Home -  Wszystkie -  Gry oparte o GPS

Gry oparte o GPS

13 października 2017
man

GPS w telefonie można wykorzystać na wiele sposobów – nawigację, wyznaczanie tras, śledzenie smartfona innej osoby, czy zapis swoich tras i odwiedzonych miejsc. Producenci gier na smartfony także wykorzystują potencjał, jaki daje moduł GPS w telefonie. Przedstawiamy pięć terenowych gier, które opierają swoje działanie na GPS-ie.

 

Geocaching

Ta gra polega na szukaniu skarbów ukrytych przez internautów – użytkowników portali związanych z geocachingiem. Skarby są przeróżne, ukrywane w skrytkach zwanych geocache. Najczęściej skarbem jest logbook, czyli kartka lub notes, w którym musimy zameldować swoją wizytę. Lokalizacji skrytki nie można oczywiście ujawnić osobom postronnym. Dzięki grze poznajemy ciekawe zakątki danego miasta, bo tam zwykle zakładane są skrytki. Do tej gry akurat nie trzeba koniecznie posiadać smartfona, wystarczy zwykły GPS np. w zegarku. Dane do wyszukiwania skrytek można pobrać także z komputera. Jeśli jednak mamy smartfona, pomocne mogą okazać się dedykowane grze aplikacje. Dzięki tej grze można poznać wiele ciekawych miejsc w swoim mieście!

Geocaching

Ingress

Aplikacja stworzona przez googlowy start-up Niantic Labs, która wykorzystuje mapy Google do umiejscowienia elementów gry. W wirtualnym świecie Ingress rywalizują ze sobą dwie frakcje – zielonych Oświeconych i  niebieskiego Ruchu Oporu. Przystępując do gry, należy wybrać frakcję, z którą będziemy współpracować. W grze ważne są portale, przez które przenika do naszego świata nieznanego pochodzenia energia zwana XM (Exotic Matter).  Gracz zdobywa doświadczenie oraz awansuje na kolejne poziomy, a oprócz tego dba o formę, ponieważ poszukiwanie i wchodzenie w interakcje z portalami wymaga często długich spacerów i odwiedzania różnych miejsc.

 

Ingress

Pokémon GO

Ta bardzo dobrze znana wszystkim gra również korzysta z GPS. Zasady są bardzo proste – łapiemy Pokémony w realnym świecie oraz walczymy z innymi graczami. Po stworzeniu postaci gracz zostaje zlokalizowany na mapie świata za pomocą technologii GPS. Na mapie generowane są obiekty, takie jak sale walk Pokémon, Pokéstopy, a także Pokémony, gdy tylko gracz zbliży się do niego na odpowiednią odległość. Oprócz łapania stworków, poznajemy nasze miasto i zażywamy ruchu – bo żeby znaleźć Pokémony, trzeba się nieraz nieźle nachodzić!

Pokemon GO

Parallel Kingdom

To gra dla miłośników rycerzy, smoków, średniowiecza i magii. Zadaniem gracza jest wybór odpowiedniego bohatera, dbanie o własne terytorium i ochrona przed intruzami. Możemy zawierać sojusze z innymi graczami, walczyć ze smokami, jeździć na polowania, czy rozwijać własne umiejętności. Parallel Kingdom bazuje na naszej rzeczywistej lokalizacji, ale bohaterem można wykraczać daleko poza nią, aby szukać innych obiektów, z którymi możemy wejść w interakcję.

Parallel Kingdom

AR Invaders

W tej grze musimy bronić naszej planety przed kosmitami. Aplikacja korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości, a więc najeźdźcy mogą pojawić się na naszym domu, na uczelni, w pracy, w Pałacu Kultury, albo na sopockim molo. Walka polega na strzelaniu do latających talerzy. Są one nakładane na rejestrowany na bieżąco przez kamerę obraz otoczenia. AR Invaders ma dwa tryby działania: 360 lub 180 stopni. Można także grać z innymi osobami.

AR Invaders

źródło tekstu i grafik: gsmmaniak.pl, komputerswiat.pl

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Moduł ikol DURO

Wybierz lokalizator GPS – IKOL DURO

 15 grudnia 2016

Umożliwia śledzenie różnych urządzeń, które nie posiadają własnego źródła zasilania. Lokalizator ma baterię, która bez…

Czytaj więcej
czy warto kupic gps

Czy warto kupić GPS?

 10 grudnia 2020

Przeczytaj recenzję jednego z naszych klientów, który z początku niechętnie, a teraz na co dzień…

Czytaj więcej