Home -  Wszystkie artykuły -  GPS dla konia w szkółce jeździeckiej i nie tylko

GPS dla konia w szkółce jeździeckiej i nie tylko

22 czerwca 2022
lokalizator GPS dla konia - niezawodny monitoring

Urządzenia GPS to narzędzia o wielu ciekawych zastosowaniach. Jednym z nich jest monitoring koni, który umożliwia obserwowanie lokalizacji, w jakiej znajduje się zwierzę i ułatwia błyskawiczne wezwanie pomocy przez jeźdźca.

Monitoring GPS zwierząt to bardzo przydatna usługa, pozwalająca na szybkie odnalezienie zaginionego psa czy kota. Czy wiesz jednak, że lokalizatory GPS dla zwierząt sprawdzą się także w przypadku koni?

Wybierając dobry moduł GPS zyskujesz wiele praktycznych funkcji, które ułatwią Ci utrzymanie kontroli nad mieszkańcami stajni. Jeżeli któryś z nich odejdzie za daleko – z pewnością się o tym dowiesz.

Lokalizator dla konia – jaki wybrać?

Zastanawiasz jaki lokalizator GPS dla konia będzie idealnym wyborem? IKOL SPOT umożliwia właścicielowi całodobowy monitoring koni w stadninach i szkółkach jeździeckich. Dzięki niemu w każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się zwierzak.

Moduł ten jest dostępny w komplecie z ładowarką i specjalnym etui, pozwalającym na łatwe przymocowanie urządzenia np. do uprzęży czy siodła. Co więcej, jest on wodoszczelny i bardzo wytrzymały oraz odporny na ekstremalne temperatury. Jego bateria wewnętrzna działa aż do 180 godzin.

Należy dodać, że wielofunkcyjność tego lokalizatora GPS sprawia, że można znaleźć dla niego również wiele innych zastosowań. Niewielki rozmiar zaś ułatwia jego posiadaczowi ukrycie go w dowolnym miejscu.

Monitoring GPS pozwoli prześledzić trasy podróży

Czy wiesz, że z monitoringiem GPS prześledzisz trasy swoich podróży i sprawdzisz ilość kilometrów, którą przebyłeś? Pomoże Ci w tym usługa Historia podróży. W systemie IKOL znajdziesz zapisane dane dotyczące Twoich wycieczek z ostatnich 3 lub nawet 12 miesięcy.

Możliwość przeglądania tras konnych przejazdów i zobaczenia czasu, jaki zajęło przemieszczenie się z punktu do punktu z pewnością przyda się w każdej szkółce jeździeckiej. Funkcja ta może bowiem służyć do analizy postępów uczniów – zarówno tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem, jak i bardziej zaawansowanych.

Dziennik podróży – tych konnych i nie tylko

Wykorzystując lokalizator GPS IKOL SPOT masz wyjątkową możliwość prowadzenia dziennika swoich podróży (i nie tylko). Zarejestrowane w historii przejazdy i konne wycieczki ze wszystkimi dokładnymi danymi pozwolą Ci na szczegółowe opisanie tras, które pokonałeś, i wygenerowanie raportów zawierających takie informacje, jak szybkość, z jaką przebywałeś kolejne kilometry. Możesz też pisać o swoich bardziej prywatnych rozmyślaniach i kolejnych osiągniętych rekordach. Uwiecznij swoje wspomnienia  na piśmie i wydrukuj wygenerowane w systemie analizy dotyczące Twoich konnych wycieczek.

Bezpieczeństwo konia i jeźdźcy

Oprócz wielu innych, praktycznych funkcji, w systemie IKOL znajdziesz również usługi mające na celu zadbanie o bezpieczeństwo konia i jeźdźca. Korzystając z nich, możesz czuć się spokojny o swojego wierzchowca. Twoi bliscy również odetchną z ulgą, sprawdzając w dowolnej Twoją lokalizację i zyskując możliwość zareagowania, gdy stanie się coś niepokojącego.

Alert obszaru – by zatrzymać uciekające zwierzę

Koń, tak jak i pies czy inne żywe istoty, potrafi czasem przestraszyć się np. nagłego hałasu czy innego zwierzęcia i pogalopować przed siebie. Z modułem GPS IKOL SPOT nie tylko z łatwością odnajdziesz uciekiniera, ale też zostaniesz powiadomiony o przekroczeniu przez niego terenu, na którym powinien się znajdować.

