Home -  Podróże -  Czy można zdalnie odciąć rozrusznik?

Czy można zdalnie odciąć rozrusznik?

9 października 2018
car-3588679_1920 (1)

Zdalne odłączenie rozrusznika? Brzmi trochę jak science fiction. A jednak jest jak najbardziej możliwe – wystarczy, że w samochodzie zamontujemy lokalizator GPS w raz z przełącznikiem odcięcia rozrusznika i uruchomimy odpowiednią usługę.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem bazującym na artykule:

Rozrusznik czy zapłon?

Na początek musimy zrozumieć różnicę pomiędzy odcinaniem (lub odłączaniem) rozrusznika, a wyłączeniem zapłonu. Odłączenie rozrusznika nie pozwala na wyłączenie silnika pojazdu, który jest w ruchu. Rozrusznik zostanie zablokowany dopiero wtedy, gdy kierowca wyłączy pojazd i będzie chciał go uruchomić ponownie. Zdalne odłączanie lub odcinanie zapłonu jest praktyką niebezpieczną, ponieważ wiąże się to z wyłączeniem silnika pojazdu, niezależnie czy jest on w trakcie postoju lub podczas ruchu, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Dlatego w systemie IKOL umożliwiamy tylko zdalne odcięcie rozrusznika.

Jak to działa?

Gdy system zostanie wyposażony w zdalny przełącznik odcięcia rozrusznika pojazdu przełącznik, użytkownik systemu posiadający odpowiednie uprawnienia ma zdalnie wyłączyć i włączyć rozrusznik w pojeździe. Następnie, po zalogowaniu do Aplikacji IKOL Online, musi tylko wcisnąć symbol kłódki, która wyłączy, lub uruchomi rozrusznik:

Wyłączanie rozrusznika w systemie ikol

Do czego może się to przydać?

Zdalna kontrola działania rozrusznika pełni przede wszystkim funkcję zabezpieczającą pojazd przed nieautoryzowanym jego ponownym użyciem. Jeśli samochód został skradziony lub przywłaszczony, mamy możliwość jego unieruchomienia i podjęcia działań zmierzających do odzyskania mienia. To także bardzo przydatna funkcja dla właścicieli wypożyczalni samochodów, których klienci nie zapłacili za wynajem i nie oddali pojazdu na czas – pojazd zostanie uruchomiony, gdy odpowiednia kwota zostanie uiszczona na koncie wypożyczalni.

Zdziwiony kierowca

 

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kategorie: Podróże, Funkcje GPS, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

satellite

Jak działa zagłuszarka sygnału GPS?

 5 marca 2019

Zagłuszarki GPS to obecnie jedno z podstawowych wyposażeń złodzieja samochodu, który chce się upewnić, że…

Czytaj więcej
GPS dla kierowcy

Jak analizować styl jazdy kierowcy?

 2 lipca 2020

To, w jaki sposób pracownik eksploatuje pojazd ma znaczenie. Czy wiesz, że przez nieodpowiedzialne zachowanie…

Czytaj więcej