Home -  Podróże -  GPS poinformuje Cię o awariach samochodu

GPS poinformuje Cię o awariach samochodu

7 maja 2021
trojkat ostrzegawczy - awaria samochodu

Masz flotę firmowych samochodów, które są w ciągłym użyciu? Jak każdy pojazd mechaniczny, Twój też ma prawo odmówić posłuszeństwa, dlatego warto utrzymać nad tym kontrolę i na bieżąco usuwać usterki. System GPS jako kompleksowe narzędzie do monitoringu, kontroluje oraz informuje o usterkach i awariach, aby pojazdy mogły być w ciągłym użyciu.

 

Lokalizatory GPS na bieżąco udostępniają szczegółowe informacje z podróży. Sprawdzisz je w aplikacji webowej lub mobilnej, ale możesz też nic nie sprawdzać i dostać alert, który wszystko wyjaśni. Co trzeba zrobić, aby być na bieżąco? Aktywuj konkretne alerty i dokonaj ustawień. Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku. 

 

JAK DZIAŁAJĄ I DO CZEGO SŁUŻĄ ALERTY GPS?

Alerty GPS monitoringu to szczególny i zalecany sposób powiadomień dla floty, polegający na natychmiastowym przesłaniu wiadomości o konkretnym zdarzeniu. Drobne usterki raczej nie spowodują, że nagle samochód przestanie nam służyć, choć i takie sytuacje się zdarzają. Alerty przydają w pierwszej kolejności przydają się do zachowania ciągłego i prawidłowego monitoringu GPS pojazdów, w drugiej pomagają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa dla kierowcy. W systemie IKOL użytkownik może zdefiniować jaki sposób powiadomień preferuje. Do wyboru ma wiadomość SMS, e-mail lub powiadomienie w aplikacji IKOL Tracker. To najbardziej praktyczne formy przekazywania informacji, które można dostosować do własnego stylu pracy. Poniżej alerty i zasady ich działania:

 

 1. Jeśli samochód zbyt długo stoi, a powinien być w ruchu, uruchomi się alert postoju.
 2. Kiedy kierowca przekracza normatywny czas pracy i zbyt długo prowadzi samochód, otrzymasz alert długiej podróży.
 3. Jeśli kierowca przekracza prędkość, co powoduje najwięcej wypadków drogowych, lokalizator wyśle alert przekroczenia prędkości.
 4. Jeśli akumulator w pojeździe się wyczerpuje, trzeba od razu reagować, aby nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu. W tej sytuacji lokalizator GPS wyśle alert niskiego napięcia głównego zasilania. 
 5. Jeśli samochód ma wyłączony zapłon przez minimum 10 minut, a mimo to lokalizator wykryje ruch pojazdu trwający dłużej niż 1 minutę, otrzymasz alert odholowania pojazdu.
 6. Jeśli nieuczciwy pracownik odłączy lokalizator od głównego zasilania, zostanie wysłany alert odłączenia głównego zasilania. 
 7. W przypadku kradzieży pojazdu często dochodzi do zagłuszania sygnału GPS, dlatego jeśli lokalizator nie wyśle prawidłowej pozycji GPS np. przez 45 minut, otrzymasz alert braku prawidłowej pozycji GPS. 
 8. Jeśli kierowca ma wyznaczony obszar pracy, którego nie powinien przekraczać (granica miasta, województwa), to przy wyjeździe poza ustaloną granicę system wygeneruje alert obszaru.

AWARIA SAMOCHODU NA AUTOSTRADZIE TO DUŻY KŁOPOT – WARTO WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ

Bywa i tak, że samochód całkiem odmówi posłuszeństwa. Jeśli stanie się to na autostradzie, to warto wiedzieć, jak postępować, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Na autostradzie nikt nie jedzie wolno, a droga hamowania przy 140 km/h może okazać się zbyt długa. Jako kierowca zapamiętaj 3 ważne zasady:

Po pierwsze

zjedź na pas awaryjny, jak najbliżej bariery ochronnej.

Po drugie

włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt odblaskowy 100-150 m za pojazdem.

Po trzecie

wezwij na pomoc służbę drogową. Nr telefonu znajdziesz np. na bilecie, który otrzymałeś na bramce, kiedy wjeżdżałeś na autostradę. Potem czeka Cię już tylko holowanie do najbliższego warsztatu. 

JAK GPS MONITORING DBA O BEZPIEPCZEŃSTWO PRZY POMOCY ALERTÓW?

Monitoring floty w codziennej pracy przynosi szereg korzyści, polegających przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa kierowców. Wszystkie alerty GPS pozwalają dokładnie analizować pokonane trasy, uwzględniając przy tym:

 • stały przepływ informacji
 • częstą komunikację z kierowcami
 • bieżące informacje o nagłych zdarzeniach
 • informowanie o kradzieży lub odholowaniu pojazdu
 • kontrolę nad flotą 24 h/dobę
 • efektywne zarządzanie czasem pracy kierowców

 

Jeśli Twoja flota wymaga stałego podnoszenia efektywności, warto aktywować pakiet alertów. Ponieważ alerty informują o zdarzeniach w czasie rzeczywistym, masz pewność, że będziesz mógł w porę reagować na wszystkie nieprzewidziane zmiany. A największą zaletą alertów GPS jest to, że jednocześnie zmniejszają koszty i zwiększają bezpieczeństwo. 

 

POZNAJ WSZYSTKIE ALERTY GPS DAJĄCE PAKIET BEZPIECZEŃSTWA

Kategorie: Podróże, Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

flota pojazdow

Łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów

 14 marca 2017

Monitoring GPS we flocie samochodów to dzisiaj standard. Pozwala na kontrolowanie kierowców, zmniejsza spalanie paliwa,…

Czytaj więcej
Telefon z ikol X

Recenzja aplikacji IKOL X

 21 marca 2017

Nasza aplikacja IKOL X zmienia telefon w lokalizator. Dzięki temu można namierzyć dowolny smartfon i…

Czytaj więcej