Home -  Funkcje GPS -  Czy ktoś odłączył mój lokalizator?!

Czy ktoś odłączył mój lokalizator?!

29 marca 2016
onoff

Lokalizator GPS to bardzo przydatne urządzenie – wie o tym każdy właściciel firmy posiadającej samochody służbowe. Kontrola aktualnej pozycji poszczególnych samochodów, informacje o spalaniu paliwa, całkowita eksploatacja pojazdu, a także alerty informujące o wyjechaniu poza obszar czy zbyt długiej podróży – to wszystko i jeszcze więcej ma do zaoferowania dobry monitoring GPS pojazdów. Ale co w przypadku, gdy lokalizator zostanie świadomie lub nieświadomie odłączony od źródła zasilania?

Lokalizator GPS – małe urządzenie, dużo korzyści

W przypadku odłączenia nadajnika GPS IKOL od źródła zasilania, jeszcze przez 24 godziny moduł bez żadnych zakłóceń działa na wbudowanej baterii zapasowej. Po tym czasie GPS do samochodu traci możliwość wysyłania i odbierania informacji o swojej aktualnej pozycji. Oznacza to, że samochód służbowy, bądź na przykład pojazd z wypożyczalni aut, staje się nienamierzany dla swojego właściciela i prawdopodobnie jego odzyskanie będzie bardzo trudne.

Czy istnieje zatem jakiś sposób, dzięki któremu manager floty dowie się o odłączeniu lokalizatora od zasilania w pojeździe? TAK! Dzięki naszej nowej funkcji każda wytypowana przez zarządcę floty osoba zostanie poinformowana o fakcie odłączenia nadajnika GPS w przeciągu kilkudziesięciu sekund od zaistnienia tego typu sytuacji!

Moduł GPS poinformuje o braku zasilania

poinformuje konkretne osoby natychmiast po odłączeniu zasilania od lokalizatora GPS lub po ponownym jego podłączeniu do zasilania. Funkcja ta to doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela firmy, który ceni sobie pewność i precyzję wszystkich danych, którymi się posługuje podczas analiz efektywności swoich pracowników. W przypadku, gdy jeden lub kilka lokalizatorów traci zasilanie i w efekcie po wyczerpaniu baterii zapasowej przestaje działać poprawnie, trudno w takiej sytuacji mówić o rzetelnych i miarodajnych informacjach z lokalizacji GPS. A to przekłada się na efektywność pracy kierowców, a więc – na zyski firmy.

Podsumujmy:

  • Otrzymujesz natychmiastowo informację o odłączeniu lokalizatora od źródła zasilania
  • Wiesz, że lokalizator został odłączony lub ponownie podłączony do zasilania w pojeździe
  • W porównaniu do „” ten alert nie informuje o rozładowującym się akumulatorze – udziela tylko szybkiej informacji o odłączeniu lokalizatora od źródła zasilania

Aby mieć pewność, że lokalizatory zamontowane w pojazdach służbowych nie są celowo lub przypadkowo odłączane od zasilania, warto aktywować usługę. To proste i skuteczne powiadomienie zapewni Ci profesjonalizm w zarządzaniu flotą pojazdów, a także sprawi, że zawsze będziesz miał pewność działania wszystkich nadajników GPS.

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Infografika na temat obwodnicy Raszyna

Statystyki: Otwarcie obwodnicy Raszyna

 23 lipca 2015

W piątek 17 lipca 2015 roku otwarto obwodnicę Raszyna, której zadaniem było ułatwienie dojazdu do…

Czytaj więcej
gps ikol śledzenie telefonu ok

Jak namierzyć skradziony telefon?

 14 grudnia 2015

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, aby uchronić swój telefon przed kradzieżą. Czy…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera