Home -  Wszystkie artykuły -  GPS dla seniora – idealny prezent na dzień Babci i Dziadka!

GPS dla seniora – idealny prezent na dzień Babci i Dziadka!

10 stycznia 2024
idealny-prezent-na-dzień-babci-i-dziadka-gps-dla-seniora

Co raz częściej myśląc o prezentach dla bliskich, chcemy aby były nie tylko piękne, ale przede wszystkim praktyczne. Ubrania, książki, biżuterię lub skarpety każdy może kupić sam, natomiast większości osób szkoda pieniędzy na naprawdę pomocne rzeczy, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie. Właśnie w tej kategorii mieści się lokalizator GPS – świetny prezent na dzień Babci i Dziadka dla seniorów rodu. Jednocześnie sprawi, że będą bardziej bezpieczni, a Ty spokojniejszy o ich los. Jakie jeszcze korzyści może wnieść podarowanie lokalizatora GPS seniorowi? Zapraszamy do lektury!

GPS dla seniora to pewność, gdzie się znajduje!

GPS dla seniora to przede wszystkim szybki sposób na sprawdzenie gdzie się znajduje. Z wiekiem zwiększa się zachorowalność na wiele chorób, które powodują dezorientację – Alzhaimera, Parkinsona czy demencję. Seniorzy, którzy się z nimi borykają często potrafią wyjść w ubraniu niedostosowanym do pogody w sobie tylko znanym kierunku. Ponieważ trudno ich upilnować, szczególnie nocą, często błądzą po ulicach przez wiele godzin, nie mogąc trafić do domu.

Właśnie na takie przypadki przyda się lokalizator GPS, który będzie podawał bieżącą lokalizację seniora. Urządzenie może raportować raz dziennie, co kilka godzin lub nawet co kilka minut, jeśli zajdzie taka potrzeba. Lokalizację można sprawdzić z poziomu telefonu lub tabletu za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKOL Tracker działającej na systemach Android i iOS. Jeśli zauważysz, że seniora opuścił miejsce zamieszkania możesz od razu ruszyć, bo go odnaleźć. Czas reakcji jest ważny w tym przypadku szczególnie zimą, gdy osoba starasza potrafi wyjść z domu w piżamie i może znacznie wychłodzić organizm.

Jednak nie tylko taki przypadek to dobry powód, aby podarować dziadkom lokalizator GPS. Starsi ludzie, którzy nie wychowali się w dobie technologii, nie są przyzwyczajenie do ciągłego noszenia ze sobą telefonu, czym często doprowadzają swoich bliskich do sporych nerwów. W końcu, gdy osoba starsza nie odbiera komórki, wiele scenariuszy może być prawdopodobnych – od wizyty u sąsiadki, po zasłabnięcie i wywrócenie we własnym domu. W tym przypadku lokalizator GPS pozwoli na szybką weryfikację miejsca pobytu. Można go przyczepić do paska lub zawiesić na szyi i nie trzeba pamiętać, o tym, żeby go zabrać! Jego małe rozmiary nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu, natomiast on sam będzie chronił Babcię i Dziadka w dzień i w nocy,

Przycisk SOS w GPS dla seniora – na nagłe wypadki!

Jeśli już jesteśmy przy temacie technologii i osób starszych – równie dużym problemem potrafi być dla nich nauka obsługi nowoczesnego smartphone’a. Oczywiście są wersje dedykowane seniorom, jednak kłócą się one zazwyczaj z potrzebą bycia w kontakcie – na taki okrojony telefon nie wyślesz zdjęć z wakacji, ani nie połączysz się na wideo. Najczęściej kończy się więc na walce seniora z urządzeniem oraz zniechęceniu i używaniu go tylko w stanie najwyższej konieczności.

GPS dla seniora ma ten problem doskonale rozwiązany – posiada tylko jeden przycisk, który po naciśnięciu wysyła powiadomienie, że coś jest nie tak. W wielu przypadkach może to być dla seniora jedyna deska ratunku – podczas ataku choroby lub wywrócenia na zewnątrz nie będzie w stanie skupić się na tyle, aby przypomnieć sobie jak uruchamia się komórkę oraz wybiera numer. Ekran dotykowy w wielu przypadkach ułatwia obsługę, jednak gdy ręce drżą, prawdopodobieństwo pomyłek wzrasta.

