Home -  Przenośne lokalizatory -  Do czego można wykorzystać GPS?

Do czego można wykorzystać GPS?

23 października 2018
Zastosowanie GPS

Technologia GPS stosowana jest w bardzo wielu branżach i obszarach. Dzisiaj mamy dla Was kilka ciekawych zastosowań, poza tymi oczywistymi, jak monitoring GPS pojazdów.

 

Chirurdzy użyli specjalistycznego GPS do operacji mózgu.

Neurochirurgiczny GPS może być wykorzystywany przy operacjach w obrębie mózgu, a także w operacjach naczyniowych. Dzięki systemowi neuronawigacji zmniejsza się do minimum ryzyko powikłań, a pacjent może lepiej przechodzić rekonwalescencję. Z tego urządzenia skorzystali, m.in., lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

CZYTAJ WIĘCEJ

GPS Sensor Web pomaga ostrzegać przed ulewami monsunowymi

Na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych i w północno-zachodnim Meksyku ponad połowa rocznych opadów często występuje w postaci ulewnych i nieprzewidywalnych ulew monsunów północnoamerykańskich. Do ostrzegania przed ulewami postanowiono wykorzystać GPS. Czteroletni projekt, którego celem jest stworzenie sieci czujników do ostrzegania przed potencjalnie niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi i wydarzeniami sejsmicznymi, rozpoczął się w połowie 2012 r.

Powstała aplikacja działająca w oparciu o GPS, która ma zastąpić niewidomym psa przewodnika

Rosyjscy naukowcy z ośrodka rehabilitacyjnego w Tiumeniu stworzyli oparty na GPS system nawigacyjny, przeznaczony dla osób niewidomych, aby ułatwić im poruszanie się po mieście. Aplikację zwaną „Mówieniem Mapy” stworzono z kolei na Politechnice Gdańskiej. Aplikacja umożliwia niewidomym poruszanie się po mieście bez potrzeby angażowania psa przewodnika. Obie aplikacje generują wskazówki głosowe, które pomagają osobie niewidomej poruszać się na otwartej przestrzeni.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Nawigacja pomocna niewidomym

Bociany zostały wyposażone w lokalizatory GPS

W ramach projektu badawczego dwóm bocianom założono lokalizatory GPS, które są bardzo małe, wodoodporne i w żaden sposób nie przeszkadzające ptakom. Pozwoli to badaczom na dokładne prześledzenie tras lotów bocianów z Polski do Afryki i sprawdzenie, w jakich miejscach ptaki zatrzymują się po dotarciu do celu. Ptaki czeka do pokonania 7 tys. kilometrów, do Afryki dotrą w listopadzie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lokalizator IKOL MONDO pomoże monitorować kosiarki i inne narzędzia ogrodnicze

Dla tych, którzy wypożyczają kosiarki i narzędzia ogrodowe, mamy sposób, aby śledzić lokalizację urządzeń, a także kontrolować pracowników, którzy wykonują swoje zadania w terenie. Wszystko dzięki przenośnemu lokalizatorowi IKOL MONDO, który wystarczy zamocować za pomocą silnych magnesów. Moduł wytrzymuje do 3 lat bez ładowania i działa w różnych warunkach atmosferycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

nature

Kradzieże pszczół – jak ochronić pasiekę?

 7 maja 2018

Od początku kwietnia doszło do kilku kradzieży uli. Pszczelarze mówią, że to już prawdziwa plaga.…

Czytaj więcej
notatka

Notatki dotyczące lokalizatora GPS

 4 grudnia 2018

W naszym systemie telematycznym pojawiła się kolejna funkcja, która ułatwi kontrolę nad naszymi lokalizatorami i…

Czytaj więcej