Home -  Wszystkie artykuły -  GPS do samochodu – dodatkowe zabezpieczenie kierowcy

GPS do samochodu – dodatkowe zabezpieczenie kierowcy

2 czerwca 2020
GPS monitoring śledzi trasy

Jeśli do tej pory GPS do samochodu kojarzył Ci się wyłącznie z monitorowaniem tras kierowców flotowych, to zaproponujemy Ci dziś trochę nowe spojrzenie na lokalizatory GPS, w które możesz wyposażyć swoje auto.

Nie musisz mieć floty kilkudziesięciu samochodów, żeby korzystać z lokalizatorów GPS do samochodu. Te moduły mogą Ci służyć jako dodatkowe zabezpieczenie dla całej podróżującej rodziny, między innymi poprzez kontrolę prędkości i wysyłanie powiadomień. To powszechny rodzaj monitoringu sprawdzający się w prywatnym użytkowaniu.

PO CO ŚLEDZIĆ SAMOCHÓD?

Śledzenie samochodu przy użyciu modułu GPS pozwala na dostęp do jego aktualnej pozycji, historii przejazdów oraz (jeśli moduł podłączony został do szyny CAN) do wszystkich informacji z deski rozdzielczej. Dzięki tym informacjom możliwe jest generowanie zaawansowanych raportów, wysyłanie alertów o stanie pojazdu i efektywne zarządzanie zużyciem paliwa.

GPS do samochodu to sprawdzony i wygodny monitoring w przypadku młodego kierowcy jak i każdej innej osoby, która nim podróżuje. Na podstawie  parametrów zapisywanych przez lokalizator możesz kontrolować styl jazdy kierowcy, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa, a także zmniejszenia zużycia pojazdu i obniżenia kosztów za paliwo.

JAKI GPS DO SAMOCHODU WARTO WYBRAĆ?

Dwa uniwersalne moduły, które zarejestrują każdy ruch samochodem to IKOL GO oraz IKOL CAN. To urządzenia niewielkich rozmiarów, które sam możesz zamontować w pojeździe. GPS do samochodu wybierasz w zależności od parametrów, które chcesz monitorować. Rezultaty możesz oglądać i analizować po zalogowaniu się do systemu IKOL i tutaj możesz też zarządzać lokalizatorami według potrzeb, lub na bezpłatnej aplikacji IKOL TRACKER.

 

GPS monitoring

W JAKICH SYTUACJACH PRZYDA CI SIĘ GPS DO SAMOCHODU?

Jeśli zdarzy Ci się pożyczyć auto bliskim, będziesz wiedział o wszystkich przekroczonych prędkościach i wybranych trasach. W systemie IKOL możesz wygenerować dodatkowo raport prędkości, który pokaże średnią prędkość i przekroczone prędkości. Chcesz wiedzieć ile samochód spalił paliwa podczas konkretnej podróży? Zużycie paliwa możesz porównać ze swoimi przebytymi kilometrami, aby wiedzieć jak ekonomiczna była jazda innego kierowcy. Do kontroli poziomu i stanu paliwa służy moduł IKOL CAN, który precyzyjnie kontroluje każdy spadek paliwa. Kiedy podczas podróży przytrafi Ci się awaria, Twoi bliscy szybko Cię zlokalizują, a GPS sam wyśle powiadomienie natychmiast po zaistniałym zdarzeniu 

alert niskiego napięcia głównego zasilania

kiedy rozładowuje się akumulator 

alert odłączenia głównego zasilania

w przypadku, kiedy ktoś odłączy lokalizator od akumulatora, czyli jego źródła zasilania.

BEZPIECZEŃSTWO POJAZDU I KAŻDEJ PODRÓŻY

GPS do samochodu to moduł, który ma wiele zalet i przyda się każdemu kierowcy, niezależnie od sposobu użytkowania auta. Jeśli chcesz mieć swoje auto zawsze na oku i uniknąć kradzieży samochodu, skorzystaj z monitoringu pojazdów za pomocą GPS lokalizatora. Pomoże Ci w tym alert zagłuszania – informujący o nieautoryzowanym użyciu pojazdu. Kolejny przydatne powiadomienie to alert braku prawidłowej pozycji GPS. To informacja o tym, że samochód może się znajdować w garażu podziemnym lub mogło dojść do kradzieży. Może się także zdarzyć, że pojazd wyjechał poza obszar objęty monitoringiem, np. poza granicę Polski. Pamiętaj, że to Ty ustalasz czas, po którym lokalizator nie wyśle prawidłowej pozycji GPS. Może to być ustalone 45 minut lub więcej.

LOKALIZATOR GPS ZNAJDZIE TWÓJ SAMOCHÓD

Takie rzeczy możliwe tylko z lokalizatorem GPS. Nowe technologie zapewniają szybką lokalizację samochodu. Wielu kierowców parkując na dużym parkingu, szybko zapomina gdzie zaparkowało samochód. Wtedy przydaje się nadajnik do samochodu, który wskaże właściwą lokalizację, widoczną na aplikacji IKOL TRACKER.

GPS to urządzenia stworzone z myślą o wymagającym kierowcy, który chce widzieć i wiedzieć więcej. Zmierzając do celu, możesz jednocześnie chronić pojazd, kontrolować kierowcę i mieć spokojną głowę.

LOKALIZATORY DO POJAZDÓW

Kategorie: Wszystkie artykuły, Lokalizatory GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

motocykl podroz

GPS do motocykla – sprawdź, dlaczego warto

 15 lutego 2019

Długoterminowe prognozy pokazują, że w tym roku wiosna postanowiła przyjść wcześniej. Śniegu i mrozów nie…

Czytaj więcej
Przygotowanie samochodu do zimy z lokalizatorem GPS

Przygotuj swój samochód na zimę

 10 listopada 2015

Połowa listopada to ostatni dzwonek, aby pojazd, który posiadasz lub te, którymi zarządzasz przygotować do najtrudniejszej…

Czytaj więcej