Home -  Podróże -  Dzień Ziemi – Kierowco, zadbaj o naszą planetę!

Dzień Ziemi – Kierowco, zadbaj o naszą planetę!

22 kwietnia 2016
environmental-protection

Czy wiesz, że 1 litr benzyny spalany przez Twój pojazd uwalnia do atmosfery 2,37 kg dwutlenku węgla? To właśnie dwutlenek węgla emitowany przez pojazdy w głównej mierze przyczynia się do globalnych zmian klimatu. Co więc możesz zrobić, aby Twoja firma była bardziej przyjazna środowisku i bardziej „zielona”? To proste! Edukuj swoich kierowców w zakresie oddziaływania spalania benzyny na środowisko i zmotywuj ich do ekologicznego i ekonomicznego stylu jazdy.

 

Oszczędny i rozsądny styl jazdy pomaga nie tylko zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, ale także zmniejsza zużycie paliwa. A to oznacza obniżenie jednego z głównych kosztów każdej floty pojazdów (pisaliśmy o tym, że wydatki na paliwo, to nawet 40% całych wydatków związanych z pojazdami służbowymi).
W Dniu Ziemi postanowiliśmy stworzyć listę „zielonych”, ekologicznych wskazówek dotyczących zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery przy jednoczesnym oszczędzaniu większej ilości paliwa. Spraw, aby Twoja flota była ekologiczna!

Optymalizuj trasy przejazdów

Zwracanie uwagę na trasy pokonywane przez Twoich kierowców i ustalanie jak najbardziej optymalnych podróży sprawi, że liczba przejazdów zmniejszy się nawet o 10%! W przypadku rutynowych, stałych przejazdów nawet drobna zmiana (spowodowana np. permanentnymi korkami na jednym odcinku drogi) sprawi, że czas podróży skróci się, a w baku pozostanie więcej paliwa. Krótszy czas podróży oznacza także mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zwróć uwagę na bieg jałowy

Czy wiesz, że pozostawienie samochodu przez 30 sekund na biegu jałowym oznacza większe zużycie paliwa, niż wyłączenie silnika i ponowne jego uruchomienie? Trudno jednak sprawdzić, w jaki sposób Twoi kierowcy zachowuj się na trasie podczas krótkich postojów. Na szczęście w tym momencie monitoring GPS przychodzi z pomocą! Dzięki funkcji Ecodrivingu możesz dokładnie sprawdzić, ile minut (lub godzin!) każdy z Twoich pojazdów pracował na biegu jałowym. To bardzo przydatna informacja. Dzięki temu możesz zwrócić się bezpośrednio do kierowców, którzy pozostawiają pojazd „na chodzie” i zachęcić ich do bardziej ekologicznego i ekonomicznego podejścia.

Sprawdzaj prędkość

Agresywny styl jazdy kierowcy (przekraczanie prędkości, gwałtowne przyspieszanie i ostre hamowanie) może zwiększyć zużycie paliwa nawet o 33% poza terenem zabudowanym oraz o 5% w miastach. Dzięki GPS do samochodu możesz kontrolować styl jazdy swoich pracowników i redukować ich agresywne nawyki na drodze. Dodatkowo możesz wprowadzić system motywacyjny, który zachęci Twoi pracowników do przemyślanej i ekonomicznej jazdy (o tym, w jaki sposób motywować pracowników pisaliśmy tutaj).

Dbaj o stan techniczny pojazdów

Czy wiesz, że możesz zmniejszyć zużycie paliwa o 3,3% tylko poprzez regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach? To właśnie takie niewielkie czynności związane ze stanem technicznym pojazdów sprawiają, że jest ono właściwie utrzymane i nie generuje zbędnych kosztów. Bardzo ważne jest także przeprowadzanie regularnych przeglądów technicznych i eksploatacyjnych aut firmowych. Bardzo dużym ułatwieniem w tej kwestii może być także lokalizator GPS w pojeździe, który poinformuje zarządcę floty o zbliżającym się terminie przeglądu (na podstawie daty oraz przejechanych kilometrów).

Jeśli wprowadzisz powyższe porady do swojej firmy, to gwarantujemy, że Twoje wydatki na paliwo zmniejszą się. Wystarczy odrobina dobrej woli, garść pomysłów i gram determinacji, a zużycie paliwa w Twojej flocie ucieszy nie tylko Ciebie, ale także całą naszą planetę. Do dzieła!

Kategorie: Podróże, Monitoring GPS pojazdów, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Lokalizacja na podstawie sygnału GSM

Jak działa lokalizacja na podstawie sygnału GSM?

 10 czerwca 2016

W jednym z naszych wpisów wyjaśniliśmy dokładnie, jak działa lokalizacja satelitarna (na przykładzie GPS, ale…

Czytaj więcej
moduł ikol MOTO

Wybierz lokalizator GPS – IKOL MOTO

 5 grudnia 2016

W tej części naszego poradnika znajdziesz informacje dotyczące lokalizatora IKOL MOTO, który przeznaczony jest do…

Czytaj więcej