Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Usługi GPS dla firm -  Ecodriving IKOL – prosty sposób na mniejsze koszty floty

Ecodriving IKOL – prosty sposób na mniejsze koszty floty

5 sierpnia 2020
zmniejszenie kosztów floty z ecodriving

Udostępniając samochód pracownikom, określasz zasady użytkowania pojazdów i masz nadzieję, że kierowcy doskonale wiedzą, jak jeździć ekonomicznie i dbać o pojazd. Czy rzeczywiście tak jest?

Dlaczego koszty floty są wysokie?

Paliwo, wizyty w serwisie, zwyżki na ubezpieczenie – te koszty nie biorą się znikąd. W większości flot samochodowych eksploatacja pojazdu pozostaje wiele do życzenia. Próbujesz wygenerować oszczędności i nie wiesz jak tego dokonać? Żeby zmienić coś na lepsze, wcale nie potrzebujesz armii wyszkolonych pracowników, którzy będą uczyć jak jeździć. Przełomem może być wprowadzenie do firmy monitoringu online. Oprócz podniesienia bezpieczeństwa jazdy, wniesie praktyczne rozwiązania, które pomogą w codziennym zarządzaniu flotą.

Eco korzyści

Ecodriving IKOL to sposób jazdy, który pozytywnie wpływa na oszczędności, bezpieczeństwo na drodze i utrzymanie zdrowego środowiska. Jest jednym z praktycznych sposobów, aby Twoja flota zaczęła generować oszczędności. Dzięki funkcjom raportów i alertów IKOL od razu widzisz, czy pracownik utrzymuje stalą prędkość samochodu, wykorzystuje silnik do hamowania i nie przekracza ustalonych prędkości, co powoduje redukcję paliwa i niższą emisję spalin.

Czasem wystarczą małe zmiany, aby zobaczyć różnicę. Wprowadzenie kilku zasad bezpiecznej i ekonomicznej jazdy sprawi, że zaczniesz mniej wydawać na części eksploatacyjne, takie jak klocki hamulcowe, czy opony, a dodatkowo zaoszczędzisz na paliwie. W ecodrivingu chodzi o jak najszybsze pokonanie trasy, ale przy zachowaniu bezpieczeństwa i oszczędności paliwa. Jeśli Twoi kierowcy będą potrafili zadbać o pojazd w trakcie jazdy, pozostaje Ci jedynie rozliczać ich z efektywności wykonywanych obowiązków.

Ecodriving IKOL

Zacznij od zamontowania lokalizatora GPS w pojeździe. Możesz wybrać pomiędzy lokalizatorami GPS IKOL GO, a IKOL CAN, w zależności od tego, czy interesuje Cię głównie podnoszenie kompetencji kierowców i coraz lepsze zachowania na drodze, czy potrzebujesz także szczegółowej wiedzy na temat poziomu paliwa, całkowitego przebiegu pojazdu oraz ilości zużytego paliwa. Kiedy już wybierzesz odpowiedni moduł GPS, który będzie szczegółowo zapisywał parametry podróży, możesz sprawdzać na wybranym odcinku czasowym, jakie błędy i przekroczenia kierowców są często powielane. Wybierasz zatem zakres dat lub konkretną trasę, generujesz raporty i analizujesz.

Ecodriving zmniejsza eksploatację pojazdu

Jakie funkcje monitoringu GPS pomogą w Ecodriving?

Dla naszych klientów, kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję o korzystaniu z monitoringu GPS jest realne obniżenie kosztów dzięki kilku funkcjom. Są to przede wszystkim:

Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu

Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu to powiadomienie o nagłym zdarzeniu, które dotyczy błędów konkretnego kierowcy na drodze. Powiadomienie możesz wygodnie sprawdzić w aplikacji IKOL Tracker lub otrzymując SMS lub e-mail. Monitorując prace kierowców pamiętaj o polityce RODO i zgodzie na przetwarzanie danych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj. 

Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu

Korzystając z raportu nieprawidłowego użytkowania pojazdu, widzisz błędy konkretnego pracownika, a w nim kołowy wykres, który procentowo przedstawia błędy w prowadzeniu pojazdu, takie jak:

  • ostre zakręty
  • przyspieszenia
  • praca samochodu na biegu jałowym
  • gwałtowne hamowania

Raport ranking użytkowania pojazdu

Ten raport pozwala Ci na porównanie stylu jazdy wszystkich kierowców lub wybranej grupy docelowej. Jest pomocny do analizy stylu jazdy tych kierowców, którzy pracują na podobnych trasach, a więc spalają podobną ilość paliwa i dotyczą ich te same ograniczenia na drodze.

LOKALIZATORY DLA POJAZDÓW

Ecodriving stosuj na co dzień. Niewiele trzeba żeby posiadać wspaniałą kadrę eko kierowców. Z Ecodriving IKOL już po pierwszym miesiącu analiz wprowadzisz odpowiednie podejście kierowców do prowadzenia pojazdów i zaczniesz oszczędzać, a to największa namacalna korzyść. 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kradzieże samochodów w 2023 roku

Najczęściej kradzione auta w 2023 roku – kierowco, miej się na baczności!

 24 stycznia 2024

Początek nowego roku to zwykle czas podsumowań ubiegłego okresu. Nie inaczej jest z kradzieżami…

Czytaj więcej
Narty z lokalizatorem GPS w telefonie

Na narty z darmowym lokalizatorem GPS w telefonie

 28 stycznia 2020

Co zabrać na narty? Jeśli planujesz zimowe szaleństwo na stoku i chcesz być w stałym…

Czytaj więcej