Home -  Przenośne lokalizatory -  GPS dla seniora, który lubi podróżować

GPS dla seniora, który lubi podróżować

15 marca 2021
przenosne lokalizatory GPS dla seniorow

Opieka oraz pomoc dla rodziców i dziadków to nieocenione wsparcie, którego na co dzień potrzebują seniorzy. Jeśli zdrowie Twoich bliskich nie pozwala im na bezpieczną aktywność poza domem, kontroluj ich lokalizację, aby na bieżąco udzielać stosownej pomocy. Pomoże Ci w tym przenośny lokalizator GPS. Sprawdź, jak działa i gdzie go możesz kupić.

Dalekie i samodzielne podróże mogą być dla seniorów przygodą życia, pod warunkiem, że mają oni zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Jeśli Twój rodzic lub babcia czy dziadek chcą prowadzić aktywny tryb życia, mimo stanu zdrowia, który może się pogorszyć w każdym momencie, kontroluj jego lokalizację. Za pomocą przenośnego lokalizatora GPS możesz to robić na bieżąco, prosto i szybko, bez ciągłego dzwonienia i pytania, czy wszystko jest w porządku.

JAKI LOKALIZATOR DLA SENIORA?

Najlepszym lokalizatorem dla seniora jest nadajnik o niewielkich rozmiarach, który można włożyć do ulubionej torby lub kurtki bliskiej osoby. Taki lokalizator musi posiadać też wbudowaną baterię, działającą nieprzerwanie co najmniej przez kilka dni – dzięki temu z łatwością można przewidzieć i zaplanować kolejne ładowanie. Nasz lokalizator – IKOL SPOT pozwoli Ci zadbać o stały kontakt z seniorem, który podróżuje lub często wychodzi z domu. Jego obsługa jest na tyle prosta, że każdy będzie się z nim czuł komfortowo.

 

INNE ZASTOSOWANIA IKOL SPOT

JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIA DLA SENIORA?

Seniorzy coraz częściej podróżują. Przechodząc na emeryturę, chcą cieszyć się wolnym czasem i wykorzystać go na własne przyjemności. To ten wyczekiwany okres w życiu, kiedy nie trzeba myśleć o pracy i dodatkowych obowiązkach. Niestety dla wielu starszych osób, jest to również czas rozwoju wielu chorób wieku starczego. To podstępne schorzenia, które postępują w czasie i odbierają samodzielność i radość życia. Do najczęściej występujących chorób można zaliczyć chorobę Parkinsona, Alzheimera, demencję starczą, reumatyzm i wiele innych. Z czasem, bywają na tyle problematyczne, że każde wyjście z domu może być dla seniora dużym zagrożeniem. Dlatego przenośne urządzenia do lokalizacji GPS stają się bardzo pomocne w każdej awaryjnej sytuacji. Informują o zagrożeniu, zagubieniu lub potrzebie natychmiastowej pomocy. 

PRAKTYCZNE FUNKCJE PRZENOŚNEGO LOKALIZATORA GPS DLA SENIORÓW

Dla bezpieczeństwa w podróży, wybierz przenośny nadajnik IKOL SPOT. Dużą zaletą tego lokalizatora jest przycisk funkcyjny, który zaraz po uruchomieniu, wysyła powiadomienie SOS z mapą aktualnej lokalizacji, którą możesz oglądać na swoim telefonie. IKOL SPOT spełnia wiele praktycznych funkcji, takich jak:

  • powiadomienie SOS – do nieograniczonej liczby odbiorców
  • lokalizacja 24/h – w systemie IKOL, na smartfonie lub tablecie
  • wewnętrzna bateria –  działająca do 180 godzin dni bez ładowania
  • historia podróży – do 12 miesięcy wstecz
  • bezpłatna aplikacja – do przeglądania aktualnej pozycji i stanu naładowania baterii

 

IKOL SPOT

 

Wiadomość alarmową od seniora możesz otrzymać jako SMS lub e-mail z linkiem do mapy, która wskaże aktualną lokalizację GPS. Pełną wygodę zapewnia duży przycisk funkcyjny, którego nie trzeba szukać, a adresatem może być zarówno jedna osoba, jak i grupa odbiorców. Oprócz wiadomości alarmowej, którą w razie konieczności wyśle senior, możesz w każdej chwili sprawdzić bieżącą lokalizację, aby wiedzieć, czy bliska osoba znajduje się w domu. Codzienna aktywność to nie tylko podróże, ale nawet zwykłe robienie zakupów, czy spacer poza bezpiecznym obszarem. 

APLIKACJA IKOL TRACKER – DLA BEZPIECZEŃSTWA SENIORA

Bezpłatna aplikacja dla każdego użytkownika lokalizatora GPS IKOL, dostarcza na bieżąco informacji o aktualnej pozycji GPS. IKOL Tracker służy do szybkiego przeglądania pozycji lokalizatorów, dlatego nie musisz się za każdym razem logować do systemu IKOL, aby sprawdzić aktualną lokalizację lub historię tras bliskiej osoby. Dodatkowo dzięki aplikacji możesz sprawdzić aktualny stan techniczny lokalizatora. W związku z tym, na bieżąco monitorujesz poziom naładowania baterii. 

 

Google Play IKOL Tracker           app store IKOL Tracker

 

KIEDY ZACZĄĆ SPRAWDZAĆ LOKALIZACJĘ SENIORA PRZEZ GPS? 

Kiedy wiekowy rodzic mieszka sam, a Ty dostrzegasz, że jest coraz więcej sytuacji, w których potrzebuje wsparcia i opieki, której nie możesz mu dać na co dzień, opłaca się zainwestować w nadajnik GPS. Jest też kilka ważnych sygnałów, które podpowiedzą Ci, że GPS będzie odpowiednim rozwiązaniem dla seniora:

  • Cierpi na choroby wieku starczego 
  • Zaczyna mieć problemy z pamięcią (nie oddzwania, nie wraca na czas)
  • Często się gubi (nawet blisko domu)

ZAKUPY W SKLEPIE IKOL

Wszystkie lokalizatory IKOL oraz dodatkowy sprzęt, możesz kupić w internetowym sklepie z dostawą do domu. Aby w pełni korzystać z lokalizatora, należy go zainstalować w systemie IKOL i nadać potrzebne uprawnienia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

wozki widlowe

Monitoring GPS wózków widłowych

 22 października 2020

System IKOL wspiera floty wózków widłowych w lepszej efektywności wykonanych prac i obniżeniu kosztów parku…

Czytaj więcej
kierowca samochodu zima

Technologia GPS pozytywnie wpływa na styl jazdy zimą

 8 lutego 2021

Dobrej techniki jazdy warto się nauczyć lub choćby zaczerpnąć wskazówek, aby umieć dostosować swoje umiejętności…

Czytaj więcej