W systemie IKOL możliwe jest ustawienie alertu obszaru. Należy jedynie zaznaczyć na mapie jego granice w kształcie koła. Gdy zostaną one przekroczone przez konia – niezwłocznie zostanie wysłana do Ciebie informacja o tym fakcie. Może ona być dostarczona jako wiadomość SMS lub e-mail, bądź jako powiadomienie z aplikacji IKOL Tracker (służącej między innymi do konfiguracji lokalizatorów i zarządzania ich funkcjonalnościami).

Szybkie wezwanie pomocy przyciskiem SOS

Nie od dziś wiadomo, że jazda konna, jak każda inna aktywność, może czasem skończyć się kontuzją. Nawet najlepszy jeździec nie zawsze jest w stanie zapanować nad koniem, który, przestraszony niespodziewanym hukiem czy innym niepokojącym odgłosem potrafi zrzucić swojego pasażera z grzbietu.

Istotną zaletą lokalizatora GPS IKOL SPOT jest to, że zapewnia on bezpieczeństwo zarówno samemu jeźdźcy, jak i jego rumakowi. Jest to możliwe dzięki specjalnemu przyciskowi SOS, stworzonemu do wzywania pomocy w nagłych wypadkach. Jeżeli znajdziesz się w trudnej sytuacji, wystarczy, że naciśniesz guzik, a do ustawionych w systemie odbiorców przyjdzie powiadomienie zawierające link do mapki z Twoim obecnym położeniem. Prawda, że to wygodne?

Od teraz zawsze możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo – niezależnie od tego, gdzie poprowadzi Cię Twój czterokopytny przyjaciel.

Dowiedz się więcej o monitoringu koni

Udostępnij swoją lokalizację dzięki widgetom

Kolejnym udogodnieniem, które możesz zyskać wraz z lokalizatorem IKOL SPOT, jest możliwość udostępniania swojej lokalizacji za pomocą widgetów. Wystarczy, że rozwiniesz menu dostępnie na stronie systemowej IKOL i w Aplikacjach dodatkowych znajdziesz przycisk Widgety. Po wybraniu lokalizatora i uzupełnieniu informacji zapisz ustawienia, a następnie skopiuj wygenerowany przez system kod HTML i wklej go na swoją stronę www.

Od tej pory na Twoim blogu wyświetlać się będzie mapka z Twoim aktualnym miejscem pobytu. Może ona pokazywać również trasę, którą już przebyłeś w ciągu ostatnich 15 minut lub innego wybranego przez Ciebie zakresu czasu. Jest to tzw. „ogon czasowy”.

Należy zauważyć, że mapa może być dostępna także w formie animowanej – osoba przeglądająca Twojego bloga będzie podążać wzrokiem za rysującą się samodzielnie na ekranie trasą.

Dlaczego widgety są takie przydatne? Twoi przyjaciele i rodzina wiedzą, gdzie przebywasz w danej chwili, więc są o Ciebie spokojni. Ponadto możesz pochwalić się w Internecie ciekawą wycieczką i zaprosić innych, by dołączyli do Ciebie.

Komfort i bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy

Podsumowując, lokalizator IKOL SPOT, wraz ze wszystkimi dodatkowymi funkcjami, stanowi najlepszy wybór dla każdego, kto uwielbia konne przejażdżki. Moduł ten pozwoli Ci jak najskuteczniej zadbać o Twojego konia i sprawi, że przez 24 godziny na dobę będziesz mógł sprawdzić, czy znajduje się on tam, gdzie powinien.

Zapraszamy! Dowiedz się więcej o IKOL SPOT i zapewnij pełną ochronę Twojemu zwierzakowi.

Lokalizator dla konia IKOL SPOT

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Działanie pomocy technicznej IKOL

Jak działa support techniczny IKOL

 10 stycznia 2019

Pomoc techniczna wydaje się oczywistością i zazwyczaj bierzemy ją jako pewnik. I słusznie. Jako klienci…

Czytaj więcej
dziewczyna z telefonem

Zmień telefon w lokalizator i wykorzystaj jego możliwości

 10 kwietnia 2017

Za pomocą darmowej aplikacji IKOL X można zmienić w lokalizator każde urządzenie z systemem Android.…

Czytaj więcej