Home -  Podróże -  GPS w klubie motocyklowym – najważniejsze korzyści

GPS w klubie motocyklowym – najważniejsze korzyści

13 sierpnia 2021
korzysci z gps w klubie motocyklowym

Przynależenie do klubu motocyklowego jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy do wspólnych zlotów i wypraw wykorzystamy technologię GPS. Dzięki małym modułom montowanym w jednośladach zyskujemy wiedzę o lokalizacji członków grupy, przebytych trasach i najlepszych odcinkach do przyjemnej jazdy. Co więcej, zadbamy w ten sposób o bezpieczeństwo motocykla – nikt nie przestawi go już bez twojej wiedzy. O tych i innych możliwościach modułów GPS przeczytacie w niniejszym artykule.

 

JAK ZORGANIZOWAĆ NAJLEPSZĄ WYPRAWĘ MOTOCYKLOWĄ?

Fantastycznym sposobem na zorganizowanie dobrej wyprawy motocyklowej jest dobranie malowniczych, komfortowych i bezpiecznych tras przejazdów. Aby to uczynić, warto skorzystać z odpowiednich raportów podróży. Dzięki modułowi IKOL MOTO możliwy jest powrót do najciekawszych tras i określenie, które z nich pozwoliły na nieprzerwaną jazdę przy zadowalającej prędkości. Ponadto, dzięki akcelerometrom umieszczonym w lokalizatorze możliwe jest sprawdzenie, które z dróg wymagały od kierowcy najmniejszej ilości nagłych zrywów i zahamowań. Wszystkie te informacje pozwalają na łatwe wytyczenie ciekawych i bezpiecznych tras.

Lokalizatory GPS stanowią znaczne ułatwienie dla organizatorów wypraw motocyklowych. Po zainstalowaniu ich w motocyklach i przekazaniu uprawnień do odczytywania lokalizacji można w łatwy sposób sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się każdy z uczestników wyprawy. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną IKOL Tracker, aby wyświetlić aktualną pozycję motocykli na mapie i skontrolować, czy nikt nie zgubił się w trasie – każdy z członków grupy może bezstresowo odłączyć się od niej, gdy zajdzie taka potrzeba i szybko odnaleźć towarzyszy podróży.

Monitoring GPS pozwala również na bardzo bezpieczne wymienianie się motocyklami – dzięki niemu wiemy, co konkretnie dzieje się z naszą maszyną w czasie wypożyczenia. Co więcej, dzięki ciągłemu dostępowi do aktualnej lokalizacji motocykliści mają możliwość spotkania się w trasie poza oficjalnymi terminami zlotów, a nawet – na sprawne zorganizowanie spontanicznego spotkania.

GPS dla motocykli

 

PAMIĄTKA Z PODRÓŻY MOTOCYKLOWEJ (NA TERENIE CAŁEJ EUROPY)

System IKOL umożliwia zapisywanie dokładnej historii każdego przejazdu nawet do 12 miesięcy wstecz. Oznacza to, że możesz połączyć ważne dla Ciebie wspomnienia, wykonane zdjęcia lub video z przebytymi trasami na mapie. Co więcej, dzięki usłudze Zasięg UE możliwe jest rejestrowanie przejazdów na terenie całej Europy.

Dostęp do pokonanych tras jest świetnym sposobem na dzielenie się swoimi podróżami z innymi użytkownikami jednośladów i wzajemne wymienianie pomysłami. Ponadto, dzięki widokowi przejazdu na mapie łatwo zauważyć czy istnieje inna, bardziej interesująca droga, z której warto skorzystać przy następnej okazji.

 

JAK ZABEZPIECZYĆ MOTOCYKL NA POSTOJU?

Motocykle ze względu na swoją konstrukcję i wagę są łatwym celem dla wandali i złodziei. Zamontowanie modułu GPS w jednośladzie pozwala nie tylko na sprawdzenie jego aktualnej pozycji, ale również uzbrojenie alertu ruchu. Dzięki temu zabezpieczeniu otrzymamy powiadomienie SMS, e-mail lub pop-up w aplikacji IKOL Tracker, gdy wykryte zostanie np. przestawienie motocykla. Istnieje również możliwość objęcia pojazdu ochroną Centrum Operacyjnego, które w przypadku przestępstwa pomoże w jego odnalezieniu we współpracy z Policją.

 

IKOL MOTO – PROSTY MONTAŻ I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Dedykowanym urządzeniem do lokalizacji motocykli jest moduł IKOL MOTO. To niewielkie urządzenie może zostać zamontowane samodzielnie, a dzięki jego wodoodpornym właściwościom i odporności na temperatury w zakresie od -30°C do +80°C sprawdzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Co ważne, urządzenie to wymaga niewielkiego poboru zasilania, dzięki czemu nie zagraża ono wyładowaniu akumulatora. Zawiera ono również dodatkową baterię wewnętrzną, pozwalającą mu działać do 7 dni bez zasilania zewnętrznego.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

connect-competition-connected

Kontrola nad lokalizatorami w Twojej kieszeni

 19 marca 2018

Aplikacje mobilne bardzo ułatwiają codzienność: możemy komunikować się z innymi, sprawdzać szybko wiadomości w telefonie,…

Czytaj więcej
MITY DOTYCZĄCE LOKALIZACJI GPS

Najpopularniejsze mity dotyczące lokalizacji GPS

 16 listopada 2015

GPS jest w powszechnym użyciu już od 20 lat, a mimo to nadal panuje mnóstwo…

Czytaj więcej