Home -  Funkcje GPS -  Ciekawe i przydatne funkcje monitoringu GPS IKOL

Ciekawe i przydatne funkcje monitoringu GPS IKOL

29 stycznia 2018
Praca przy laptopie

Nasz system telematyczny oferuje wiele ciekawych usług i opcji, które znacznie usprawnią działanie Twojej floty, czy pomogą sprawniej kontrolować prywatny pojazd. Elastyczność w wyborze usług zapewnia użytkownikowi konfigurację systemu zgodnie z jego potrzebami. Nie trzeba płacić za coś, co nie będzie nam potrzebne, wystarczy wybrać to, co naprawdę nam się przyda. Sprawdź, jakie ciekawe opcje mogą Ci się przydać.

 

Szybko sprawdzisz, co działo się z Twoim lokalizatorem w danej chwili

Jesteś ciekaw, co działo się z Twoim lokalizatorem danego dnia o danej godzinie i chcesz to szybko sprawdzić? Przydatny więc będzie Raport zdarzeń lokalizatora. Prezentuje on w chronologiczny sposób wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. Lista zdarzeń zależy od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione, np. uruchomienie pojazdu, przekroczenie prędkości, wyjście z obszaru, czy wykrycie zagłuszania.

RAPORT ZDARZEŃ

W systemie IKOL można dokładnie odwzorować trasę na mapie

Funkcja dokładnego odwzorowania tras umożliwia przedstawienie trasy, dokładnie odwzorowując sieć drogową, po której przemieszczał się pojazd z zainstalowanym lokalizatorem, uwzględniając wszystkie zakręty, łuki itp. Dokładne odwzorowanie pokonanej trasy można pokazać też na widgetach. Usługa dostępna jest bezpłatnie po uruchomieniu funkcji częstej pozycji na żywo, ale też można skonfigurować lokalizator tak, aby często pobierał pozycję – im częściej będzie zbierana pozycja tym lepiej będzie odwzorowana trasa.

 

Porównanie wyświetlania tras

Pozycję lokalizatora można zapisać w formacie GPX

W panelu Archiwizowanie danych lokalizatora można zapisać archiwalne pozycje lokalizatora w formacie GPX. Jest on obsługiwany przez wiele aplikacji, które wykorzystują dane o współrzędnych do swojego działania, jak np. Google maps, Google Earth, itp. Dzięki temu można swoją pokonaną trasę zaprezentować w bardzo ciekawy sposób – na trójwymiarowej mapie satelitarnej.

Codziennie możesz otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów

Użytkownicy posiadający lokalizatory przeznaczone do pojazdów – IKOL GO, IKOL CAN, IKOL OBD oraz IKOL Moto, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, które zawiera informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest mailowo, przez SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji IKOL Tracker.

CZYTAJ WIĘCEJ

W systemie IKOL można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.

W systemie IKOL można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Informacje znajdują się w raporcie z naniesioną podróżą. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.

 

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

babcia i dziadek

Prezent dla babci i dziadka – lokalizator GPS

 21 stycznia 2016

Każdą możliwość zapewnienia bezpieczeństwa swoim bliskim warto wykorzystać. Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne…

Czytaj więcej
auto

Sprawdziliśmy, jakie korzyści daje telematyka we flocie

 15 grudnia 2017

Dzisiaj podpowiemy, jak wykorzystać system telematyczny we flocie i branży ubezpieczeń. Oprócz tego, przypomnimy co…

Czytaj więcej