Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Monitoring GPS dla firm -  GPS IKOL Quick – najlepsze rozwiązanie dla flot samochodowych!

GPS IKOL Quick – najlepsze rozwiązanie dla flot samochodowych!

16 grudnia 2022
GPS lokalizator do dużych flot

O szybkości instalacji i funkcjonalności modułu IKOL Quick pisaliśmy w poprzednich artykułach. Dziś przyszła pora na przyjrzenie się lokalizatorowi GPS pod kątem możliwości, które daje flotom samochodowym. Jak Quick usprawni funkcjonowanie firmy? Jakie korzyści niesie za sobą instalacja modułu? Na czym można zaoszczędzić z lokalizatorem GPS? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

IKOL Quick szybko zabezpieczy całą flotą aut!

Niezaprzeczalnym plusem modułu GPS IKOL Quick jest szybkość, prostota oraz zerowe koszty instalacji. Może nim być wyposażony właściwie każdy pojazd, który posiada akumulator – od samochodów osobowych, przez ciężarowe, aż po maszyny rolnicze, budowlane czy traktorki do koszenia trawy.

Instalacja polega na odkręcaniu dwóch śrub – przy plusie i minusie akumulatora – odpowiednim wpięciu kabli modułu (czerwony do plusa, czarny do minusa), a następnie ponownym dokręceniu śrubek. Potem pozostaje już tylko przykleić moduł do akumulatora i gotowe! Montaż tak prosty, że mieści się w dwóch zdaniach oraz niecałych pięciu minutach!

W praktyce oznacza to zabezpieczenie około 100 samochodów w przeciągu całego dnia roboczego. To rozwiązanie jest bardzo przydatne dla dużych flot, gdzie montaż modułów GPS potrafi trwać kilka dni. Poza oszczędnością czasu każdy zarządca floty odczuje również realną oszczędność kosztów. IKOL Quick jest tak prosty w instalacji, że może to zrobić osoba, która nie ma żadnego doświadczenia w mechanice.

Monitoring floty z IKOL Quick

Brak kosztów to nie jedyne oszczędności, jakie niesie za sobą instalacja modułu IKOL Quick. Dzięki dostępowi do bogatej oferty raportów każdy fleet manager może realnie oszczędzać również na innych kosztach. Jednym z nich jest korzystanie z Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdów. Dzięki niej, firma może zaoszczędzić całe 100% na podatku VAT, który z modułem GPS można odliczyć od kupna oraz usług serwisowych auta.

Innym przykładem realnych oszczędności na monitoringu auta jest raport podróży prywatnych i służbowych. Pozwala on na rozliczenie się z pracownikiem z kosztów paliwa w sposób przejrzysty i uczciwy dla obu stron. Raport podróży prywatnych  lub służbowych zawiera takie informacje jak czas podróży, przejechany dystans, czas postoju oraz dokładne adresy rozpoczęcia i zakończenia trasy. Pracodawca ma więc także podgląd do informacji na temat dodatkowych i nieplanowanych przerw lub objazdów, które urządza sobie pracownik.

Wisienką na torcie jest raport z zarządzania zakupami paliwa. Pozwala on na ścisłą kontrolę wydatków związanych z paliwem. Na raporcie umieszczone są informacje na temat tankowania, miejsca tankowania oraz średniego spalania. Informacje są zbierane ze stacji benzynowych poprzez karty paliwowe. Bez instalowania kosztownej sondy paliwowej. Jeśli pracownikowi zdarza się tankować paliwo poza stacją benzynową, istnieje możliwość ręcznego wprowadzenia danych. Jeżeli więc pracodawca zauważy  jakieś odchyły od normy, ma możliwość natychmiastowej weryfikacji.

Oczywiście w ofercie znajduje się dużo więcej raportów. Są to m.in. raport podróży, raport zbiorczy przejazdów w danym okresie, raport prędkości, raport zdarzeń lokalizatora czy raport napięcia głównego zasilania. Można je także skonfigurować tak, aby zbiorczo przychodziły na e-mail o ustalonej porze, a na dodatek w formacie, który najbardziej pasuje użytkownikowi.

