Home -  Wszystkie artykuły -  Długi weekend nad morzem

Długi weekend nad morzem

3 maja 2003
odnalezienie-vw-passta-z-lokalizacja-radiowa

Długi weekend to coraz częściej pretekst do spędzenia dłuższego urlopu z dala od domu. Pomimo iz Polacy coraz częściej wybierają tydzień w Chorwacji, czy Hiszpanii, Bałtyk wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Deptak w Sopocie, gdańska starówka, plaże półwyspu helskiego gwarantują znakomity wypoczynek i rozrywkę na wysokim poziomie, pozwalają się odprężyć i nabrać sił przed powrotem do pracy. Taka sielanka może jednak zostać zakłócona, gdy na przykład wychodząc rano z nadmorskiego pensjonatu odkryjemy, że w nocy zniknął bez śladu nasz samochód. Pakiet kłopotów, stresów, zrozpaczoną rodzinę i zmarnowany urlop mamy wówczas zagwarantowane.

Marka: 
Volkswagen Passat (wartość ok. 70000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Sopot
Miejsce odnalezienia: 
Okolice Trójmiasta
Data kradzieży: 
2 maja 2003
Data odnalezienia: 
3 maja 2003

 

Gdyby nie LoJack, taki scenariusz mógł być udziałem jednego z mieszkańców Warszawy. Jak co wieczór, zaparkował on swojego Passata na uliczce obok pensjonatu w Sopocie. Rano samochód zniknął. Na szczęście auto było wyposażone w moduł lokalizujący – szybki telefon pod numer (22) 19654 i ulga, niedługo samochód powinien być z powrotem.

Trójmiejska Policja od dawna podejrzewała, że w okolicy znajduje się tzw. dziupla, w której przechowywane są kradzione wczasowiczom samochody. Niestety, nie było żadnych szans, by ją namierzyć. Aż do tej pory. Sygnał emitowany przez aktywny moduł pozwolił załogom patrolowym zlokalizować znakomicie zamaskowaną dziuplę ok. 30 km od Gdańska.

Jedną z podstawowych cech Systemu LoJack jest niespotykana w innych rozwiązaniach dokładność, z jaką można zlokalizować skradziony pojazd niezależnie od miejsca jego ukrycia. Dzięki temu Policja nie ma problemów z otrzymaniem od prokuratora zgody na wejście na teren prywatnej posesji i nakazu przeszukania, mając jednocześnie możliwość zdobycia niezbędnych dowodów przestępstwa. Taka sytuacja zdarzyła się już wielokrotnie.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Wszystkie artykuły, Odzyskania dzięki IKOL SVR | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

eksploatacja pojazdu funkcja GPS IKOL

Eksploatacja pojazdu – przypomnienie o terminie przeglądów i ubezpieczeniu OC

 14 września 2020

Nie przegap daty przeglądu samochodu. Badanie techniczne i ważne OC to formalności, o których warto…

Czytaj więcej
kradziez-i-odzyskanie-harleya-dawidsona

Kradzież Harley-Davidsona

 11 lipca 2013

  Kolejna akcja z udziałem załogi poszukiwawczej IKOL zakończona sukcesem. Tym razem obiektem poszukiwań był…

Czytaj więcej