Home -  Lokalizatory GPS -  Dlaczego firmy budowlane potrzebują GPS monitoringu

Dlaczego firmy budowlane potrzebują GPS monitoringu

15 listopada 2019
heavy-machine

Przed maszynami budowlanymi stawiane są różne zadania, a zasadniczo ich rolą jest wykonanie zakontraktowanych zleceń, gdzie nie ma miejsca na przestoje i straty finansowe. Wyjaśniamy dziś, dlaczego firmy budowlane potrzebują monitoringu GPS.

 

Monitorowanie stanu maszyn i pojazdów we współczesnych parkach maszynowych jest jednym z kluczowych aspektów optymalnej wydajności przedsiębiorstwa. GPS maszyn budowlanych ma największe znaczenie dla właścicieli oraz osób odpowiedzialnych za używany sprzęt, który ma pozostawać bezpieczny: na placu budowy, w bazie czy podczas transportu. Monitoring GPS maszyn budowlanych opiera się na lokalizacji, prędkości z jaką porusza się sprzęt i czasie pracy. Za tym wszystkim stoi człowiek, dlatego znaczenia nabiera bezwypadkowość i bezpieczeństwo.

 

PO CO MONITOROWAĆ

Przy monitoringu samochodów osobowych, szczególnie tych flotowych, potrzeba kontroli jest w pełni uzasadniona, bo zmierzone kilometry i błędy kierowców, to parametry ważne z punktu widzenia dużej floty. Tymczasem korzyści płynące z monitoringu sprzętu budowlanego są takie same. GPS monitoring to narzędzie, które wspiera przedsiębiorstwo poprzez weryfikację zleconych zadań. Można rozliczyć czas pracy pracowników, co pozwoli ograniczyć przestoje w pracy.

Z GPS MASZ WSZYSTKO W ZASIĘGU WZROKU

Potrzeba zabezpieczenia sprzętu budowlanego rośnie wraz z jego wartością rynkową. System monitoringu GPS IKOL zapewnia bezpieczeństwo i kontrolę, która zawsze jest pod ręką dzięki platformie IKOL online. Platforma daje możliwość zdalnego zarządzania i monitorowania. Generuje raporty i alerty, np. alerty prędkości i obszarów, raporty z przejazdów.

 

excavator

LOKALIZATORY GPS DO SPRZĘTU BUDOWLANEGO

Jednym z naszych popularniejszych rozwiązań GPS monitoringu jest lokalizator IKOL GO. To podstawowy lokalizator, który daje możliwość śledzenia lokalizacji oraz historii przebytych tras. Duże maszyny pracują często w trudnych warunkach, dlatego istotne są właściwości zamontowanego lokalizatora. IKOL GO jest nadajnikiem odpornym na niskie temperatury i pracuje w temperaturach w przedziale -25°C do +75°C.

W celu zapewnienia niezawodnej kontroli związanej z kosztami paliwa, IKOL posiada w swojej ofercie lokalizator, który spełnia oczekiwania wobec monitoringu GPS maszyn i pojazdów budowlanych. IKOL CAN, czyli precyzyjna kontrola paliwa w każdym pojeździe. Główną i najważniejszą funkcją tego modułu jest kontrola poziomu paliwa i jego spalania. Ta funkcja wykrywa nawet najmniejszy spadek paliwa, mogący świadczyć o kradzieży. To moduł odporny na niskie temperatury (-25°C +75°C). Dodatkowym plusem lokalizatorów IKOL GO oraz IKOL CAN jest bateria zapasowa, która działa do 24h. Montażu można dokonać zarówno samodzielnie, jak i u certyfikowanego instalatora w ponad 200 punktach w całej Polsce.

JAKIE MASZYNY I POJAZDY WARTO OBJĄĆ MONITORINGIEM GPS?

  • urządzenia dźwigowo-transportowe
  • pojazdy utrzymania dróg i zieleni
  • maszyny recyklingowe i robocze
  • podnośniki
  • pojazdy komunalne

Kategorie: Lokalizatory GPS, Monitoring GPS maszyn, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

odzyskanie-renault-scenic-w-warszawie

Odzyskany Renault Scenic

 6 listopada 2008

W pierwszy weekend listopada samochody były kradzione w Warszawie dosłownie co chwilę. Wśród nich niestety…

Czytaj więcej
surgery

Użyli GPS do operacji mózgu – pierwsza taka operacja na Śląsku

 18 maja 2018

To pierwsza taka operacja w tym regionie. Neurochirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi…

Czytaj więcej