Home -  Ewidencja przebiegu pojazdów -  Carpooling – pula firmowych samochodów

Carpooling – pula firmowych samochodów

9 sierpnia 2019
firmowe samochody dla wszystkich- carpooling

Samochody firmowe najczęściej mają przypisanego użytkownika, ale nie jest to reguła bez wyjątku. Dziś na blogu piszemy o carpoolingu, czyli wspólnym podróżowaniu, który zredukuje koszty w Twojej firmie.

 

CZYM JEST CARPOOLING?

Carpooling we flocie, to współdzielenie samochodów dla ich lepszego wykorzystania. Często się zdarza, że pracownik przyjeżdża do pracy samochodem służbowym, który przez większość dnia stoi zaparkowany pod biurem. Żeby zredukować ilość nieopłacalnych samochodów, firmy decydują się na samochody pulowe. Różni pracownicy korzystają z nich okazjonalnie, kiedy mają potrzebę.

CARPOOLING A EKOLOGIA

Idea carpoolingu zrodziła się po to, aby wspólnie podróżować i tym samym zmniejszać koszty przejazdu, z korzyścią dla środowiska. Im mniej samochodów na drodze, tym mniejsze korki w mieście, mniej hałasu i zanieczyszczeń. Zabierając po drodze do pracy 2-3 osoby, zyskujesz lepszą swobodę komunikacji po mieście.

KIEDY SPRAWDZA SIĘ CARPOOLING?

  • Masz do załatwienia sprawę na drugim końcu miasta, ale nie chcesz żeby Twój pracownik spędzał większość dnia pracy, jadąc tramwajem? Daj mu samochód, a załatwi to w 2 godziny.
  • Potrzebujesz wysłać pracowników na szkolenie i nie chcesz, żeby podróż pociągiem trwała wiecznie? Daj im do dyspozycji samochód. Potem oddadzą, bo ktoś inny będzie go potrzebował.

CZY SAMOCHODY PULOWE WARTO MONITOROWAĆ?

2-3 samochody to już flota. Mała, ale ważna tak samo jak ta z 150 samochodami, bo generuje koszty. Kiedy różne osoby korzystają z samochodu firmowego, wprowadzenie monitoringu GPS ma sens. Potrzebujesz lokalizować swoje pojazdy, kontrolować zużycie paliwa, analizować styl jazdy, ewentualne nadużycia lub zaniedbania.

ODLICZ 100% VAT-U

Wykorzystując samochody pulowe do celów prywatnych, można odliczyć 100% VAT od wydatków związanych z ich użytkowaniem.

 

 

Odlicz VAT za paliwo, przeglądy techniczne i okresowe. To mierzalne oszczędności. A do stworzenia raportu z wykorzystania samochodów służbowych przyda ci się Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów. Co jeszcze daje ewidencja pojazdów? 

Monitoring samochodów pulowych, przydaje się także wtedy, kiedy potrzebujesz alertu, który poinformuje Cię np. o przekroczonej prędkości. Zużycie paliwa bez mydlenia oczu jest możliwe. Dzięki szynie CAN, masz kontrolę nad kosztami zużytego paliwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

O CO NALEŻY ZADBAĆ?

Wspólne użytkowanie, to wspólna odpowiedzialność, a to bardzo trudne do weryfikacji. Samochód pulowy, to nie samochód publiczny. Tu ponownie przydaje się monitoring GPS floty. Drobne usterki czy naprawy nie biorą się znikąd, dlatego warto kontrolować użytkowanie samochodów firmowych.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ciężarówki objęte monitoringiem GPS

Korzyści z monitoringu GPS ciężarówek

 11 października 2019

Jaki lokalizator będzie najlepszy do pojazdu ciężarowego i co może sprawdzić? Czy pełna kontrola ma…

Czytaj więcej
Test lokalizatora ikol MOTO na kanale Faza Rhazz'a

Lokalizator IKOL MOTO na kanale Faza Rhazz’a

 31 lipca 2018

Po raz kolejny nasz lokalizator IKOL MOTO został poddany wnikliwym testom. Jak się sprawdził? Zobaczcie…

Czytaj więcej