Home -  Funkcje GPS -  Co nowego w IKOL? – wiosenne podsumowanie

Co nowego w IKOL? – wiosenne podsumowanie

14 maja 2018
Człowiek przy laptopie

Tej wiosny w naszym systemie telematycznym pojawiło się kilka nowości. Postanowiliśmy więc zebrać je w jednym miejscu, byście mogli łatwo i szybko sprawdzić, co nowego oferuje monitoring GPS IKOL.

 

Użytkownik może sprawdzić komunikaty od techniczne systemu IKOL.

Może się zdarzyć, że w wyniku prowadzonych prac serwisowych, usterek sprzętu, infrastruktury sieciowej, itp. pojedyncze części systemu IKOL lub czasami nawet cały system będzie niedostępny dla użytkowników. W takim przypadku rozpoczynają się prace naprawcze.
Aby ułatwić komunikację z klientami w takim przypadku, został stworzony specjalny system komunikatów technicznych gdzie zamieszczane będą informacje o zauważonych usterkach lub prowadzonych pracach technicznych. W przypadku niedostępności systemu IKOL Biuro Obsługi Klienta IKOL będzie kierować użytkowników do zapoznania się z bieżącą sytuacją opisywaną w komunikatach technicznych.

Sygnał dźwiękowy poinformuje Cię, że jedziesz za szybko!

W systemie IKOL jest funkcja sygnalizacji dźwiękowej dla kierowcy, która poinformuje go, że przekracza zdefiniowaną prędkość. Kierujący pojazdem może ustawić, jaki sygnał poinformuje go o przekroczeniu prędkości, np. jeden sygnał o przekroczeniu 50 km/h, podwójny sygnał o przekroczeniu 90 km/h i ciągły sygnał po przekroczeniu 120 km/h. Ten ostatni jest na tyle uciążliwy dla kierowcy i współpasażerów, że uniemożliwia komfortową jazdę i wymusza na kierowcy zredukowanie prędkości pojazdu. To świetne narzędzie nie tylko dla osób, które chcą nauczyć się bezpiecznej jazdy, ale także dla kierowców flotowych – zarządzający flotą może być pewny, że jego pracownicy nie stwarzają zagrożenia na drodze. Usługa jest dostępna dla posiadaczy lokalizatorów IKOL GO oraz IKOL CAN. Aby działała prawidłowo, należy zamontować brzęczyk (sygnalizator dźwiękowy).

CZYTAJ WIĘCEJ

 

samochód w drodze

 

W ramach alertu dowolnego obszaru można ustawić korytarz geograficzny.

W ramach alertu dowolnego obszaru dodana została funkcja tworzenia korytarzy pomiędzy dwoma punktami. Alert dowolnego obszaru umożliwia wyznaczenie obszarów, poza lokalizator nie powinien wykraczać. Do tej pory, jeśli użytkownik chciał wyznaczyć taki korytarz na mapie, musiał rysować go ręcznie, a dzięki usłudze korytarzy wystarczy ustalić punkt początkowy i końcowy, aby system wygenerował korytarz geograficzny między nimi. Funkcja jest bezpłatna w ramach usługi alert dowolnego obszaru. Korytarzem można więc objąć stałą trasę, po której porusza się lokalizator, np. trasa samochodu transportowego, czy telefon dziecka, które pokonuje drogę ze szkoły do domu.

System IKOL jest zintegrowany z platformą transportową TimoCom.

Od teraz każdy klient IKOL może korzystać z usług TimoCom i udostępnić temu systemowi lokalizację swoich pojazdów, dzięki procesowi integracji systemów informatycznych IKOL i TimoCom. Na TimoCom wystawiane są międzynarodowe oferty frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych. Platforma tworzy sieć logistyczną składającą się z ponad 40.000 firm.

System IKOL można znaleźć na Instagramie!

Ciekawostki, zdjęcia, różne informacje o naszym systemie i systemach nawigacji satelitarnej znaleźć można teraz także na naszym instagramowym koncie! Zapraszamy do obserwowania!

ikol na instagramie

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

polmaraton-ikol

IKOL running team na półmaratonie warszawskim

 31 marca 2015

  Wśród 13 000 uczestników corocznego Półmaratonu Warszawskiego nie mogło zabraknąć naszego zespołu: IKOL running…

Czytaj więcej
historia podrozy z monitoringiem GPS

Do czego przydaje się historia podróży?

 12 maja 2021

Dla większości kierowców każda zakończona podróż samochodem to już przeszłość, do której nie ma co…

Czytaj więcej