Home -  Wszystkie artykuły -  Ferie zimowe za granicą? Zabezpiecz auto, aby nie zostać na lodzie!

Ferie zimowe za granicą? Zabezpiecz auto, aby nie zostać na lodzie!

8 stycznia 2024
Zabezpieczenie auta na ferie zimowe

Już niedługo rozpocznie się seria zimowych wyjazdów. Start wypada już przed świętami, gdy część osób wyjedzie, aby spędzić je z bliskimi. Inni, zgodnie z nowym trendem, wyjadą za granicę, aby odpocząć na plaży od zimowej aury. Natomiast po przerwie świąteczno- noworocznej rozpoczynają się ferie, na które wyjadą szczególnie rodziny z dziećmi.

Niektórzy zdecydują się na podróż własnym samochodem, inni pozostawią go na miejscu, wybierając samolot lub inny zbiorowy transport. Niezależnie od opcji każdy z kierowców powinien sobie zadać pytanie – czy mój samochód jest odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą? Zniknięcie auta za granicą to rzecz, która może skomplikować cały wyjazd oraz znacznie utrudnić powrót do kraju. Niemniej kłopotliwa będzie kradzież podczas nieobecności właścicieli – to niespodzianka, której nikt nie chce doświadczyć.

W tym artykule przybliżymy Ci dwie opcje zabezpieczenia antykradzieżowego – IKOL SVR Sky oraz IKOL SVR Dashcam – które pozwolą na kontrolę samochodu podczas ferii za granicą oraz nieobecności właściciela w kraju. Zapraszamy do lektury!

Wyjeżdżasz na ferie samochodem? Zabezpiecz je i odzyskaj w razie kradzieży!

Wyobraź sobie, że wyrywasz się na chwilę z zimowego, polskiego krajobrazu, na rzecz cieplejszego wybrzeża Portugalii. Podróż autem jest długa, jednak podzielona na 2 dni pozwala na podziwianie dodatkowych miejsc. Na miejscy daje za to komfort przemieszczania się gdzie chcesz i kiedy chcesz. Cóż złego może się stać w tak idyllicznym momencie?

Odpowiedzią, która psuje sielankę, jest kradzież samochodu. Obca rejestracja działa jak lep na złodziei, którzy doskonale wiedzą, że osoby przebywające na urlopie mogą nie mieć takich możliwości jak rodowici mieszkańcy, chociażby ze względu na barierę językową. Dzięki temu zyskują czas na przetransportowanie, a następnie rozebranie samochodu tak, aby jedynym śladem po nim były pojedyncze części.

Na wypadek takiego scenariusza można się jednak zabezpieczyć radiowym systemem lokalizacji IKOL SVR w wersji Sky. Dzięki niemu szybko dowiesz się, że ktoś uruchomił Twoje auto bez zgody. Wystarczy, że ustawisz dedykowany na takie sytuacje, alert ruchu. Gdy złodziej zacznie się poruszać samochodem, dostaniesz alert w aplikacji mobilnej, e-mailem lub SMS-em. Po ustaleniu, ze samochodu nie ma na miejscu i zgłoszeniu kradzieży na policję, możesz natychmiast powiadomić Centrum Operacyjne IKOL, które niezwłocznie rozpocznie poszukiwania. Później wraz z lokalną policją odzyskają samochód.

To jednak nie koniec plusów przy zagranicznej wycieczce. Dzięki połączeniu systemu radiowego z GPS, możesz na bieżąco śledzić położenie swojego auta! Masz zaplanowaną wycieczkę, na którą zawiezie Was organizator? Sprawdź, czy samochód stoi bezpiecznie pod hotelem! Idziesz na pieszą wędrówkę? Nie błądź w poszukiwaniu parkingu, tylko odpal mapę i zobacz, gdzie zostawiłeś auto! To tylko wierzchołek zastosowań systemy SVR Sky, jednak trzeba przyznać, że jest niezaprzeczalnie praktycznym narzędziem.

Ferie w polskich górach? Zostaw zabezpieczone auto pod domem i podglądaj je do woli!

Przenieśmy się w bardziej tradycyjne miejsce spędzania ferii zimowych – w polskie góry. Nie dość, że można spędzić tam czas na wiele różnych sposobów – zwiedzając, uprawiając sporty zimowe lub relaksując się w termach – to na dodatek nie ma potrzeby zabierania tam auta! W końcu komunikacja krajowa daje ogromne możliwości, a większość miejscowości turystycznych ma bardzo dobre połączenia. Na dodatek nie trzeba szukać miejsca parkingowego i za nie płacić, ani spędzać cennego wolnego czasu na stanie w korkach.

Jednak pozostawienie auta bez opieki na czas wyjazdu również niesie za sobą ryzyko kradzieży. Można poprosić bliską osobę, żeby go doglądała, jednak będzie to na tyle skuteczne zabezpieczenie, na ile niezawodny jest człowiek – przecież nikt nie będzie stróżował przy samochodzie dzień i noc. Natomiast IKOL SVR w wersji Dascham pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie auta podczas Twojej nieobecności.

