Home -  Przenośne lokalizatory -  Czy wiesz, że…? – ciekawostki o monitoringu GPS

Czy wiesz, że…? – ciekawostki o monitoringu GPS

7 listopada 2016
question

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie  ciekawostek dotyczących monitoringu GPS.

Monitoring GPS początkowo wykorzystywała tylko amerykańska armia

System GPS wykorzystywany był przez amerykańskich wojskowych w latach 80 XX wieku, dla cywilnych użytkowników udostępniony je od końca 80, a jego użytkowanie rozpowszechniło się na większa skalę w połowie lat 90. Dzisiaj system GPS jest całkowicie darmowy i utrzymywany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

Jest wiele korzyści ze stosowania monitoringu GPS

Dzięki modułowi zamontowanemu w pojeździe, dowiesz się o jego położeniu, ruchu, przekroczeniu prędkości, historii przejazdów i wiele więcej. Zaś dzięki małemu przenośnemu lokalizatorowi IKOL SPOT osób możesz sprawdzić, gdzie jest Twoje dziecko, lub starsza osoba. Tego typu lokalizator przydaje się także do monitorowania zwierząt.

psy zabawa

System IKOL jest bardzo pomocny przy zarządzaniu flotą pojazdów

System IKOL to doskonałe narzędzie dla osób zarządzających flotą pojazdów. Dzięki historii przejazdów firmy mogą odpisywać 100% VAT za wszystkie wydatki związane z pojazdem. Przejrzysty system generowania ewidencji pojazdów, a także niewielkie koszty powodują, że system IKOL jest jednym z najlepszych lokalizatorów GPS w Polsce.

Lokalizacja GPS zwiększa efektywność pracowników o 12%

Efektywność kierowców i ich zaangażowanie w wypełniane obowiązki to zmora większości fleet managerów. Lokalizacja GPS zamontowana w pojazdach motywuje kierowców do osiągania lepszych wyników i efektywniejszej pracy. Według badań, średnio o 12% wzrasta wydajność i szybkość wykonywania obowiązków kierowców korzystających z pojazdów z monitoringiem GPS.

Monitoring GPS w karetce pomaga szybciej dotrzeć do potrzebującego

W przypadku ratowania ludzkiego zdrowia i życia najważniejszy jest czas, a najbardziej decydujące są pierwsze 4 minuty. Pomoc udzielona w tym czasie jest najbardziej decydująca. Dojazd karetki do pacjenta zajmuje średnio od 8 do 15 minut. Zastosowanie monitoringu GPS w karetce może znacznie skrócić ten czas – do pacjenta zostaje wysłana ta karetka, która znajduje się najbliżej. Dyspozytor wie o tym, ponieważ na bieżąco śledzi położenie wszystkich pojazdów.

Alerty monitoringu GPS są bardzo pomocne nie tylko w firmie

Dzięki alertom monitoringu, kierowca bez patrzenia na mapę wie, co dzieje się z jego pojazdem. To świetne narzędzia nie tylko dla osób, które zarządzają flotą samochodów, ale również dla tych, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad prywatnym pojazdem. Użytkownik dostaje powiadomienie przez SMS oraz maila, jeśli coś niepożądanego dzieje się z jego samochodem. W IKOL można samemu wybrać te alerty, które Klient uzna za najbardziej mu przydatne.

Nie da się namierzyć telefonu po jego numerze!

Jeśli jakaś strona oferuje namierzanie telefonu po jego numerze, to nie daj się na to nabrać, ponieważ to jawne oszustwo. Telefonu nie można lokalizować po numerze, ponieważ numer to sztuczny identyfikator karty SIM, a nie urządzenia. Jedynym sposobem, na bieżące monitorowanie miejsca, w którym znajduje się telefon, to zainstalowanie na nim aplikacji monitorującej, takiej jak np. IKOL X

W systemie IKOL możesz stworzyć podręczną bazę danych klientów i punktów

Dzięki funkcji Geograficzna baza danych klientów i punktów, możesz stworzyć bazę danych wszystkich ważnych miejsc i klientów, co jest bardzo pomocne zwłaszcza przy zarządzaniu mobilną sprzedażą. Bez patrzenia na mapę możesz skontrolować aktualną pozycję pojazdów i sprawdzić, dzięki raportom, ilu klientów odwiedził handlowiec oraz ile czasu przeznaczył na spotkanie. Oprócz tego na mapie umieścić możesz wszystkie ważne punkty, takie jak: stacje benzynowe, warsztaty, serwisy, czy hurtownie.

System IKOL jest częścią LoJack

Każdy klient systemu monitoringu GPS IKOL dołącza do milionów użytkowników systemu LoJack na świecie. LoJack jest to wyspecjalizowany system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży. System LoJack w podstawowej wersji nie umożliwia monitorowania pozycji pojazdów, jest aktywowany dopiero po tym jak klient zgłosi kradzież pojazdu. System IKOL służy natomiast do ciągłego monitorowania pozycji pojazdów i jest non stop aktywny. LoJack posiada ponad 10 milionów klientów na całym świecie i wszyscy obsługiwani są według najwyższych standardów.

Nadajników GPS na świecie wcale nie jest dużo!

Często słyszy się, że ktoś ma zamontowany nadajnik GPS w samochodzie. Byłoby to bardzo trudne do zrobienia, i na pewno… bardzo drogie. Nadajników GPS jest bowiem tylko ponad 30 na świecie i zamontowane są w satelitach krążących ponad ziemią 🙂 W samochodach, telefonach, zegarkach itp. montowane są tylko odbiorniki GPS. One jedynie odbierają sygnał z satelitów i nic nie nadają.

Wybór lokalizatora nie musi być trudny!

Szukasz lokalizatora GPS posiadającego określone cechy (np. wodoodporność, łatwość montażu, baterię wytrzymującą kilkanaście miesięcy)? Chcesz używać go do specyficznego pojazdu (np. łodzi, skutera czy samolotu)? W przejrzysty sposób podzieliliśmy nasze lokalizatory w zależności od ich funkcjonalności oraz zastosowania, więc wybór odpowiedniego z nich nie będzie stanowił żadnego problemu. 

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Telefon, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

rocket-launch

Kolejne satelity Galileo trafią na orbitę

 29 września 2017

Arianspace, międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się komercyjnym transportem kosmicznym, podpisało rozszerzony kontrakt na umieszczenie na orbicie kolejnych satelitów systemu nawigacyjnego Galileo.…

Czytaj więcej
van

Letnie nowości w IKOL

 22 czerwca 2018

Przyszło lato, a wraz z nim pojawiły się u nas kolejne dwie nowości. Pierwsza to…

Czytaj więcej