Usługa e-Toll w IKOL Quick!

Lokalizator GPS IKOL Quick oferuje także obsługę e-Toll za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Dla przypomnienia e-Toll jest to system elektronicznego poboru opłat za odcinki dróg krajowych oraz autostrad, który obowiązuje od lipca 2021 roku. Zamontowanie GPS Quick oraz instalacja aplikacji umożliwiają dokonywanie tych opłat online na podstawie trasy zarejestrowanej przez lokalizator.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pracodawca lub pracownicy nie muszą odwiedzać punktu obsługi klienta ani czekać w kolejce do bramek z opłatami. Na trasie jest to szczególnie istotne, ponieważ zachowanie ciągłości jazdy, pozwoli na punktualne stawienie się u celu. Oszczędność czasu podstawą oszczędności wszystkich innych środków!

Monitoruj temperaturę i wilgoć – IKOL Quick dla mobilnych chłodni!

GPS IKOL Quick posiad możliwość połączenia z dodatkowym czujnikiem temperatury oraz wilgoci. Urządzenia łączą się ze sobą za pomocą bluetooth, co daje użytkownikowi stały podgląd na dane parametry. Jest to nieoceniona pomoc w przewozie niektórych rodzajów żywności oraz leków – tam temperatura i wilgoć na pace chłodni odgrywają kluczową rolę. Zbyt niskie lub wysokie parametry mogą znaczeni wpłynąć na zdatność produktów.

Straty spowodowanie w ten sposób są zazwyczaj gigantyczne. Cała paka niezdatnych do spożycia produktów lub leków to około kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki czujnikowi możesz w porę zareagować i podwyższyć lub obniżyć temperaturę, lub manipulować nią tak, aby kontrolować wilgoć.

Zweryfikuj bieżący stan pojazdu z alertami w IKOL Quick!

Wraz z instalacją lokalizatora GPS IKOL Quick zyskujesz również dostęp do szeregu alertów. Informują one o niepokojących wydarzeniach w aucie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, e-mailem lub SMS-em. Alerty informują o takich wydarzeniach jak odholowanie, niskie napięcie w akumulatorze, nieautoryzowany ruch pojazdu, przekroczenie wcześniej skonfigurowanej prędkości czy wyjazd poza wyznaczony obszar. Jest to więc informacja na bieżąco, która może być bardzo przydatna dla właścicieli flot – dzięki nim mogą podjąć szybką reakcje i zminimalizować straty wynikające z kradzieży auta i mandatów, ale też zaoszczędzić czas na uruchamianiu auta z kabli, gdy rozładuje się akumulator.

Monitoruj swoją flotę z IKOL Quick!

IKOL Quick to nieocenione narzędzie do monitoringu małej i dużej floty. Nie tylko samochody osobowe i ciężarowe mogą na nim zyskać – maszyny rolnicze czy budowlane również mają wbudowane akumulatory, do których można podłączyć lokalizator. Potem pozostaje już tylko obserwować pojazdy, analizować raporty i wyciągać wnioski.

Aby poznać pełną ofertę lokalizatora IKOL Quick, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi artykułami. Jeśli chcesz, abyśmy dokładnie przedstawili Ci ten produkt, kliknij przycisk poniżej, a czym prędzej skontaktujemy się z Tobą!

Sprawdź ofertę ikol quick!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Monitorowanie pojazdów budowlanych GPS

Dlaczego firmy budowlane potrzebują GPS monitoringu

 15 listopada 2019

Przed maszynami budowlanymi stawiane są różne zadania, a zasadniczo ich rolą jest wykonanie zakontraktowanych zleceń,…

Czytaj więcej
GPS do gniazda OBD IKOL

Wybierz lokalizator GPS – IKOL OBD

 28 listopada 2016

Lokalizator GPS IKOL OBD zlokalizuje Twoje auto już w 5 sekund! Jak to możliwe?…

Czytaj więcej