Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Czy warto kupić używany samochód flotowy?

Czy warto kupić używany samochód flotowy?

2 listopada 2020
kierowca handlowiec

Służbowe auta charakteryzują się dużymi przebiegami i mogą być na granicy opłacalności, ale wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Jeśli firma korzystała z GPS monitoringu to prawdopodobnie nie ma się czego obawiać i samochód jeszcze długo posłuży. Najlepsze są te poleasingowe, bo mają dokładnie sprecyzowane limity.

 

Minęły czasy, kiedy śmiano się z dowcipu, że najlepsze auto to te firmowe, bo wjedzie na każdy krawężnik. Teraz samochody służbowe poddaje się codziennej kontroli pod kątem stylu jazdy i osiąganych prędkości. Monitoruje się lokalizacje i czas pracy oraz przejazdy służbowe i prywatne. Powodem jest dążenie do obniżania kosztów w firmie oraz chęć sprzedaży auta w dobrej cenie, kiedy zakończy się okres leasingu/kontraktu. Jakie dokładnie mają zalety auta pofirmowe i czy warto się nimi interesować? 

SAMOCHODY FLOTOWE SĄ REGULARNIE SERWISOWANE

Przy wyborze auta z rynku wtórnego, warto wziąć uwagę samochody flotowe, ponieważ najłatwiej sprawdzić ich sposób użytkowania. Licznik tych samochodów będzie autentyczny i zgodny z faktycznym wykorzystaniem. Przedsiębiorcy dbają o gwarancję pojazdów, dlatego przestrzegają terminów przeglądów technicznych oraz serwisowych. Odpowiadają za to również flotowcy, których skrupulatnie rozlicza się ze swoich obowiązków. O tym, co robi i kim jest fleet manager, możesz przeczytać tutaj

SAMOCHODY FLOTOWE MAJĄ ZAMONTOWANE LOKALIZATORY GPS

Większość przedsiębiorstw mając służbowe pojazdy sięga po zabezpieczenie pozwalające na monitoring lokalizacji GPS. To z kolei przekłada się na niższe koszty floty spowodowane ich lepszą eksploatacją. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy użytkujący auto flotowe wiedzą, że mają zamontowany nadajnik GPS, sprawdzający jak i gdzie jeżdżą i zapisuje to w najdrobniejszych szczegółach. Na przykład za każdym razem, kiedy kierowca dopuści się przekroczenia prędkości, GPS zamontowany w samochodzie wyśle alert z odpowiednim powiadomieniem i dokładną mapą zdarzenia. Monitoring GPS sprawia, że kiedy dochodzi do wymiany samochodów firmowych, łatwiej je sprzedać po cenie rynkowej.

Pracownicy w obawie przed konsekwencjami, większą wagę przywiązują do jazdy służbowym samochodem, choć jeszcze kilka lat temu panowała opinia, że najbardziej zajeżdżone samochody, to te służbowe. Monitoring GPS wiele w tym temacie zmienił postrzeganie rynku flotowych samochodów. Dodatkowo prawie każda większa firma posiada politykę flotową, zgodnie z którą wszelkie procedury  zapisane są w regulaminie. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Wśród wiodących firm oferujących najnowsze rozwiązania do lokalizacji online jest IKOL System, mający w swojej ofercie lokalizatory GPS do wszystkich typów pojazdów. I choć wybierają je głównie firmy, to coraz więcej klientów indywidualnych decyduje się na monitoring rodzinnego auta. 

 

GPS MONITORING PRYWATNIE

 

samochod opel

 

AUTA FLOTOWE TO NAJCZĘŚCIEJ MARKI ŚREDNIEJ I WYSOKIEJ KLASY

Najtańsze rozwiązania odchodzą do lamusa i przedsiębiorstwa inwestują w park samochodowy, wychodząc z założenia, że dobry samochód to dla pracownika pożądany benefit pozapłacowy. Służbowymi samochodami jeżdżą także prezesi, dyrektorzy oraz specjaliści, którzy mają odpowiednio dopasowaną wersję wyposażenia i kolor, który już nie ma większego wpływu na cenę. To warto wiedzieć, ponieważ firmy dbają o swój prestiż i wszędzie chcą sprzedaż swój dobry wizerunek. W 2019 roku Skoda, Toyota oraz Volkswagen, były najczęściej sprzedającymi się markami w Polsce. Warto dodać że 80% sprzedawanych samochodów trafia właśnie w ręce przedsiębiorców. Toyota Corolla od kilku sezonów jest najpopularniejszym samochodem służbowym. Auta firmowy z drugiej ręki sprzedaje się głównie przez autoryzowane salony oraz firmy leasingowe mające ciekawą ofertę dedykowaną firmom.

ZALETY SAMOCHODÓW POFIRMOWYCH

  • wiek auta – samochód po okresie leasingu/kontraktu będzie miał maksymalnie 3 lata
  • udokumentowana historia pojazdu – serwis w autoryzowanym ASO
  • dobra cena – zdarzają się okazje lepsze niż w komisach lub u osób prywatnych
  • bogata wersja wyposażenia – kadra managerska i pracownicy wyższego szczebla często sami wybierają model i wersję wyposażenia w ramach określonego budżetu
  • możliwość odliczenia podatku VAT – jeśli prowadzisz działalność gospodarczą
  • dobra kondycja auta – monitoring GPS sprawa, że kierowcy flotowi dbają o pojazd i użytkują go zgodnie z zasadami car policy

 

JAK FIRMOWE AUTO WPŁYWA NA WIZERUNEK

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Przegląd samochodu

Kolejne letnie nowości w IKOL

 16 lipca 2018

Lato, czas urlopów i wyjazdów, relaksu… Ale u nas nikt nie odpoczywa, wprowadzamy na bieżąco…

Czytaj więcej
maszyny rolnicze, traktor, gps dla maszyn rolniczych

Rolnik szuka GPS

 22 marca 2018

Sprzęt rolniczy, jak wszyscy wiemy niesie ze sobą ogromne koszty zarówno utrzymania, jak i eksploatacji,…

Czytaj więcej