Home -  Podróże -  GPS dla samolotów

GPS dla samolotów

9 maja 2014
gps dla samolotow

System IKOL jest też montowany w samolotach.

 

Narzędzie dla instruktorów, uczniów i pilotów

Każde szkolenie nowego pilota samolotowego zawiera na pewnym etapie tzw. samodzielne loty trasowe. Podczas takiego lotu nie ma w kabinie samolotu nikogo oprócz ucznia pilota. Oczywiście nie zdarza się aby instruktor pozwolił na lot uczniowi jeśli nie jest pewien, że jego podopieczny poradzi sobie z tym wyzwaniem, ale zawsze pomaga jeśli instruktor ma bieżący podgląd gdzie znajduje się jego uczeń podczas takiej, na pewno bardzo stresującej, podróży. W tym celu w samolotach pewnej szkoły lotniczej zostały zainstalowane lokalizatory ikol umożliwiające śledzenie przebiegu trasy samolotu praktycznie „na żywo”.

Dodatkowo dzięki temu narzędziu właściciel samolotu dokładnie wie gdzie, ile czasu był jego samolot użytkowany, na jakich lotniskach lądował, itp. System IKOL w takim przypadku spełnia rolę elektronicznego logbooka, zaawansowanego loggera, a nawet książki samolotu. Dzięki lokalizatorowi samolotów ikol można w dowolnym momencie odtworzyć trasę samolotu na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu.

ikol GPS świetnie się sprawdza w samolotach najbardziej w Polsce popularnych: Cessna, Zlin, Pipistrel, Antonow, Liberty.

GPS samoloty Zlin Cessna

Kategorie: Podróże, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kierowca samochodu

Prawo jazdy w telefonie od 5 grudnia 2020

 1 grudnia 2020

Nowe przepisy i wyczekiwana przez kierowców zmiana wchodzi w życie. Do tej pory kierowcy mogli…

Czytaj więcej
autostrada ciezarowka

Alerty monitoringu przydatne we flocie

 26 lutego 2018

W systemie telematycznym IKOL jest bardzo szeroki wybór funkcji dodatkowych, w tym alertów monitoringu GPS.…

Czytaj więcej