Home -  Przenośne lokalizatory -  Czy możliwe jest zdalne unieruchomienie samochodu?

Czy możliwe jest zdalne unieruchomienie samochodu?

30 stycznia 2017
kierowca samochodu

 

W dzisiejszym artykule dowiesz się, czy można zdalnie unieruchomić samochód, który lokalizator działa do 2 lat bez ładowania, lub jak można kontrolować obroty silnika dzięki monitoringowi GPS. Zapraszamy do lektury:

 • Lokalizator poinformuje Cię o zbyt dużych obrotach silnika
  Lokalizator IKOL CAN umożliwia pobieranie informacji z komputera pokładowego pojazdu. Alert wysokich obrotów silnika wyśle informację do zarządzającego flotą lub dowolnych odbiorców, że kierowca samochodu doprowadził do nieekonomicznych albo niebezpiecznych dla pojazdu obrotów silnika. Administrator sam może określić, jaka jest graniczna wartość obrotów dla danego pojazdu, przy czym wartość ta nie może być mniejsza niż 2 000 i większa niż 10 000 obr/min.

 • W systemie IKOL można ustawić czas, poniżej którego podróże będą ignorowane
  Sekcja ustawień wykrywania podróży jest dostępna dla lokalizatorów, które mają uruchomioną Historię przejazdów. Dzięki temu można samemu ustawić czas, poniżej którego podróże nie będą zaznaczone na mapie. Domyślnie ten czas wynosi 3 minuty. Jeśli użytkownik chce mieć wyszczególnione nawet najkrótsze przejazdy, może ustawić ten czas np. na 10 sekund.

 • Bateria lokalizatora IKOL DURO wystarcza na 2 lata bez ładowania
  Przenośny lokalizator IKOL DURO posiada baterię, której nie trzeba ładować nawet przez 2 lata! To idealne rozwiązanie dla osób wysyłających wartościowe produkty w dalekie podróże. Dzięki ikol DURO transport kosztownych towarów będzie bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej! Lokalizator ten świetnie też sprawdzi się jako monitoring kontenerów, naczep i innych urządzeń, które nie posiadają własnego źródła zasilania.

Moduł ikol DURO

 

 • Lokalizator IKOL poinformuje nawet o tym, że nie działa
  W IKOL możliwe jest włącznie funkcji Alertu braku prawidłowej pozycji GPS. Jeśli przez określony przez użytkownika czas  lokalizator nie wyśle prawidłowej pozycji GPS, zostanie wysłane powiadomienie o zaistniałej sytuacji. Dodatkowo użytkownik może również zostać powiadomiony o tym, że moduł znów odbiera sygnał GPS. Alert braku prawidłowej pozycji GPS będzie wysłany, gdy lokalizator jest zagłuszany, jest poza zasięgiem sygnałów GPS, jest poza zasięgiem stacji bazowych GSM, jest odłączony od zasilania lub został uszkodzony.
 • Dzięki systemowi IKOL tylko uprawnieni kierowcy mogą uruchomić pojazd
  System IKOL posiada funkcję Immobilizer. Dzięki temu tylko uprawniona osoba może uruchomić dany pojazd. Ta funkcja jest niezwykle przydatna w firmach posiadających rozbudowane floty aut służbowych. Dzięki immobilizerowi można przypisać konkretnego kierowcę do auta.
 • Dzięki IKOL klient może zdalnie unieruchomić pojazd
  Użytkownik systemu IKOL może sam zdalnie sterować rozrusznikiem w swoim pojeździe, co pozwala mu kontrolować, czy samochód może być uruchamiany czy nie. Ma to wiele zastosowań – począwszy od bezpieczeństwa, aż po codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Np. jeśli użytkownik jest właścicielem wypożyczalni samochodów, może sterować uruchomieniem pojazdu w zależności od tego, czy jego klienci regulują swoje zobowiązania. Aby unieruchomić, a później ponownie uruchomić rozrusznik, wystarczy kliknąć w jedną ikonkę w Aplikacji ikol Online. Kiedy kierowca zatrzyma samochód, nie będzie mógł już go ponownie uruchomić.

ODŁĄCZENIE ROZRUSZNIKA 

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Telefon, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

auta flotowe

Ewidencja pojazdów w firmie może być bardzo prosta

 27 lutego 2017

Dla właściciela firmy transportowej lub fleet managera, ewidencja pojazdów IKOL to duże ułatwienie i sprawne…

Czytaj więcej
raport prędkości ikol

Raporty – narzędzie każdego managera floty

 22 marca 2016

Każda osoba odpowiedzialna za pojazdy służbowe w firmie powinna tworzyć regularne zestawienia dotyczące pracy swoich…

Czytaj więcej