Home -  Monitoring GPS pojazdów -  GPS monitoruje czujniki temperatury w transporcie leków

GPS monitoruje czujniki temperatury w transporcie leków

29 kwietnia 2020
transport leków

Czujniki temperatury GPS kontrolują transport żywności leków. Sprawdź, jak to działa i co ma z tym wspólnego GPS monitoring. 

 

ZASADY TRANSPORTU LEKÓW Z LOKALIZATOREM GPS

Monitoring GPS temperatury ma za zadanie kontrolować temperaturę z czujników temperatury. Wygląda to tak, że czujnik podłączony jest do lokalizatora GPS i przekazuje wszelkie dane na temat lokalizacji, prędkości, płynności jazdy, czasu pracy pracowników i wielu innych parametrów. Istotne jest, że czujniki temperatury mogą być podłączone do lokalizatora lub wbudowane w lokalizator.

Do jednego lokalizatora GPS można podłączyć maksymalnie 2 czujniki temperatury, które będą działać niezależnie od siebie. Przykładem jest naczepa (lub inna przestrzeń ładunkowa), która posiada 2 strefy, a w każdej panuje inna temperatura. W IKOL czujnik temperatury możesz podłączyć do lokalizatorów IKOL GO oraz IKOL CAN. Czujnik temperatury monitoruje ustaloną wcześniej temperaturę za pomocą graficznych raportów.

Każdy wzrost lub spadek temperatury wymusi wysłanie odpowiedniego alertu w czasie rzeczywistym. Co ważne, czujniki temperatury IKOL działają niezależnie od czujnika w agregacie chłodniczym. Zakres temperatur objęte pomiarem to -55°C do 125°C. Za każdym razem kiedy pobierana jest pozycja lokalizatora, odnotowują się także dane z czujnika temperatury. Temperaturę można monitorować 24/7.

 

czujniki temperatury w transporcie

 

RAPORT TEMPERATURY Z CZUJNIKÓW

Generując raport z jednego lub kilku transportów, widzisz graficzny wykres temperatur czujników na osi czasu. Raport czasowy obejmuje swoim zasięgiem okres 30 dni, podczas których zapisywane są minimalne, średnie i maksymalne temperatury w każdym z czujników. Oczywiście wszystkie raporty wygenerujesz na platformie IKOL, na stronie system.ikol.pl. Platforma IKOL służy do zarządzania wszystkimi lokalizatorami IKOL, tu dodasz lokalizator oraz sprawdzisz jego aktywności. Dodatkowo w każdy momencie możesz zmienić ustawienia oraz wybierać interesujące Cię funkcje dodatkowe.

INFORMACJE, KTÓRE ZNAJDZIESZ W RAPORCIE Z CZUJNIKÓW TEMPERATURY

  • Nazwa klienta
  • Nazwa grupy pojazdów
  • Zakres czasu jaki obejmuje raport
  • Nazwa pojazdu, którego dotyczy raport
  • Numer rejestracyjny pojazdu
  • Nazwa dysponenta pojazdu
  • Graficzny wykres temperatury
  • Maksymalna temperatura
  • Minimalna temperatura
  • Średnia Temperatura

Warunki transportu leków bezsprzecznie obowiązują Cię do utrzymania właściwej temperatury przewożonych towarów, dlatego GPS monitoring to narzędzie godne uwagi. Jeszcze bardziej istotna jest jego względu wielofunkcyjność, ponieważ oprócz monitorowania czujnika temperatury daje szereg pomocnych informacji do zarządzania pojazdami i pracownikami w terenie. 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

pokemon go gps

Pokemon GO a GPS

 14 lipca 2016

Przez ostatnie kilka dni świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Słynny świat pokemonów, który jako kreskówka…

Czytaj więcej

Odnalezienie Volkswagena Golfa dzięki radiowemu zabezpieczeniu do auta

 18 sierpnia 2018

Bardzo pechowo zaczął się piątek dla jednego z mieszkańców Poznania. Z jego przydomowej posesji w…

Czytaj więcej