Home -  Lokalizatory GPS -  GPS odłączy rozrusznik w Twoim samochodzie

GPS odłączy rozrusznik w Twoim samochodzie

1 października 2019
odłączenie rozrusznika zapobiega kradzieży samochodu

Opłaca się działać prewencyjnie i zapobiegać kradzieżom. Dzięki monitoringowi GPS można w prosty sposób ustrzec się przed nieautoryzowanym użyciem samochodu.

 

Funkcjonalność GPS monitoringu, daje duże możliwości kontroli nad wieloma samochodami jednocześnie. Każdy niewłaściwy ruch i niekontrolowane użycie samochodu jest widoczne. Ten nacisk na kontrolę nie bierze się znikąd i zawsze podyktowany jest doświadczeniem lub wynika z potrzeby zabezpieczenia w przypadku kradzieży. Sprawdza się zarówno w firmie jak i prywatnie.

Właściciel pojazdu może mieć wpływ na to, czy samochód będzie dalej użytkowany, czy nie. W trakcie jazdy, przepisy ruchu drogowego nie pozwalają na natychmiastowe odłączenie rozrusznika. Również dla bezpieczeństwa kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego, jest to niebezpieczne. Jednak po wyłączeniu silnika, jego ponowne włączenie będzie niemożliwe, jeśli rozrusznik zostanie zdalnie wyłączony. Dlatego istotne jest to, że odłączany jest rozrusznik, a nie zapłon.

JAK ODŁĄCZYĆ ROZRUSZNIK W SAMOCHODZIE?

Posiadając lokalizator GPS IKOL (np. GO, CAN), niewielkie urządzenie do monitorowania pojazdu, administrator systemu, czyli osoba, która ma uprawnienia do zarządzania lokalizatorami, może po zalogowaniu się do systemu, zdalnie wyłączyć oraz włączyć rozrusznik samochodu, niezależnie od jego miejsca położenia. Warunkiem jest posiadanie zasięgu GSM. Oprócz internetowego lokalizatora, potrzebny będzie jeszcze zdalny przełącznik odcięcia rozrusznika i uruchomienie odpowiedniej funkcji.

W aplikacji IKOL online, na system.ikol.pl wystarczy użyć ikony z symbolem kłódki, która wyłączy lub uruchomi rozrusznik. Przy włączonej kłódce, kolejne kliknięcie oznacza uruchomienie rozrusznika. Jest to bardzo namacalna kontrola nad pojazdem. GPS monitoring daje też wiedzę na temat przebytych tras, pozycji na żywo, dostępu do archiwum podróży, raportów z przejazdów (dzienny, zbiorczy, z przebytych tras, raport prędkości, raport napięcia głównego zasilania).

KORZYŚCI ZE ZDALNEGO ODCIĘCIA ROZRUSZNIKA

Kradzież lub przywłaszczenie to 2 najbardziej niepożądane powody utraty pojazdu. W tym celu odcięcie rozrusznika to najszybszy sposób na uniemożliwienie kontynuowania jazdy. Monitorowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym udowadnia, że można zarządzać pojazdami zdalnie i robić to skutecznie.

OCHRONA SAMOCHODU PRZEZ TELEFON

Za pomocą aplikacji IKOL Tracker możesz zdalnie odłączyć rozrusznik w samochodzie. Jeśli chcesz zabezpieczyć auto przed nieautoryzowanym użyciem, to po zatrzymaniu pojazdu, w aplikacji zmieniasz status z „rozrusznik włączony”, na „rozrusznik wyłączony”. Dla pewności, aby nie zrobić tego przez pomyłkę, system ma 2 stopniową skalę zabezpieczenia i zawsze wymaga potwierdzenia wykonania zadania. Dzięki temu masz pewność, że nikt nie odjedzie Twoim samochodem.

 

tracker odłączanie rozrusznika odłączanie rozrusznika tracker odłączanie rozrusznika z tracker

 

ODŁĄCZENIE ROZRUSZNIKA – KOMU MOŻE SIĘ PRZYDAĆ

Dobrym przykładem jest wypożyczalnia samochodów. Kiedy klient wypożyczył samochód i nie zapłacił za wynajem, nie będzie mógł pojechać dalej do czasu uregulowania opłaty. A prywatnie? Wyjeżdżając na wakacje, można odłączyć rozrusznik i zmniejszyć tym samym ryzyko kradzieży podczas nieobecności. Każde parkowanie pod chmurką wiąże się także z ryzykiem kradzieży. Przy możliwości odłączenia rozrusznika, utrudniamy złodziejom pracę, bo nawet metodą „na walizkę”, nie uruchomią pojazdu. Jeśli złodziejowi uda się skopiować kod do kluczyka, również go nie uruchomi, jeśli właściciel przed wyjściem z auta, jednym kliknięciem odłączył rozrusznik.

Kategorie: Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

mycie okien

Jak kontrolować pracowników terenowych?

 29 stycznia 2019

Monitoring GPS IKOL zapewnia kontrolę nad czasem pracy i obowiązkami pracowników działających w terenie. Dzięki…

Czytaj więcej
ZIELONE TABLICE DLA SAMOCHODÓW

Od 1 stycznia 2020 zielone tablice dla samochodów elektrycznych i wodorowych

 9 stycznia 2020

Zielone tablice rejestracyjne będą wydawane każdemu właścicielowi samochodu z napędem elektrycznym i wodorowym. Od 2020…

Czytaj więcej