Home -  Wszystkie artykuły -  Dekodowanie adresów na mapie IKOL

Dekodowanie adresów na mapie IKOL

8 października 2020
dekodowanie adresów-funkcja IKOL

Sprawdzasz trasy przejazdu sprzed kilku dni i chcesz wiedzieć, w jakich miejscach zatrzymywał się kierowca? Aby uprościć sobie pracę, włącz funkcje dekodowania adresów, a zamiast współrzędnych geograficznych, mapa pokaże Ci dokładny adres postoju.

 

Monitorowanie floty charakteryzuje się wieloma czynnościami, które potrzebne są do szybkiej analizy. Każda funkcjonalność służy konkretnej potrzebie: stworzenie raportu z podróży, sprawdzenie gdzie byli pracownicy lub gdzie odbywał się ich postój. Dlatego mapa musi być czytelna, a do tego właśnie służy funkcja dekodowania adresów. Podpowiadamy, w jakich konkretnie sytuacjach przy się jej aktywacja.   

DOKŁADNE RAPORTY Z PODRÓŻY                

Trasy przejazdu kierowców monitorowane są pod różnym kątem. Czasem wystarczy wiedzieć z jaką średnią prędkością porusza się kierowca i czy stosuje zasady ekonomicznej jazdy. W innym przypadku, znaczenie ma ilość odbytych spotkań z klientami oraz miejsca, w których handlowiec się zatrzymuje na dłuższy czas. W przypadku kierowców, którzy mają dłuższe trasy istotny jest czas pracy. Tworzenie raportów z podróży to stały element monitorowania floty pojazdów, dlatego dekodowanie adresów jeszcze bardziej wspiera codzienną pracę wielu managerów.

 

dekodowanie adresów screen

 

Dokładne raporty pokazują każdy szczegół podróży. Od adresu, przez dystans po czas postoju. Czasem nie trzeba nawet dokonywać innej kontroli, bo sam raport jest już bardzo szczegółową informacją. Co jest istotne, przy włączonej funkcji dekodowania adresów, mapa w każdym punkcie postoju wskazuje dokładny adres. 

ELEKTRONICZNA EWIDENCJA POJAZDÓW MUSI POKAZYWAĆ ADRES

Przy prowadzeniu ewidencji pojazdu, dla Urzędu Skarbowego najważniejszy jest przebieg początkowy, przebieg końcowy, cel wyjazdu oraz kierowca. Czyli inaczej mówiąc: kto, gdzie i po co pojechał. Wskazanie pełnego adresu jest niezbędne dla prowadzenia ewidencji, bo przedstawia miejsce pobytu kierowcy. Obecnie prawie każdy przedsiębiorca prowadzi elektroniczną ewidencję, za pomocą lokalizatorów GPS, które same zapisują trasy przejazdów, co niewątpliwie usprawnia zarządzanie flotą. W przeciwieństwie do książkowej formy ewidencji, mobilna kilometrówka nie wymaga żadnego nakładu pracy. W systemie IKOL możesz wykupić plan abonamentowy elektronicznej ewidencji (EEPP), który w każdy momencie możesz poszerzyć o dodatkowe funkcje.

 

PLAN EEPP

MONITORING TRASY W KONKRETNYM DNIU

Lokalizatory GPS zapisują wszystkie trasy przejazdów od 3 do 12 miesięcy wstecz, w związku z tym możesz szybko dotrzeć do wybranej podróży i sprawdzić adresy przejazdów. Funkcja dekodowania adresów kosztuje tylko 2 zł netto/miesięcznie. 

Kategorie: Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ochrona-przed-inflacja

Walcz z inflacją z systemem IKOL do monitoringu samochodu!

 18 października 2022

Inflacja na poziomie 17,2% we wrześniu 2022 roku powoduje ciągły wzrost cen. Drożeje nie…

Czytaj więcej
pakiet usług lokalizatora gps can

Co daje Ci pakiet IKOL CAN?

 15 lutego 2021

Z pewnością chcesz wiedzieć jak pracuje Twój kierowca, aby kompleksowo monitorować koszty floty. Największe korzyści…

Czytaj więcej