Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Czy warto kupić używany samochód flotowy?

Czy warto kupić używany samochód flotowy?

2 listopada 2020
kierowca handlowiec

Służbowe auta charakteryzują się dużymi przebiegami i mogą być na granicy opłacalności, ale wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Jeśli firma korzystała z GPS monitoringu to prawdopodobnie nie ma się czego obawiać i samochód jeszcze długo posłuży. Najlepsze są te poleasingowe, bo mają dokładnie sprecyzowane limity.

 

Minęły czasy, kiedy śmiano się z dowcipu, że najlepsze auto to te firmowe, bo wjedzie na każdy krawężnik. Teraz samochody służbowe poddaje się codziennej kontroli pod kątem stylu jazdy i osiąganych prędkości. Monitoruje się lokalizacje i czas pracy oraz przejazdy służbowe i prywatne. Powodem jest dążenie do obniżania kosztów w firmie oraz chęć sprzedaży auta w dobrej cenie, kiedy zakończy się okres leasingu/kontraktu. Jakie dokładnie mają zalety auta pofirmowe i czy warto się nimi interesować? 

SAMOCHODY FLOTOWE SĄ REGULARNIE SERWISOWANE

Przy wyborze auta z rynku wtórnego, warto wziąć uwagę samochody flotowe, ponieważ najłatwiej sprawdzić ich sposób użytkowania. Licznik tych samochodów będzie autentyczny i zgodny z faktycznym wykorzystaniem. Przedsiębiorcy dbają o gwarancję pojazdów, dlatego przestrzegają terminów przeglądów technicznych oraz serwisowych. Odpowiadają za to również flotowcy, których skrupulatnie rozlicza się ze swoich obowiązków. O tym, co robi i kim jest fleet manager, możesz przeczytać tutaj

SAMOCHODY FLOTOWE MAJĄ ZAMONTOWANE LOKALIZATORY GPS

Większość przedsiębiorstw mając służbowe pojazdy sięga po zabezpieczenie pozwalające na monitoring lokalizacji GPS. To z kolei przekłada się na niższe koszty floty spowodowane ich lepszą eksploatacją. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy użytkujący auto flotowe wiedzą, że mają zamontowany nadajnik GPS, sprawdzający jak i gdzie jeżdżą i zapisuje to w najdrobniejszych szczegółach. Na przykład za każdym razem, kiedy kierowca dopuści się przekroczenia prędkości, GPS zamontowany w samochodzie wyśle alert z odpowiednim powiadomieniem i dokładną mapą zdarzenia. Monitoring GPS sprawia, że kiedy dochodzi do wymiany samochodów firmowych, łatwiej je sprzedać po cenie rynkowej.

Pracownicy w obawie przed konsekwencjami, większą wagę przywiązują do jazdy służbowym samochodem, choć jeszcze kilka lat temu panowała opinia, że najbardziej zajeżdżone samochody, to te służbowe. Monitoring GPS wiele w tym temacie zmienił postrzeganie rynku flotowych samochodów. Dodatkowo prawie każda większa firma posiada politykę flotową, zgodnie z którą wszelkie procedury  zapisane są w regulaminie. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Wśród wiodących firm oferujących najnowsze rozwiązania do lokalizacji online jest IKOL System, mający w swojej ofercie lokalizatory GPS do wszystkich typów pojazdów. I choć wybierają je głównie firmy, to coraz więcej klientów indywidualnych decyduje się na monitoring rodzinnego auta. 

 

GPS MONITORING PRYWATNIE

 

samochod opel

 

AUTA FLOTOWE TO NAJCZĘŚCIEJ MARKI ŚREDNIEJ I WYSOKIEJ KLASY

Najtańsze rozwiązania odchodzą do lamusa i przedsiębiorstwa inwestują w park samochodowy, wychodząc z założenia, że dobry samochód to dla pracownika pożądany benefit pozapłacowy. Służbowymi samochodami jeżdżą także prezesi, dyrektorzy oraz specjaliści, którzy mają odpowiednio dopasowaną wersję wyposażenia i kolor, który już nie ma większego wpływu na cenę. To warto wiedzieć, ponieważ firmy dbają o swój prestiż i wszędzie chcą sprzedaż swój dobry wizerunek. W 2019 roku Skoda, Toyota oraz Volkswagen, były najczęściej sprzedającymi się markami w Polsce. Warto dodać że 80% sprzedawanych samochodów trafia właśnie w ręce przedsiębiorców. Toyota Corolla od kilku sezonów jest najpopularniejszym samochodem służbowym. Auta firmowy z drugiej ręki sprzedaje się głównie przez autoryzowane salony oraz firmy leasingowe mające ciekawą ofertę dedykowaną firmom.

ZALETY SAMOCHODÓW POFIRMOWYCH

  • wiek auta – samochód po okresie leasingu/kontraktu będzie miał maksymalnie 3 lata
  • udokumentowana historia pojazdu – serwis w autoryzowanym ASO
  • dobra cena – zdarzają się okazje lepsze niż w komisach lub u osób prywatnych
  • bogata wersja wyposażenia – kadra managerska i pracownicy wyższego szczebla często sami wybierają model i wersję wyposażenia w ramach określonego budżetu
  • możliwość odliczenia podatku VAT – jeśli prowadzisz działalność gospodarczą
  • dobra kondycja auta – monitoring GPS sprawa, że kierowcy flotowi dbają o pojazd i użytkują go zgodnie z zasadami car policy

 

JAK FIRMOWE AUTO WPŁYWA NA WIZERUNEK

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

nawigacje GPS IKOL

Jak zagłuszyć satelitę?

 9 maja 2014

Dlaczego pozycje GPS są czasami mniej precyzyjne lub ich odczyt nie jest w ogóle możliwy?…

Czytaj więcej
ikol trivia

IKOL TRIVIA CZ.2. CZY WIESZ, ŻE…

 3 lipca 2015

Czy wiesz, że…? IKOL SPOT może służyć jako alarm domowy? Jeden z klientów IKOL wpadł…

Czytaj więcej