Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Usługi GPS dla firm -  Funkcje monitoringu GPS, które mogą Ci się przydać

Funkcje monitoringu GPS, które mogą Ci się przydać

27 listopada 2018
Praktyczne funkcje montioringu GPS

Nieważne, czy używasz monitoringu GPS we flocie, czy w prywatnym samochodzie – dzisiaj zaprezentujemy kilka funkcji w naszym systemie, które będą przydatne dla każdego kierowcy.

Możesz skopiować ustawienia alertów do kilku lokalizatorów GPS.

W systemie IKOL można skopiować ustawienia alertów dla wielu lokalizatorów. To bardzo pomocne, jeśli chcemy ustawić te same alerty dla kilku lokalizatorów, np. we flocie pojazdów firmowych. W panelu konfiguracji alertu dostępna jest teraz zakładka „Kopiowanie ustawień alertu”, w której można zaznaczyć lokalizatory, do których zostanie skopiowany dany alert.

W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora.

Raport zdarzeń lokalizatora w bardzo przejrzysty sposób prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które odczytamy z raportu zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione. Dodatkowo do każdego wydarzenia przypisane jest jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.

W monitoringu GPS możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów.

Użytkownicy posiadający lokalizatory GPS do samochodu – IKOL GO, IKOL CAN, IKOL OBD oraz motocyklowy IKOL MOTO, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, które zawiera informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest mailowo, przez SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji IKOL Tracker.

korzystne funkcje monitoringu GPS

W systemie monitoringu GPS IKOL można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.

W systemie monitoringu GPS IKOL można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora IKOL GO, MOTO, OBD lub CAN, w raporcie z naniesioną podróżą, może sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na danym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.

CZYTAJ WIĘCEJ

W monitoringu GPS IKOL można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce.

W systemie monitoringu GPS IKOL można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami znajduje się w panelu po zalogowaniu w systemie IKOL.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zarządzanie flotą samochodową

Problemy w zarządzaniu flotą – jak je rozwiązać?

 1 grudnia 2015

Zarządzanie flotą pojazdów i ekipą kierowców nie musi być wyczerpującą, nierówną walką. Oczywiście jeśli ma…

Czytaj więcej
carpooling

Carpooling – dziel się, oszczędzaj i monitoruj

 20 maja 2020

Korzyści z samochodów poolowych jest wiele. Pracownicy korzystają, przedsiębiorca oszczędza, a manager kontroluje. To wszystko…

Czytaj więcej