany jest za pomocą wiadomości SMS lub e-mail. Zbyt długi postój w jednym miejscu może na przykład oznaczać, że pracownik nie rozpoczął swojej pracy po weekendzie.

alert zagłuszania

może być pomocny przy braku zaufania do wciąż zmieniających się użytkowników pojazdu. Jeśli pracownika lub osoba trzecia użyje zagłuszarki GPS, to po każdym zakończeniu zagłuszania zostaje wysłany alert.

alert braku prawidłowej pozycji GPS

jeśli lokalizator GPS nie będzie mógł wysłać swojej pozycji na serwery IKOL, również otrzymasz powiadomienie. To praktyczna wiedza o tym, czy samochód znajduje się poza zasięgiem sygnału GPS (garaż podziemny, kontener).

 

garaż wielopoziomowy

 

GPS KONTROLUJE UŻYTKOWNIKÓW WSPÓŁDZIELONYCH POJAZDÓW

Pobierz kilka raportów i poznaj znać szczegóły podróży. Dowiesz się gdzie samochód się znajdował, jak długo trwał postój oraz czy podróż była prywatna, czy służbowa. Każda dokładna analiza stylu jazdy to krok do lepszej komunikacji z pracownikami w terenie i realny wpływ na oszczędności. Samo użytkowanie pojazdów bez zdalnej kontroli i nadzoru nigdy nie przyniesie wiedzy i nie nauczy managerów dobrego zarządzania. Carpooling w połączeniu z monitoringiem GPS to same korzyści z jasno ustalonymi zasadami.

 

Jak wybrać odpowiedni lokalizator do samochodu? Aby sprawdzić jak z nich korzystać, aby w pełni wykorzystać ich funkcjonalności, wejdź tutaj.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

location

Geograficzna baza danych punktów i klientów – dlaczego warto mieć tę funkcję?

 9 września 2016

Geograficzna baza danych punktów i klientów. Co to takiego? To jedna z funkcji monitoringu GPS…

Czytaj więcej
motorcycle

Monitoring pojazdów z wypożyczalni

 22 maja 2017

Bardzo często zdarza się, że osoby wypożyczające pojazdy nie dbają specjalnie o sprzęt, którego używają.…

Czytaj więcej