Home -  Wszystkie artykuły -  Czy warto zainstalować zabezpieczenie antykradzieżowe w samochodzie z nawigacją GPS?

Czy warto zainstalować zabezpieczenie antykradzieżowe w samochodzie z nawigacją GPS?

25 stycznia 2024
zabezpieczenie antykradzieżowe w samochodzie z GPS

Nowe modele samochodów wszelakich marek coraz częściej są od razu wyposażane w nawigację, a co za tym idzie, moduł GPS. Wiele osób traktuje je również jako zabezpieczenie antykradzieżowe – w końcu sygnał można zlokalizować dzięki dedykowanym aplikacjom, które łączą się z telefonem i pokazują bieżącą pozycję. jednak czy jest to słuszne i skuteczne rozwiązanie?

Poświęcimy chwilę na analizę plusów i minusów zastosowania wbudowanej nawigacji jako zabezpieczenia antykradzieżowego, ale też zajmiemy się inną ważną kwestią – czy warto zainstalować inne zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu z wbudowanym GPS? Sprawdzimy czy dodatkowa ochrona pojazdu ma sens oraz jakie są jej plusy i minusy. Zapraszamy do lektury!

Czy wbudowany GPS to zabezpieczenie antykradzieżowe?

Wygoda wbudowanej nawigacji GPS jest niezaprzeczalna – nie trzeba zużywać baterii w telefonie, nic nie wisi na przedniej szybie, wygodnie umieszczony ekran pozwala śledzić trasę, a większość funkcji jest obsługiwana z poziomu kierownicy. Wszystkie te udogodnienia są możliwe, dzięki wbudowanemu w aucie modułowi GPS, który zbiera dane na temat lokalizacji, a następnie przesyła je do komputera pokładowego.

Idąc prostymi wnioskami można pomyśleć, że wbudowany GPS będzie świetnym zabezpieczeniem antykradzieżowym samochodu – w przypadku kradzieży umożliwi jego lokalizację i odzyskanie. Niestety nie do końca. Już sam fakt, że lokalizator GPS jest montowany w  celu nawigacji kierowcy, a nie ochrony pojazdu jednoznacznie wyznacza jego rolę. Przyjrzyjmy się jednak liście plusów i minusów nawigacji samochodowej stosowanej do zabezpieczenia pojazdu.

Jakie są plusy i minusy stosowania wbudowanego GPS jako zabezpieczenia antykradzieżowego?

Jednym z argumentów, który na pewno działa na plus, rozpatrując nawigację GPS jako zabezpieczenie antykradzieżowe, jest fakt, że już jest na miejscu. Nie trzeba za niego dopłacać, nie trzeba ingerować w pojazd, aby go zamontować. Oznaczać to może oszczędność pieniędzy i czasu. Ponieważ system zazwyczaj jest zintegrowany z aplikacją mobilną do jego obsługi, na poczet plusów wpada również łatwość w użytkowaniu.

Niestety tutaj plusy się kończą. Jako pierwszy minus należy natomiast wymienić możliwość zagłuszenia sygnału GPS – standardowego działania złodziei podczas kradzieży. Jammer, czyli zagłuszarka GPS jest zazwyczaj pierwszym narzędziem uruchamianym po otworzeniu samochodu. Niedbale rzucona na tylne siedzenie, zwykle pozostaje włączona do czasu rozebrania samochodu i odłączeniu modułu od zasilania.

Nawet jeśli złodziej nie będzie wyposażony w jammer, prawdopodobnie po zobaczeniu nawigacji GPS jego pierwszym działaniem bezie jej wyłączenie. Jeśli nie będzie mógł tego zrobić z poziomu kierowcy, prawdopodobnie szybko odjedzie w najbliższe ustronne miejsce, aby odłączyć lokalizator od zasilania. W końcu widok osoby grzebiącej pod maską na parkingu nikogo nie zdziwi, szczególnie jeśli dla niepoznaki postawi obok auta butelkę z płynem do wycieraczek lub olejem.

Czy warto zainstalować dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe w samochodzie z GPS?

Czy w świetle tych faktów instalowanie dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego w samochodzie z wbudowaną nawigacją GPS ma sens? Oczywiście, że tak! Trzeba jednak wybrać takie, które oprze się działaniom złodziei. Wszelkiego rodzaju blokady mechaniczne zazwyczaj tylko spowalniają proces kradzieży. Na szczęście istnieje cyfrowe zabezpieczenie samochodu, którego nie da się obejść – radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży.

IKOL SVR – Twoje zabezpieczenie antykradzieżowe w samochodzie z GPS!

System radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży IKOL SVR będzie świetnym zabezpieczeniem w samochodzie z nawigacją. Wracając do wcześniej przytoczonej sytuacji – jeśli złodziej uruchomi zagłuszarkę, a sygnał GPS zniknie, sygnał radiowy w dalszym ciągu będzie możliwy do namierzenia. Jest spowodowane faktem, że nie korzysta z satelit, a naziemnego systemu przekaźników. Mało tego! Jeśli złodziej uruchomi jammer, jedynie ułatwi zlokalizowanie nadajnika radiowego, ponieważ sygnał zostanie wzmocniony!

A co z możliwością odłączenia od zasilania? I tym razem system radiowy wygrywa nad nawigacją GPS. Nadajniki radiowe są montowane w sekretnych miejscach – nikt poza instalatorem IKOL nie wie gdzie w pojeździe są umieszone. Proces instalacji odbywa się za zamkniętymi drzwiami i nawet właściciel auta nie ma informacji na temat lokalizacji nadajnika,

To nie koniec plusów systemu radiowej lokalizacji IKOL SVR. Każdy właściciel zabezpieczonego pojazdu dostaje dostęp do ochrony Centrum Operacyjnego, które działa 24/7/365. W dzień i w nocy ekipa poszukiwawcza jest gotowa wyruszyć, aby zlokalizować i przy współpracy z policją odebrać auto z rąk złodziei. Absolutnie żaden inny system nie gwarantuje takiej opieki oraz skuteczności na poziomie 98%.

Sprawdź ofertę zabezpieczenia antykradzieżowego dla samochodów z GPS!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży IKOL SVR? Koniecznie kliknij w przycisk poniżej i sprawdź ofertę na 4 warianty systemu – Standard, Alarm, Sky oraz Dashcam. Każdy z nich zapewnia inne usługi, które dopasują się do potrzeb różnych kierowców. W razie pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na pytania na temat systemu radiowego oraz jego możliwości dla samochodów z nawigacją GPS.

Zabezpiecz swój samochód!

Sprawdź IKOL SVR!

Poproś o ofertę!

Przeczytaj również

lokalizator GPS na wakacje

Bezpieczni podczas wakacji z lokalizatorem GPS!

 3 lipca 2023

Czas wakacji kojarzy się z beztroskimi, wolnymi i ciepłymi dniami. Niestety według statystyki jest…

Czytaj więcej
odzyskanie volkswagena golfa przez IKOL SVR

Odnalezienie Volkswagena Golfa dzięki radiowemu zabezpieczeniu do auta

 18 sierpnia 2018

Bardzo pechowo zaczął się piątek dla jednego z mieszkańców Poznania. Z jego przydomowej posesji w…

Czytaj więcej