Tymczasem bliska osoba po otrzymaniu takiego sygnału może natychmiast podjąć reakcję – najpierw zobaczyć gdzie znajduje się lokalizator, a potem ruszyć na pomoc. Jeśli uda się w międzyczasie nawiązać kontakt telefoniczny, można od razu powiadomić służby ratownicze, jeśli jest taka potrzeba. Jeśli nie, można zmobilizować kogoś, kto jest najbliżej osoby starszej – sąsiadkę lub rodzinę mieszkającą najbliżej – aby jak najszybciej zobaczyli, czy z seniorem wszystko w porządku.

Długi czas pracy baterii urządzenia GPS dla seniora, to komfort użytkowania!

Nadal pozostając w temacie technologii i seniorów – jest jeszcze jedna rzecz, za którą niezbyt przepadają – pochłanianie dużej ilości uwagi i prądu. Nowoczesny smartphone wymaga zazwyczaj codziennego ładowania. Nie dość tego wysyła masę powiadomień. Po czasie zaczyna się je ignorować i łatwo przegapić to istotne, dotyczące niskiego poziomu baterii. Jeśli zajdzie taka sytuacja, istnieje ryzyko, że w najbardziej kluczowym momencie telefon nie będzie gotowy do użycia.

W tym wypadku lokalizator GPS dla seniora wykazuje kolejną przewagę – jego bateria może wytrzymać nawet rok bez naładowania przy rzadkim wysyłaniu pozycji. W miarę jak ilość wysyłanych danych wzrasta, czas żywotności się zmniejsza, jednak w najbardziej absorbującej wersji nadal czas naładowania baterii wynosi około tygodnia. Na próżno szukać smartphone’a, który tyle wytrzyma.

Dodatkowym plusem jest funkcja wysyłania wiadomości do osoby kontrolującej lokalizator, o niskim naładowaniu baterii. Wówczas można zadzwonić do seniora, a pomiędzy pytaniami o samopoczucie i zdrowie, przypomnieć o naładowaniu modułu GPS. W tym wypadku senior nie będzie musiał męczyć się z kablem, którego podłączenie do małego złącza może sprawić problem przy chorobach stawów lub drżących rękach. Wystarczy, że położy go na ładowarce indukcyjnej i poczeka aż urządzenie da znać, że jest gotowe do użytku. Tym samym urządzenie GPS dla seniora staje się praktycznym i niekłopotliwym prezentem na dzień Babci i Dziadka.

Spraw bliskim seniorom moduł GPS i zadbaj o ich bezpieczeństwo!

Dbanie o bezpieczeństwo i komfort seniorów jest obowiązkiem bliskich, jednak z lokalizatorem GPS staje się ono dużo prostsze. Urządzenie będzie przydatne nie tylko w przypadku osób starszych z chorobami psychicznymi i neurologicznymi, ale też dolegliwościami fizycznymi. Jeśli senior przewróci się podczas zakupów, może powiadomić Cię naciskając jeden guzik, a Ty możesz jak najszybciej pospieszyć z pomocą.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat lokalizatora GPS dla seniora, koniecznie sprawdź moduł IKOL DURO, który znajduje się w naszej ofercie lub skontaktuj się poprzez formularz dostępny pod przyciskiem poniżej. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci sprawić prezent dla bliskiego seniora – z nim będzie bezpieczny i samodzielny!

Sprawdź IKOL DURO!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

dziecko powrot do domu

Aplikacja – lokalizacja. Wiem, gdzie jest moje dziecko dzięki aplikacji IKOL X

 15 października 2019

Poranek ciemno, południe ciemno. Znamy to. Jesień ma swoje mocne i słabsze strony i jedną…

Czytaj więcej
AUTOS współpraca z IKOL

Współpraca sieci Autos i IKOL

 18 listopada 2015

IKOL rozpoczął współpracę z siecią Autos! Autos to jeden z największych polskich dystrybutorów części…

Czytaj więcej