System jest bardzo podobny do wcześniej opisanego wariantu Sky – łączy radiową lokalizację pojazdu po kradzieży oraz lokalizator GPS. Jest jednak znacząca różnica – wersja Dashcam jest doposażona w kamerę samochodową, która może być obsługiwana całkowicie zdalnie, a także pozwala na transmisję na żywo. Wideorejestrator posiada podwójny obiektyw – jeden skierowany na widok przez przednią szybę, a drugi na kokpit auta. Dzięki temu w przypadku kradzieży zostanie uwieczniony wizerunek sprawcy i przesłany na Twój telefon.

Jak to działa w praktyce? Wyobraź sobie, że budzisz się rano w górskim pensjonacie. Wyłączając budzik od razu sprawdzasz powiadomienia, a tam alert ruchu – ktoś porusza się Twoim autem, bez Twojej wiedzy! Natychmiast postanawiasz sprawdzić kto to oraz gdzie się znajduje, odpalając transmisję na żywo z kamery samochodowej Dashcam. W aplikacji widzisz wizerunek sprawcy, a łącząc się z kamerą skierowaną na widok przez przednią szybę możesz ustalić, w którą stronę się kieruje z pomocą przydrożnych znaków, Pomoże też obecny w systemie IKOL SVR Dashcam moduł GPS, który ustali dokładną lokalizację. Z tym kompletem informacji udajesz się natychmiast na policję oraz powiadamiasz Centrum Operacyjne IKOL, które od razu rozpocznie poszukiwania.

Szybka reakcja, którą umożliwia system IKOL SVR Dashcam oraz duża ilość informacji (na temat wyglądu sprawcy oraz kierunku, w którym się udał), znacznie zwiększają szansę na odnalezienie samochodu sprawnie i w całości.

Tak samo jak w przypadku IKOL SVR Sky, możesz ustawić alerty nieautoryzowanego ruchu, dzięki którym zawsze będziesz mieć pewność, że auto jest w tym samym miejscu, w którym je zostawiasz. Natomiast po otrzymaniu powiadomienia szybko podejmiesz akcję, która w 98% przypadków zostanie zwieńczona odnalezieniem samochodu i zwrotem do prawowitego właściciela.

Oddajesz samochód pod opiekę na ferie? Zabezpiecz go i podglądaj czy jest dobrze traktowany!

Na pewno masz wśród znajomych lub rodziny osobę, która chętnie zajmie się Twoim autem podczas nieobecności. W tym czasie może je użytkować, co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży. Pytanie tylko, na ile osoba, której powierzysz samochód będzie się nim opiekować. Nie od dziś wiadomo, że cudza własność jest zawsze mniej cenna od własnej i niestety często zdarza się tak również z pożyczanymi samochodami.

Wyposażając samochód w IKOL SVR Sky lub Dashcam masz podgląd do tego co aktualnie dzieje się z Twoim autem. W przypadku opcji Sky informuje Cię o tym zainstalowany moduł GPS, które pokazuje takie parametry jak bieżącą lokalizację, prędkość oraz historyczne podróże. Na podstawie tych danych możesz wyciągnąć wnioski czy osoba, której powierzasz auto obchodzi się z nim dobrze, czy też postanowiła je mocno eksploatować, korzystając z okazji.

W wersji Dashcam funkcje są powiększone o dodatkowe alerty, np. alert przekroczenia prędkości, który będzie do Ciebie przychodzić za każdym razem, gdy użytkownik będzie za bardzo szarżować. Jeśli umówiliście się jedynie na to, że osoba odpowiedzialna będzie go użytkować w codziennych czynnościach jak jazda do i z pracy oraz okazyjne zakupy, możesz ustawić alert obszaru. Jeśli auto wyjedzie poza określoną strefę, również dostaniesz powiadomienie o zdarzeniu. Jednak najlepszym podglądem jest transmisja na żywo, dzięki której możesz zweryfikować właściwie wszystko – położenie samochodu, przepisowość jazdy kierowcy, jego dbałość o bezpieczeństwo, a także wszelkie kolizje, o ile jakieś wystąpią.

Sprawdź IKOL SVR i zabezpiecz auto na ferie zimowe!

Jak widzisz plusów z zabezpieczenia auta na ferie zimowe jest wiele – a to nie wszystkie! Aby zapoznać się ze szczegółowymi funkcjami IKOL SVR serdecznie zapraszamy na dedykowane strony wersji Sky oraz Dashcam. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty kliknij w poniższy przycisk, który przeniesie Cię do formularza kontaktowego – zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia oferty specjalnie dla Ciebie. Tymczasem wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej jazdy podczas ferii zimowych!

Poproś o ofertę na IKOL SVR!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol-tracker

Aplikacja IKOL TRACKER obsługuje tablice dealerskie przez IKOL DEALER

 17 grudnia 2019

Profesjonalna rejestracja pojazdów nadaje odpowiednie uprawnienia i pomaga organizować pracę dealerom. IKOL stworzył narzędzie, które…

Czytaj więcej
górska wycieczka z lokalizatorem GPS

Lokalizator GPS do górskich wycieczek

 27 lipca 2016

Sezon na wyprawy w góry trwa cały rok. Miłośnicy wspinaczek i wędrówek po górskich szlakach…

Czytaj więcej