Home -  Podróże -  Dodaj widget na swoją stronę!

Dodaj widget na swoją stronę!

11 marca 2016
widget przyklad ikol

Czy chciałbyś mieć możliwość udostępnienia aktualnej pozycji i historii przejazdów Twoich pojazdów służbowych na swojej stronie internetowej? Sprawdź jak to zrobić.

 

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć podgląd na żywo aktualnej pozycji autobusu, tramwaju, pociągu czy jakiegokolwiek innego środka transportu, który miał przetransportować Cię z punktu A do punktu B? Czy zastanawiałeś się, gdzie aktualnie przebywają Twoi bliscy, którzy wyjechali na egzotyczną wycieczkę lub podróżują po świecie autostopem? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość – dzięki naszej nowej funkcji to wszystko (i jeszcze więcej) jest w zasięgu Twojej ręki!

Widgety – nowa funkcja systemu IKOL

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy nową funkcję dostępną dla wszystkich lokalizatorów IKOL. Są to Widgety.
Widget to element graficzny, który w prosty sposób może zostać wklejony na dowolną stronę internetową. Do tego celu wystarczy wygenerować odpowiedni kod HTML (w formie <iframe> lub <img>) i umieścić go na stronie, na której ma się pojawić widget.

Nasze widgety mogą przedstawiać ściśle określone dane sczytane z dowolnego lokalizatora IKOL (zarówno tego montowanego w pojeździe, jak i przenośnego – w tym z darmowej Aplikacji IKOL X). Innymi słowy – dzięki funkcji Widgety możesz wkleić na swoją stronę mapę z aktualnym położeniem lub historią przejazdów konkretnych lokalizatorów.

Do czego przyda mi się widget?

Dzięki widgetowi możesz w prosty sposób zmienić swoją stronę internetową w atrakcyjną i interaktywną aplikację, która z pewnością zainteresuje Twoich obecnych i potencjalnych klientów.

Przykłady zastosowania widgetów:

Przewoźnik autobusowy

zaopatrz swoje pojazdy w moduły IKOL i udostępnij na swojej stronie ich aktualną pozycję. Osoby oczekujące na autobus będą mogły sprawdzić, gdzie on aktualnie się znajduje. Aktualna pozycja lokalizatora jest aktualizowana co 1 minutę

Szkoły nauki jazdy

zachęć potencjalnych kursantów do wybrania Twojej szkoły jazdy poprzez zaprezentowanie tras przejazdów Twoich „L-ek” po trasach egzaminacyjnych i problematycznych skrzyżowaniach. Dzięki takiej wizualizacji potencjalni klienci będą mieli pewność, że instruktorzy w Twojej szkole wiedzą, w jaki sposób uczyć kursantów i dostosowują trasę przejazdu do umiejętności i możliwości konkretnego kursanta

Podróżnicy

jeśli często podróżujesz, odkrywasz niezwykłe miejsca i chcesz się dzielić swoimi przeżyciami z innymi – widgety Ci w tym pomogą! Możesz prezentować swoje aktualne miejsce pobytu, a także historię konkretnych wojaży. Potrzebujesz jedynie przenośnego lokalizatora IKOL.

Firma taksówkarska

przesyłaj link do aktualnej pozycji taksówki, na którą oczekuje konkretny klient. Dzięki temu zostaniesz zapamiętany i wyróżnisz się na rynku, a Twoje usługi będą polecane drogą pantoflową. Pamiętaj, że większość Twoich klientów lubi nowości i ciekawostki technologiczne

Świadczenie usług komunalnych

zaprezentują na swojej stronie (miasta, gminy, dzielnicy), gdzie aktualnie znajdują się pojazdy oczyszczające miasto, zbierające śmieci czy odśnieżające ulice. A może organizujesz zbiórkę żywności lub używanej odzieży? W przejrzysty sposób pokaż na mapie, gdzie znajdują się miejsca zbiórki i ułatw osobom zainteresowanym odnalezienie właściwego miejsca

Monitoring pracowników

jeśli Twoi podwładni pracują w terenie, a wielu osobom zależy na poznaniu ich dokładnej lokalizacji, to widget będzie doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy umieścić go na prywatnej podstronie, na którą dostęp będą mieli tylko pracownicy firmy. Dzięki temu wszyscy w firmie będą dokładnie poinformowani o aktualnych miejscach pobytu współpracowników, przez co realizacja zadań będzie przebiegała sprawniej i skuteczniej.

Wygląd widgetów

Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne formy widgetów i sposoby ich wyświetlania.

1.Pozycja na żywo

Widget prezentuje aktualną pozycję dowolnej liczby lokalizatorów na interaktywnej mapie.
Pozycja lokalizatorów jest odświeżana jeden raz na minutę.

2.Pozycja na żywo z ogonem czasowym

Widget podobny do „Pozycji na żywo”, jednak dodatkowo na mapie prezentowana jest również krótka historia trasy każdego z lokalizatorów (można wybrać dowolną długość ogona od  1 minuty do 1440 minut wstecz).
Ten typ widgeta sprawdzi się bardzo dobrze w prezentacji aktualnej pozycji lokalizatora i pokazania, z którego kierunku nadjeżdża. Nie pokazuje on historii całej trasy przejazdu, a jedynie niewielki odcinek przebytej trasy.
Do poprawnego działania tego typu widgeta wymagana jest funkcja Historia przejazdów.

3.Trasa przejazdów z dnia

Widget prezentuje trasę przejazdów z wybranego dnia dowolnej liczby lokalizatorów.
Trasa może być animowana – może być rysowana w taki sposób, w jaki poruszał się dany lokalizator. Po jednym odtworzeniu całej trasy animacja zatrzymuje się.
Do poprawnego działania tego typu widgeta wymagana jest funkcja Historia przejazdów.

4.Trasa przejazdów z dnia (edytowalna)

Szybki sposób na tworzenie wielu widgetów z historią przejazdów z różnych dni. Wystarczy w kodzie HTML zmienić datę przejazdów na inny dzień, miesiąc lub rok (w formacie YYYY-MM-DD).

5.Trasa przejazdów z wyborem dni

To rozszerzona forma „Trasy przejazdów z dnia”. Możesz udostępnić na widgecie historię podróży z konkretnych dni. Na widgecie pokaże się kalendarz z podświetlonymi dniami, w których odbywały się podróże lokalizatora. Aby zobaczyć historię przejazdów wystarczy kliknąć konkretny dzień.

Kategorie: Podróże, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

truck

Gdzie najczęściej wykorzystuje się monitoring GPS?

 10 lipca 2017

Monitoring GPS to dzisiaj standard w wielu miejscach, ale wciąż w Internecie natknąć się można…

Czytaj więcej
agriculture

Wydajne żniwa z lokalizatorem GPS

 2 sierpnia 2020

Rolnictwo staje się coraz bardziej nowoczesne za sprawą nowych technologii, które ułatwiają prace na polu.…

Czytaj więcej